BAKANLIKTA 657 SAYILI MEMURLUK YASASI VE EVRAK SIZDIRMA SKANDALI !!!

Tarih: 2014-06-27 01:35:34

Çevre ve şehircilik bakanlığı istanbul Alt yapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğünde daha önce yaptığımız haberin üzerinden çok geçmeden yeni bir skandal daha ortaya çıktı ... ajansFİKİRTEPE / Fikirtepe Haber
Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği yetkilileri bugün (dün 26.06.2014 ) Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü İstanbul Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürü Sayın Beysan Taşçıyı Makamında çalışma ve bilgi amaçlı ziyaret etti. Fikirtepe ve Kentsel Dönüşüm Derneği yetkililerinden Fikirtepe Haber aracılığı ile kamuoyuna yapılan açıklama ve detayları ...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğündeki görevinden bugün 
(dün 26.06.2014) ayrılarak yarından itibaren İstanbul İl Müdürlüğüne geçecek olan Beysan Taşçı Bakanlık personeline yönelik çıkan para haberlerini sorgularken yeni bir skandalla karşılaştı.

Ç.Ş.B. Altyapı ve Kentsel Dönüşüm İstanbul Şube Müdiresi

 
Dr. 
Hande Yalçıntaş

Beysan Taşçı ve  Beysan Bey' in yerine tayin olan Hande Yalçıntaş Hanım dün imzalanan ve daha bugün 
(dün 26.06.2014) postaya verilen ve hiç kimsenin eline geçmiş olabilme ihtimalinin zor olduğu kamulaştırma belgelerinin nasıl olupta ticari firma destekli ve taraflı özel bir haber sitesinde haber konusu olarak yayınlandığını merak ettiğini ve bu konu hakkında soruşturma açacaklarını beyan etti.


Daha önceden bakanlık personeli, 4 yıldır aralıksız Tüm Fikirtepelilerin doğru, tarafsız ve şeffaf bilgi ve haber kaynağı olan ve olmaya devam eden Fikirtepe' nin tek Haber sitesi Fikirtepe Haber gibi konunun takipçisi yerel basının bilgi alma taleplerini 657 sayılı devlet memurları kanunu bahanesiyle geri çeviren bürokratlar ve personellerin, ticari firmalarla olan yakın ve samimi ilişkileri dikkat çekiyor… 

İlgili Haberimizin devamı için aşağıdaki başlıklı linki tıklayınız ...

BAKANLIK PERSONELLERİNİN FİRMALARLA SAMİMİYETİ DİKKAT ÇEKİYOR !!!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığında ödendiği söylenen üç milyon dolarlık ücret karşılığı uygulanan 2/3 ihtarnameleri gerçek mi ? Müteahhitler lehine kulisler yapan.Bilgi akışını sağlayan.Her türlü haberi anında müteahhitlere ulaştıran bakanlık personelleri kimler? 


Önceki habere konu olan sebepler 

Müteahhitlerin cep telefonlarına bakanlık memurlarının gönderdiği resmi devlet geleneğine uymayan örnek yazışması :
(Ne tesadüftür ki bu yazışmanın konusu Fikirtepe halkının arsalarının kamulaştırılıp müteahhitlere verilmesiyle ilgili)

 


ÜÇ MİLYON DOLAR MESELESİ

Fikirtepe Haber olarak bize ulaşan bir bilgi de 2/3 tebligatları ve ruhsat çalışmaları için ödendiği söylenen 3.000.000 $ ödeme doğru mu !? Doğru ise bu para ne için alındı ? Bunun karşılığında yapılan faaliyetler ve vatandaşa dayatılanlar neler !? 

.............

Ticari Firmalar ile yakın temas ve destekli olduğu düşünülen özel bir 
 internet sitesinin ayrıcalığı ve 657 sayılı memurlar kanunundan muafiyeti konusunda Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği ve Fikirtepe Haber olarak ilgili yerlere gerekli şikayetleri yapacaklarını da belirtten Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği ve Fikirtepe Haber yöneticileri , bu ayrıcalığın sebebini ve neden yapıldığını da yetkililerden açıklamalarını isteyeceklerini söylediler .

Fikirtepeli vatandaşların kafasında oluşan ve bakanlık personeli ile ticari firmalar arasındaki özel ilişkilere rağmen bakanlığın aldığı kararların firmalar lehine alınıyormuş algısının oluşmasına sebep olan geçmişteki örnekler ve yaşanan bu son evrakların dışarı sızma ve bilgi paylaşımımnda ayrıcalık tanıma olayı karşısındaki tutumu ne olacak !? 

Gelişen bu son durum karşısında vatandaşların kafasında oluşan bazı sorulara karşı yetkililerden cevap bekliyorlar.
işte vatandaşların kafasında oluşan bazı cevap bekleyen sorular ;

657 Sayılı memurlar yasası ve basını bilgilendirme usulü kimler için nasıl bir ayrıcalık içeriyor. Ticari firmalar ve yandaşları ile her türlü bilgi paylaşımı anında ve engelsiz bir şekilde yapılan ayrıcalıkların sebebi nedir ya da bakanlık personelinden bilgi almanın yolları nelerdir ?

Bakanlık özel belgelerinin postaya verilmesi tarihi 26.06.2014 iken firma destekli özel haber sitesinde bir gün önce 25.06.2014 tarih ve akşam saat 19:00 civarlarında nasıl oluyor da kamuoyuna sızabiliyor ?

Vatandaşlar, bazı bürokratlar ve bakanlık personelleri ile ticari firmaların bu ilişkileri doğru ise, kamulaştırmada vatandaş olarak bizim haklarımız nasıl savunulup korunacak diye merak ediyor ve yetkililere soruyor ,

'' Gerçekten vatandaşın hakkı savunulacak mı !? Ticari firmaların varsa bozuk mali yapısı ve firmaların tek taraflı hazırlayarak dayattıkları içeriği sakat sözleşmelere imza atmamız için acele kamulaştırma yolu ile baskı mı oluşturulacak veya tüm bu olumsuzlukların ortadan kaldırılmasını isteyen vatandaşların haklı talep ve beklentileri kaale alınıp , bozuklukların ve aksaklıkların üzerine gidilerek iyileştirmeler mi yapılacak .!? 
ajansFİKİRTEPE / Fikirtepe Haber
Yorumlar

mustafa bölüm :

bahsi geçen H.Y. isterseniz belge ile ispatlı nitelikli dolan....doland... yaptığı mahkeme kararı ile sabittir.0530 580 40 61

Hakan Seven :

herkes bir rehber arıyor ve maalesef sizin de bildiğiniz gibi kervanın başını bir eşek çeker ..! maalesef malımız ve mülkümüz , geleceğimiz için eşek olmayı ( afedersiniz ) göze almazsak başkalarının maskarası olur , onların kervanınına katılmak ve başımıza geleceklere katlanmak zorunda kalırız

Hakan Seven :

arkadaşlar haklar verilmez alınır ! sen ağlamazsan mama verende olmaz ! sen yanmazsan ben yanmazsam nasıl çıkılır bu karanlıklardan !? söylemesi kolay uygulaması zor bu uygulamaları yapanlar zaten değiller midir ki kahraman !? vatandaş sen neyi bekliyorsun , beyaz atlı prensini mi ? bari hiç kimsenin olmasan bile bari kendi evinin , malının ve geleceğinin kahramanı ol !!!

Şükrü :

fikirtepe sağlam binaları yıkıyorlar

Şükrü :

fikirtepe akp nin kalesi mi olacak?

Şükrü :

hep müteahhitler mi kazanacak

Şükrü :

mühim olan akp ye bu kentsel dönüşümü yaptırmamak

TEMEL ÇELİK :

bak atalarimiz ne güzel sölemi̇ş rahat etmek i̇çi̇n karadeni̇zde gemi̇n romanyada karin türki̇yede malin olamayaçak

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.