Bu haber kez okundu.

FİKİRTEPE FİRMALARINA RUHSAT BEKLERKEN, TADİLAT VE TERK ŞOKU !
Selimoğlu Group , Nuhoğlu , Baysaş , Teknik Yapı ( Diğer ada) firmaları Fikirtepe projesinde ruhsat için gün sayarken “Sosyal” ve Katsayıdan kaynaklanan emsal negatif olumsuzluklar başgösteren bazı engellere takıldılar. Hizmet alanlarının devri maliye hazinesinden belediye ilçesine geçince ruhsat için tarih yine ileriye atıldı…

Fikirtepe kentsel dönüşüm kapsamında bazı firmalar ruhsat almak için gün sayarken “sosyal ve terk alanları” engeline takıldılar. Yasa gereği % 25 lik terk alanları ve içeriğinde barındıracak cami ve park gibi sosyal donatı alanları maliye hazinesine devrediliyordu fakat yasada yapılan değişiklikle sosyal donatı alanlarının devri ilk etapta il daha sonrada ilçe belediyesine geçti. Firmalar proje tadilatlarını gerçekleştirip , tevhit işlemlerini tamamlamak ve  en nihayetinde ruhsat için en son alınan karar gereği terkler için bu yasal sürecin tamamlanmasını bekliyor.

Sürecin tamamlanmasının ardından firmalardan bir çoğu Fikirtepe projeleri için 15-20 gün içinde ruhsat alıp devam edecek.

İlk başlangıçta Kadıköy belediyesine terki gerektiği için terk alanlarını kadıköy belediyesine yapmış bulunan Baysaş ve İslamoğlu firmaları için bu engel teşkil etmesede bu firmalar içinde bu sefer yeni plan notlarındaki % 3 katsayı uygulaması dahilindeki alanlardan kaynaklanan emsal düşüşü ve akabinde proje tadilatı engeli oluşmuş bulunmaktadır.
 
banner23

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
hayal 6 yıl önce

bu halkı daha nekadar kandıracaksınız seçim sonu hersey yalan olacak

Avatar
seyfi ay 6 yıl önce

Bizi bu duruma düşren chp yani. Diger adıyla cumhuriyetci hayal partsi yani zengin partisi garibanı düşünmeyen bizleri güzel temiz bir yaşamamaya mahkum eden. Bir partiye neden kızıyorum çünkü mahkemeye veren chp zihniyeti