Fikirtepe Gündem ; Vatandaş Fikri Sabit Konuşuyor ! ( Yorumsuz )

Tarih: 2014-03-23 20:53:38

Vatandaşını fikri sabit değil , ismi Fikri Sabit ama nedense bazı firmaların vatandaşın haklarını tam olarak vermemek için fikirlerinin sabit olduğu gözlerden kaçmamaktadır.
Fikri Sabit     >(*o*)<
Anka yapamaz edemez , ona gelene kadar bir sürü güçlü büyük firma var hemen bitirir deniyordu. Görünen o ki atı alan Üsküdarı çoktan geçti bile, Ankaya helal olsun gerçekten, 3 yıllık sıkıntıya rağmen azminden bir şey kaybetmedi. Bazı şeyler netleşmiş olmasına rağmen hala bırakın bina yapma riskini , vatandaşları evlerinden boşaltma riskini bile göze alamayan firmalar mevcut iken gerçekten Fikirtepe' nin önünün açılmasında katkısı büyük olduğu için Ankaya teşekkürü şahsım adına bir borç biliyorum. Sıkıntısız , çilesiz bu yollar bitmez , yeter ki bir firmanın iş yapmaya gönlü olsun !
Neredesiniz ey Nuhoğlu , Dervişoğlu, Sevgili Yapı , Ekşioğlu , Haldız , Taş Yapı, Sunja , Keleşoğlu - Eba , Sefa- Kalyoncu, Gürallar,  Eko, Baysaş,
 Ortadoğu+Yeşil= Haytek , SRP , Selimoğlu, Teknik Yapı , Baysaş , Emay , May Palmadoro , İslamoğlu, Kaftan ve ismini şimdi sayamayacağım diğer firmalar, gerçekten neredesiniz !? Sizin için herşey imza almakla bitti mi , artık rahat ve huzurlu musunuz ..!? 
 Bu arada şunuda belirtmek isterim , hiç bir firmanın vatandaşı kandırmaya veya aldatarak haklarını gaspetmeye hakkı yoktur. Firmaların çalışkanlığı ve atikliğinin yanında vatandaşlar da uyanık olacak aynı samimiyet ile haklarını koruyup kollayarak sağlam sözleşme ve vekaletnamelere imza atarak bu işi bir an önce hızlandırmalı , Bazı firmalarda nasıl olsa elimize düştünüz hazırcılığından kurtularak taşın altına elini sokmalı ve vatandaşların haklarını tam olarak vermelidir. 

Yorumlar

Fikirtepeden_2 :

tek bekledikleri kar ise büyük şirketlerin o imzaları alabilmesi için kendilerine hava parası basması. kendi menfaatleri peşinde koşan kişiler de bunlardan haberli veya habersiz kolpacı şirketlerin ağlarına takılıyorlar ve işleri içinden çıkılmaz hale getiriyorlar. kimse kusura bakmasın ama burada suç büyük oranda halkın. adası yüzde yüz olup da yıkıma başlamamış bir şirket dahi yok şu anda. fikirtepede olup, fikirtepelilerden biri olarak konuya bu kadar alakasız kalan birinin bu fütursuzca sarf ettiği sözleri yayınlamanız sizin imajınızı zedelemekten daha ileri gitmeyeceği kanaatindeyim. saygılar,

Fikirtepeden_1 :

etrafınıza hiç mi bakmıyorsunuz merak ediyorum. saydığınız firmalardan emay ile teknik yapı'nın projeleri ortaya çıktı bile, selimoğlu-pana ise çok yakında lansmana çıkacak. bu firmalarla anlaşanlara sorun bakalım size ne diyecekler, kiraları devletin işleri güçleştirmesine rağmen aylarca yatmış mı yatmamış mı? diğer firmalara gelince ise imza toplama yolunda tıkanıp kalıyorlar. neden mi? kısaca şöyle izah edeyim. bir firmanın 4 emsali yakalayabilmesinin tek yolu var, o da tüm ada halkının imzasını alabilmesi. eğer 10m2 alan bile o firmaya imza atmazsa proje direkmen 3 emsale düşüyor. (3,60 emsal oranı çok özel koşullar gerektiriyor ve yeni fikirtepe çizimlerinde o koşullara uyacak hiçbir ada yok) bunun bilincinde olan ve küçük karlar peşinde koşan kolpacı şirketler, büyük şirketlerin adasında musallat oluyor. böylece bütünlüğünü bozup onların iş yapmasını engelliyorlar.

TEMEL ÇELK :

siz hala bu saydığınız firmalara güveniyormusunuz

4.Ada :

Aranıyor KEleşoğlu eba bulanlar 4.adaya müracat etsin dukkat tehlikeli ve kaptı kaçtıcıdır

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.