Bu haber kez okundu.

Türk- Arap Yapı İnşaat Zirvesi 28-30 Nisan'da

Türk - Arap Ülkeleri İş adamları Derneği (TURAB) İzmir Şubesi Başkanı Sabuhi Attar, İzmir Hilton Oteli'nde düzenlediği basın toplantısında, İzmir Çeşme'de 28-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek "Türk- Arap Yapı İnşaat Zirvesi"nin Arap ülkelerinden yoğun talep gördüğünü söyledi.

Zirvenin hem Türk hem de Arap firmalarca büyük talep gördüğünü belirten Attar, "22 Arap ülkesinden 600 firma katılacak. Bakanlıklar, belediyeler ve özel şirketler seviyesinde yoğun talep alıyoruz. Zirvede her ülke kendi yatırım masasını oluşturacak" dedi.

Yer sıkıntısı sebebiyle Arap ülkelerinden katılımı 600 ile sınırlandırmak zorunda kaldıklarını söyleyen Attar, şunları kaydetti:

 "Her iki tarafın iş adamları arasında bağı güçlendiriyoruz. Her Arap ülkesinde kurduğumuz irtibat ve ticaret büroları sayısını artırıyoruz. İzmir turizmine katkı sağlamak için gelen Arap heyetlerine İzmir ve çevresini tanıtacağız. Yatırım ve iş birliklerini hedefleyen firmaların bir araya gelmesini sağlayacağız. Arap ülkelerinden bakanlar. İş adamlarını İzmir'a davet ettik. Aralarında Somali ve Cezayir olmak üzere 4 ülkeden bakan ve 10 büyükelçi gelecek. Zirvemiz çok daha başarılı ve anlamlı olacak." Emlak Haberleri 

banner23

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol