İNŞAAT RUHSATI ALMAMIŞ FİRMA MAKETTEN KONUT SATIŞI YAPAMAYACAK

Tarih: 2014-05-26 19:24:16

Belediyelerden herhangi bir izin almadan inşaat yapan kişilerin maketten satış yaptıklarının görüldüğünü söyleyen Hayati Yazıcı, "Yeni kanunla inşaat ruhsatı almamış hiçbir firma maketten tüketiciye konut satışı yapamayacaktır. Konut satışlarında tüketiciler sözleşmenin imzalanmasından itibaren 14 günlük cayma hakkına sahiptir. Konut devir teslim tarihine kadar tüketiciye yüzde 2 tazminat ödemesi koşuluyla sözleşmeden vazgeçme hakkı verilecek.’’ dedi.
 Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, tüketicinin korunması hakkındaki kanunda büyük değişiklikler yaptı.

Bakan Hayati Yazıcı, tüketici haklarını korumak amacıyla 28 Mayıs çarşamba günü yürürlüğe girecek yeni Tüketici Kanunu hakkında bakanlıkta basın toplantısı düzenledi.

 Bu toplantıda açıklanan maketten ev satılması yasağını delen Fikirtepede ki Firmalara ceza kesilmesini bekleniliyor.Açıkca yasalara karşı gelen bu firmaların isim listesi Fikirtepede ki sivil toplum kuruluşları aracılığıyla ulaştırılacak. Fikirtepe Haber / ajansFİKİRTEPE

Yorumlar

4.ada :

imzasını atmayanlar hala neyi bekliyorsunuz.bizlerin üzerinden arpalanamayacaksınız.haberiniz olsun...........................................................................

4.ada :

sayın 4.ada temsilcileri ve keleşogluna yandaşlık yapan kişiler siz nasıl deyeceksiniz 4.adanın hakkıni

PARSEL SAHİBİ :

ada başkanı m..., avukat c...; bu milletin hakkını nasıl ödeyeceksiniz. firma batmış, daireleri bile paylaşmadan satış yapıyor. hangi daireyi, kimin payını satıyor belli değil. ada temsilcileri inşallah müteahhite pay devri yapmamışlardır yoksa doğrudan dolandırıcılığa ortak olurlar. tez elden sözleşme feshedilip, başka bir firmaya verilmelidir. yoksa bir de satış yapılan mağdurlar topluğu giecek işin içine.

Hüseyin Yıldız :

ANKA YAPI BÜYÜKADA TOPLANTISI OLAYLI GEÇTİ VE YARIDA KALDI.FİRMANIN ORTAYA MADDİ BELGELER KOYAMAMASI VE YAŞANAN SERT TARTIŞMALAR SONUCU TOPLANTI BİR SONUCA VARILAMADAN VE UMUTLAR BAŞKA BAHARA KALARAK SONA ERDİ.YENİ TOPLANTI TARİHİ BELLİ DEĞİL..

HÜSEYİN YILMAZ :

Bu kanun özellikle insanları bilinmeyen bir belirsizliğe mahkum ettirmektir.hakkında ki gerçekler ve maddi gücü olmayan firmanın lehine nasıl insanların yasalarla güvence altına lınmış emeklerinin karşılığı ve helal mallarını kamulaştırcaksınız hangi yasaya va kanuna dayanarak zulüm yapacaksınız olurmu böyle şey.insan haklarına hukuka vijdana aykırıdır bu.çok gürültü koparacaktır ve anti demokratik bir yasadır mahkemelerden kesinlikle dönecektir.böyle saçma sapan yasa olmaz.en kısa zamanda şikayet edilecektir ve dönecektir.beyler istedi diye garibanın elinden arsasını evini alıp dolandırıcının fetbazın eline kamu yararı var diye veremezsiniz veremezsiniz.olmaz böyle şey olamaz.adam sahtekar dolandırıcı gerçek yüzünü saklamakta profesyonel kapkaççı neymiş yasa çıktı bak yerseniz işte benden yana görünüz tabaklarınızın altında haaa ona göre diye insanları kotkutup işmi yapacaklarını sanıyorlar.yasaları yapanlar insanlardır,yanlıştan döneceklerdir hemde en kısa zamanda,göreceksiniz.devlet önce lehine kamulaştırma yaptığı firmanın fırıldaklarını araştırıp vatandaşın lehine güvenceler getirsin ondan işte yasa desin.kimin malını kime veriyorsun diye sormazlarmı.burası dağ başımı oh ne ala toprağımı al kamulaştır payınıda al itirazımı dikkate alma ama toprağımı al.gel öldür beni ondan sonra.neymiş ortada kanun varmış..

Hüseyin Yıldız :

ANKA Toplantısının başka bir özelliğide yemek masalarına 2/3 yasasının son halinin imzalanmış metinlerinin konması idi,yani şu denilmekteydi bakınız yasa burada görünüz bundan sonra bizim dediğimiz olacak kabul etmeyenlerin yerlerini bakanlık bizim lehimize kamulaştıracak ama burayı hangi parayla yapacak süren hukuki durum ne olacak hiç değinilmedi.tahmin edildiği gibi toplantıda gaz alınacaktı fakat bırakınız gaz almayı milletin gazı dahada artarak toplantı bitirilerek salon alelacele terk edildi.ortada cevabı verilemeyen sorular ve sert tartışmalar kaldı.şimdi soruyorum bu tablo ilemi 3-4 ada yapılacak,ve bu masllarla mı insanlar ev sahibi yapılacaktır.nerede bunun maddi tablosu ve belgeleri çıkıp adam gibi açıklanacak mı yoksa masal anlatan bu toplantılar gelecekte de devamlı yapılacak mı.iş komedi ötesi.öyle yasa masa ile milleti korkutmayınız kardeşim o yasalarınızı çöpe atmasınıda biliriz.kimin malını kimden alıp kime veriyorsunuz bir yasa maddesi ilemi buraları bize verdiniz ve bir yasa maddesi ile mi buraları 60 yıldır sahipleniyoruz.Anka Yapıya tavsiyemiz bir daha verdiği bir tabak yemek altına yasa maddesi koyma nezaketsizliğinde bulunmamasdır.insanları böyle inka edeceğini sanıyorsa çok yanılıyor.sen önce çık hangi kaynakla burayı yapacağını ve belgelerini göster ondan sonra sorun çıkarsa çıkar yasayı masayı.artık masal anlatmaktan vazgeçiniz lütfen insanları salak yerine koymayınız ki size saygı duyalım verdiğimiz krediyi sallama yöntemlerle ve ciddiye almayarak geçiştirme metodlarından vaz geçiniz..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.