''FİKİRTEPE MERKEZ , GİREMEZ HERKES '' PEKİ, FİKİRTEPELİLERE NE OLDU !?

Tarih: 2014-08-11 01:49:10

FİKİRTEPELİLERE NE OLDU !? Fikirtepe Merkez , Giremez herkes mi ya da, Tak Sepeti Koluna Haydi Herkes Kendi Yoluna mı !? Gerçekten, Fikirtepeye ve Fikirtepelilik olgusuna ne oldu !? İmam Şafi ''Kırk alimi bir delille yendim, bir cahili kırk delille yenemedim '' sözü ne de uyar bugünün Fikirtepelilerine. Tabi Fikirtepe Konusunda 40 - 50 yıllık komşuluktan gelen samimiyet, tereyağının güneşin altında erimesi gibi bırakın kazanılmış parayı, paranın sesi ve adı ile birden bire bitiverdii..! İnsanlar ne olduğunu anlamadan bazı komşularının hıyanetine uğradı da hala farkına varamadılar ! Devletin ve yöneticilerin kendi haklarını koruyacağı beklentisi ile kendilerine dayatılan sözleşme içeriğini teknik ve hukuki olarak inceletmeden masumane attıkları imza ile neler kazandıkları bir tarafa ne kaybettiklerinin farkına bile ancak, firmalar ile vatandaşlar arasında yapılacak bağımsız bölüm taksimat ve paylaşımında daha net anlayacak ama iş işten geçmiş olacaktır... Yasin BEKTAŞ / Fikirtepe Haber
Konumuz Fikirtepe ve yapılan uygulamalar deyince aşağıdaki anekdot aklımıza geliyor ve dökülüveriyor kalemimizin ucundan . Bizden yazması artık takdir sizlerin ...

 

Büyük İskender, hocası Aristo'ya bir mektup yazar.

‘Zapt ettiğim topraklardaki insanları tahakkümüm altında tutabilmek için ne yapmalıyım?’ diye şu soruları sorar:

1. Ülkenin ileri gelen insanlarını sürgüne mi göndereyim?...
2. Ülkenin ileri gelen insanlarını hapse mi atayım?
3. Ülkenin ileri gelen insanlarını kılıçtan mı geçireyim?

Aristo cevap gönderir.

1. Sürgüne gönderme çünkü sürgünde toplanıp sana baş kaldırırlar.
2. Hapse atma çünkü hapishanede yuvalanır, sana düşman olarak geri dönerler.
3. Asla kılıçtan geçirme, onlardan sonraki nesil intikam hırsıyla büyür, tahtını sallar.

Çözümü ise şöyle anlatır Aristo: İnsanların arasına nifak tohumları ekeceksin, birbirleriyle savaşınca hakem olarak kendini kabul ettireceksin ama anlaşmaya giden bütün yolları tıkayacaksın.Kısacası böl, parçala, yönet!

Aristo’nun bu nasihatini benimseyen devlet adamları yüzünden, geçtiğimiz yüzyılda dünya haritası, tarihin hiçbir döneminde olmadığı kadar değişikliklere uğradı.

I. Dünya Savaşı başlamadan önce 50 olan devlet sayısı, II. Dünya Savaşında 100 olmuştu. Bugün ise bu sayı, Birleşmiş Milletlere üye olmayanlar ile birlikte 200’ün üzerinde ve giderek artacağa benziyor.

Sahi, İslam dünyasının çatışma alanları olması, sadece bir tesadüf mü? Ya Türkiye’de yaşananlar? Onlar da mı tesadüf?

Hadi hepsinden vazgeçtik , Fikirtepe ve kentsel dönüşüm konusunda Hakemlik kelimesi popülerliğini korumaya devam ederken , komşular arasında çıkan dedikodular ve buna bağlı olarak birlik ve beraberliğimizin bozulmasına ne demeli !? 
Sahi Fikirtepelilere ne oldu ?
Hani nerede o kabadayı hakkını yedirmeyen Fikirtepe imajı ..!?


Demek ki söylemden öteye gitmeyen bir söylemmiş '' Fikirtepe Merkez , Giremez Herkes ! '' giren çıkanın, Fikirtepe' de beleşe yer kapanın, Çantacılık yapanın ve köşeyi dönen komşu hakkı savunucusu görünümlü mahalle temsilcilerinin haddi hesabı yok ..!

Fikirtepede artık moda olan , '' tak sepeti koluna Haydi herkes yoluna ! '' bu söylem daha bi uyar gibi oldu , siz ne dersiniz a komşular ? 

Güldürmeyin beni..

Yorumlar

irfan dagistan :

Belediyemiz ve hukumetimiz fikirtepeliyi m utah it gorunumundeki can taxi mafia ni n alone teminatsiz ve guvencesiz t slim ettiniz rusvet yiyen temsilci gorunumundeki nazi komsularmiz sayesinde ancak hukuk burayi kilitler fikirtepeye ve fikirepeliyeyazik ettiniz

yorumsuz :

çok güzel bir tesbit teşekkürler.onların ancak gücü komşularına kabadayılıkları geçer. biraz paraya komşularını ve haklarını değişirler.

temel çelik :

maalisef birlik ve beraberlik sağlanamadı havlu attık malımız firmalara emanet. komşular ve devlet baba sağolsun.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.