Bu haber kez okundu.

Bazı Pana - Selimoğlu Mağdurları'ndan Dernekleşme Sinyali...
FİKİRTEPE'NİN LEKESİ..
Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesinde yaşanan onca mağduriyet ve sıkıntılar bitmek bilmiyor. Vatandaşları dolandıran Firma patronlarının ortalıkta rahatça dolaşması kamu vicdanını sızlatmaya devam etmekte. tüm bu sıkıntıların gölgesinde özellikle, Bazı Pana - Selimoğlu Mağdurları tarafından kurulan Çadırkent sonrası, azınlık olarak Kadıköy Belediyesi'nin de finansal desteğini alarak başlattıkları Leke Fikirtepe Platformu çivi çakma girişiminde arkalarına aldıkları profesyonel pr ve reklam desteğinin de etkisiyle basında çıkarttırılan onca duyuru ve habere rağmen, Fikirtepe Derneklerinden ve  Fikirtepe Halkından bekledikleri desteği bulamayınca yeni bir dernek kurmayı planlıyorlar.!

Duyuruyu tek başına planlıyan ve Engin A.'in Pana Mağdurları grubundan yaptığı ilk duyuru mesajıFikirtepehaber.com olarak yapılan çalışma ve azminden dolayı E.A.'ya başarılar diliyoruz.

Fikirtepe'de kurulu üç dernek bulunurken, yeni bir dernek girişiminin, bölgede dernek enflasyonu yaşatacağına işaret eden vatandaşların kafasında, ''bölgede var olan dernekler işlevlerini yerine getirmiyor mu ya da, yeni bir dernek kurulmasında ki amaç nedir? Pana - Selimoğlu mağdurlarının amacı nedir? Kurulan Çadırkente ilk başta Fidem ve Fikentder Dernek'lerinin daha sonrasında ise Fikentder Derneği'nin açıkça verdiği tüm desteğe rağmen, vatandaşların tatmin olmamasında ki ve oradaki mağduriyetiklerin bitmemesinde ki sebep nedir? Pana - Selimoğlu Mağdurlarının öncülüğünde kurulacak bu dernekte başka adalardan mağdurlar katılım gösterecek mi? Kadıköy Belediyesi halkın adına yapılan ama halktan habersiz ve tamamını kapsamayan bu tarz eylemlere verdiği destekle neyi amaçlıyor? Pana - Selimoğlu Mağdurlarının bu eylemlerle hedefi nedir ve faklı kaynaklardan ne tür destekler alıyorlar? Fikirtepe Dernekleri Çivi çakma eyleminden ne kadar haberdarlar ve neden destek vermediler? Derneklerin ve halkın içinde , bilgisi dahilinde olmadan, Ufak bir azınlığın yaptığı bu eylemde 65 bin Fikirtepeli adına konuşma ve karar verme yetkisini kim nereden aldı? Pana - Selimoğlu Firmasının yetkilileri maketten satış yaptıkları ve içini boşalttıkları iddia edilen proje adalarını neden ve nasıl bakanlığa devretmek istiyor? Bakanlık yaşanan ekonomik kriz öncesi içi boşaltılan bu proje adalarını devir alır mı, alırsa maketten yapılan satış sonrası elde edilen ve borsada değerlendirilmeye devam ettirildiği iddia edilen paralarla ilgili nasıl bir işlem yapar? Pana - Selimoğlu Mağdurları adına yapılan eylemleri tüm Pana - Selimoğlu Mağdurları ne kadar destekliyor, desteklemiyorlarsa sebebpleri neler? '' tarzında onlarca soruların oluşmasına sebep oldu.

Fikentder Derneği ''Fikirtepe'de mağdur olup kapımızı çalan herkese elimizden gelen hert ürlü desteği sonuna kadar verdik ve vermeye devam ediyoruz. Mağdur bile olsa kişilerin egolarını tatmin etmek gibi bir görevimiz yok!''

Fikirtepehaber.com olarak, vatandaşlardan gelen tüm bu sorulara ilerleyen zaman içerisinde mevcut dernek başkanları, Kadıköy Belediyesi yetkilileri ve dernek kurma girişiminde bulunacak Pana - Selimoğlu Mağdurları ile yapacağımız röportajlar aracılığı şeffaf ve tarafsız bir şekilde cevap arayacağız...

ajansFİKİRTEPE/www.fikirtepehaber.com
banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Engin Akgüzel 3 yıl önce

Yasin bey ama ben Yine söylüyorum Allahtan başka kimseden korkum yok.Tek derdimiz evlerimiz baba toprağımız.Siz kendiniz söylediniz #lekefikirtepe platformu benim üstümden fikentder üzerinden gitsin diye onca çabayı bizler yapmamıza rağmen tamam dedik.Sonra siz fikir değiştirdiniz Perşembe günü fikirtepe platformu toplantısında yine sahiplendiniz haber hazırlayayım insanları davet edelim diye kendiniz gelip çivi çaktınız tüm fikirtepe halkını davet ediyorum dediniz.Dernek olarak siz kararsız kalıyorsanız fikirtepedeki mağdurlar sizin keyfiyetinize beklemek zorunda değil diyoruz bizde...Hep benim dediğim olsun benim dediğim olmazsa boykot ederim de sizin sözünüz yapmayın etmeyin...Biz sizi aradık defalarca açmadınız 2 gündür telefonlarınızı mesajlara geri dönmediniz...KONUŞMAK İSTİŞARE KÜLTÜRÜNÜ YÜRÜTMEK GEREK DEDİK SİZ SİTENİZDEN HABER YAPARAK YÜRÜMEYİ SEÇECEKSENİZ BUDA SİZİN SEÇİMİNİZ.Bırakın herkes kendi seçimini yapsın

Avatar
Menderes YAVUZ 3 yıl önce

Size 3 soru.
1-Dernek kurmak ne zamandır finans desteğine niye ihtiyaç duyacaktır?
2-Bir dernek kurmak için finansa ihtiyaç vardı ise, bu zamana kadar kurulan dernekler için
kim finans sağladı?
3-Dernek denilen sivil toplum örgütleri kurmak, kurdurmak için ve sayıları çok olsun diye devletin
Bazen yazılı bazende sözlü tavsiyeleri vardır. Yasal çerçevede kurulacak ve Fikirtepe için mücadele edecek derneklerin sayısı artması gerekirken kimin, niye zoruna gider?

Avatar
Erol torpil 3 yıl önce

Düne kadar destek veren sayın Yasin beyyyyne oldu bir anda bizler bir takım pana mağdurları olduk daha düne kadar gelen yabancı basın mensuplarına haberci kimliği ile çadırkentte yanımızda durup tüm Fikirtepe için bizlerin çalıştığını anlatıyordun bu haberi okudum ve şunu anladım parayı veren düdüğü çalar belliki gelen seçim döneminde Fikirtepe halkın mağduriyeti senin ve derneğinin umrunda değil bertaraf olmamak için gemini yürütmek için tarafını seçmişsin bravo sana ama tüm Fikirtepe mağdurları bugünler geçince yanında olmayan tüm dernek başkanlarına gereken cevabı verecek

Avatar
Dream magduru 3 yıl önce

Yasin bey bu soruları senin sorman yanlış degilmi...neden tüm pana magdur ları desteklemiyor? Diyorsun nasıl destekliycez temsilcilere 2. Kez demi para kazandiralim sözler me imzalama aşamasında temsilciler pana yapı tarafından maaşa balandilar yetmedi her biririnin kendi adına 300.000 500.000 komisyon sözleşmeleri çıktı ortaya dream adasinda komisyon sözleşmesi yapıp sözleşme ödenmesse adaya ipotek koyduran şerefsiz bile var ..bunları sende biliyorsun yasin bey.... simdi bidaha biz bunlarin pesine düselim dernekti sonasi koparatife dönüşür o dernek gene onara rant kapisi olur .... bu ada temsilcileri adam olsalardı 1 gecede teknik yapıya imzalar atiliyoken apar topar sozlesmeleri alıp pana yapıya kosmazdi... kim komşusunu mütahite pazarladiysa kim bu temsilciliği ranta dönüştrdüyse Allah onu süründursün... hatta şunu da diyim sana bu adada kumcu vardı sözleşme imzalamayana attin imzayi zarariniz olursa ben karsiliycam diyen şerefsiz nerde bu nagmussuz...

Avatar
FİKİRTEPELİ 3 yıl önce

Fikirtepedeki tüm mağdurlar birleşip tekbir dernek altında güçlerini birleştirerek seslerini duyurmalıdır.Her ada kendi başına dernek kurmaya kalkarsa fikirtepede her kafadan bir ses çıkmış ve ayrıca güçbirliği azalmış olur.Hali hazırda bulunan fikentderi desteklemek ve bu çatı altında sorunları dile getirmek daha mantıklı bence.

Avatar
Yasin Bektaş 3 yıl önce

Arkadaşlar sakin olun ! Bu ne hırçınlık, saldırganlık? Bu konuyla ilgili ilerleyen zaman da derneklerle yapacağımız görüntülü röportajları Fikirtepehaber.com üzerinden paylaşacağımızı ve bizim de Fikentder Derneği olarak neden destek olduğumuzu ve desteğimizi mağdurlardan değil, ama neden bazı kişilerden çektiğimizi tek tek anlatmamıza rağmen, anlamamakta zorlananlar olduğunu görüyoruz.! Görünen elli kişi ama yazan bir kişi!!! İnsanların demokratik hakkı olan dernekleşme yada örgütlenme hakkına kimsenin de bir şey dediği yok! Bu konu da neden alakalı alakasız insanların da tarafımızı zan altında bırakan ve suçlayıcı mahiyette yorumlar attıklarını da manidar bulduğumuzu özellikle belirtmek istiyoruz. Kahramanca ismini ve Allah'tan başkasından korktuğunu söylemekten çekinmeyen ama, aynı İP numaralarıyla farklı ada ve rümuzlarla bize hakaret edip karalamak için harcanan çaba neyin kurnazlığı ki, bizim de aldığımız kararlardaki haklılığımızı ortaya koymaktadır..!
Mağduriyetinizin giderilmesi adına bireysel yada gruplar halinde yapacağınız her adımın hayırlı olmasını temenni ediyoruz.
Netice itibariyle Fikentder Derneği olarak, Fikirtepe'de aldığımız kararlar ve yaptığımız tüm faaliyetler ortadadır ve farklı rümuzlar kullanarak karalamak kimsenin haddi değildir. Fikirtepe'de daha önce de birileri kendi şahsi çıkar yada menfaat düşüncesiyle insanları yönlendirmeye çalıştı, bugün de bu var ve yarın da bu tarz insanlar olacaktır diye düşünüyoruz. Ancak, işin aslını astarını bilmeyenler yada bilmezlikten gelenler için söyleyebileceğimiz tek şey, Fikentder Derneği olarak, dün nasıl karşı çıktıysak ya da bugün de nasıl bizi kullanmaya çalışanları gözlemlemeye çalışıyorsak, yarında elbette bildiğimiz doğrulardan şaşmadan yanlış girişim ve faaliyetlere karşı çıkmaya devam edeceğiz.. Tarafsız dik duruşumuz birilerini rahatsız ediyor işine gelmiyor olabilir. Ve bundan dolayı düşmanca yorum ve paylaşımlarla tarafımıza saldırılıyor olabilir.! Ancak, bu tavırlar bizim aldığımız kararların doğruluğunu kesinleştirmekten ve azmimizi artırmaktan başka bir işe yaramaz!
Haber de kimseye hakaret etmedik! Sorulan ve cevapları gayet basit olan sorular için, açık ve şeffaf bir şekilde cevap vermek yerine saldırgan üslupla aynı kişilerin farklı rümuzlarla hakarete varan yorumlar yazılmasını da kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Ayrıca şahsıma yada derneğin tüzel kişiliğine karşı yapılan karalama ve hakaretleri ''Akıl Fukara olunca Dil Ukala Olurmuş'' sözünü hatırlatarak kayıt altına aldığımızı gerektiği zaman da hukuk kuralları çerçevesinde kullanmaktan çekinmeyeceğimizi özellikle belirtmek istiyoruz..
Fikentder Derneği olarak herhangi bir siyasi oluşum içerisinde olmadan kapımızı çalan ve hakkını arayan tüm mağdurlara elimizden gelen imkanları zorlayarak destek olduğumuzu ve olmaya da devam edeceğimizi özellikle söylemek istiyoruz. Ayrıca, Fikirtepehaber.com haber sitesi olarak, Fikirtepe geneliyle ilgili firmalar yada vatandaşlar cephesi ayrımı yapmaksızın güncel gelişmeleri yakından takip ederek kamuoyuna şeffaf ve tarafsız bir şekilde aktarmaya devam edeceğimizi tekraren bu vesile ile paylaşmak istiyoruz.

Saygılarımla

Fikentder Dernek Başkanı
Yasin Bektaş
ajansFİKİRTEPE/www.fikirtepehaber.com

Avatar
ajansFİKİRTEPE 3 yıl önce

Değerli takipçilerimiz, öncelikle kanunlar çerçevesinde yapılan demokratik faaliyetlerden dolayı faaliyette bulunanları tebrik ederiz. Sorumlu gazetecilik ilkesi gereği, Fikirtepe geneli 65 Bin Mağdur adına yapıldığı söylenen ancak, haberimizde geçen ''Bazı'' kelimesinden dolayı alınganlık gösteren ve derneklerin destek vermediklerinden ötürü suçlayıcı ve karalayıcı itham ve yorumlar karşısında kamuoyunu bilgilendirmek adına kayıtsız kalmıyoruz.
Fikirtepehaber.com olarak, Fikirtepe geneli 65 bin mağdur adına yapıldığı söylenen çalışmayla ilgili eylemden önce oluşturulan karar verici mekanizma, alınan kararlar, kararları alan kişiler ve mağduriyet yaşadıkları proje ada isimleri haricinde katılımcı sayısı ile tutulan imzalı karar ve tasdik tutanaklarının tarafımıza ulaştırılması durumunda şeffaf ve tarafsız bir şekilde buradan kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla tekraren yeni bir haber çalışması yapacağımızı bildiririz.

Not: '' ajansfikirtepe@gmail.com '' Tutanak, bilgi ve belgeler bu e-mail üzerinden tarafımıza ulaştırılabilir..

ajansFİKİRTEPE

Avatar
Kia 3 yıl önce

Araban güzelmiş niye sildin yasinnn

Misafir Avatar
Yasin Bektaş 3 yıl önce @Kia

Kia rumuzlu arkadaş arabam güzel çok şükür. Alın teri çoluk çocuğumun rızkı, çalıntı değil, hırsızlık değil, ismini yazma cesareti bile gösteremeden kendince bel altı mı vurmaya çalışıyorsun? Heleki sen ve senin gibilerin insanları satarak el altından kazandıkları kirli parayla alınmış bir mal değil!! Allah sana daha iyisini versin ''176.227.10.252'' İP numaralı kardeşim. Çok merak ediyorsan gel sana daha nelere sahip olduğumu göstereyim ;) Adam olun adam önce mağdursan seni mağdur edene karşı mücadeleni omurgalı bir şekilde ver hakkını savun! Yok mağdur değilsen saçma sapan yorumlarla insanların aklını çelebileceğini sanarak proveke etmeye çalışma beyhudedir , boş yere meşgul etme buraları :))

Beğenmedim! (0)