FİKİRTEPE'NİN UYANIK FİRMALARI VE BAKANLIĞIN KAMULAŞTIRMA BASKISI!

Tarih: 2014-07-26 05:47:33

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının acele kamulaştırma kararı sonrasında firmalar teker teker vatadaşlara sözleşme örneği gönderip 15 gün içerisinde imzalamaları aksi takdirde kamulaştırmaya gidileceği bilgisini yszılı olarak göndermesi beklenirken ihtarnamaler vatandalardan gelmeye başladı ... ajansFİKİRTROE
Fikirtepeden kamulaştırma için bakanlığa müracat eden Mutlu Turizm adasında firmanın daha önce imzalattığı ve vatandaşlar tarafından da kabul edilen sözleşmelerin aksine, çoğunluğun imzaladığı sözleşmeden habersiz tekil ve hak ve kazanımları azaltılmış olan bir sözleşme üzerinden imza almak istemesi vatandaşlar tarafından fark edilerek bakanlığa şikayet edildi.
Vatandasların iddialarına göre, Firmanın kamulaştırmayı fırsat bilerek vatandaşların kazanılmış haklarından daha kötü bir sözleşme ile imza almak istemesi karşılığında vatandaşlar firmanın daha önceden çoğunluk vatandaşlara imzalattıgı ve kendilerinin de talep ettikleri ekteki sözleşmeyi imzalayacaklarını belirterek firmayı sözleşme imzalamaya davet ettiler. Vatandaşların yazılı davetine rağmen firmanın sözleşme imzalamaya gelmemesi üzerine vatandaşlar noterden firmaya ihtarname çekerek bakanlığa bildirdi. Firmanın bu davete icabet etmemiş olması karşısında firmaya ihtarname çekildi. Vatandaşların şikayetleri üzerine bakanlık firma hakkında inceleme başlattı

Fikirtepe Haber olarak yetkililerden aldığımız bilgiye göre firmalar bakanlığa vatandaşların istediği ve çoğunluğun imzaladığı sözleşme metnini vermesi gerekirken, sadece bir kişi ile yaptığı ve çoğunluğa verdiği vaatleri ve vatandaşların haklarından kurnazlık yaparak karıştığı sözleşmeyi vererek bakanlığı da aldatma yoluna gittiğini söylediler. Bu firma ve verdiği sözleşme hakkında bakanlık araştırma yaparak firmayı uyaracağı bilgisi elimize ulaşmıştır.

Vatandaşlar bakanlığın bu şekilde iyi niyetle ve işi hızlandırıp aradaki pürüzleri gidermek için aldığı kararları ve çıkartılmış bulunan yasaları fırsat bilip art niyetli davranarak atandaşları ve bakanlığı aldatma yoluna giden firmalar hakkında nasıl bir tasarrufta bulunacağını merakla bekliyorlar.

ajansFİKİRTEPE / Fikirtepe Haber

Yorumlar

TEMEL ÇELİK :

fi̇rmalarin %80 debremden daha rizkli bence

HABER KAYNAĞI :

( FİKİRTEPEDE HABER ) YAYINLANAN RESIMDEKI TÜMAŞI NOTERDEN AZLETME BELGESIDIR .☺ BU HABERLE ÇELİSMIYORMU.

MUHTEMELEN BİREYSEL ÇIKAR ÇALIŞMASI . :

MUHTEMELEN BİREYSEL ÇIKAR ÇALIŞMASI .

hasan sesli :

kaderci olmayalım

ali demir :

demekki mütahit riskli bakanlık ne yapacak bakalım

ali demir :

demekki mütahit riskli bakanlık ne yapacak bakalım

tarık ileri :

şunumu anladım fadıl tiplerimi var acaba

TEMEL ÇELİK :

bakanliktan bu oyun dönmez çünkü bakanlik bu oyunun i̇çi̇nde sadace bi̇zi̇mle dalga geçi̇yor.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.