HEP VATANDAŞA DİYEN BAKANLIK SONUNDA FİRMALARI DA SORGULAMAYI HATIRLADI ..!

Tarih: 2014-11-05 22:49:32

BAKANLIKTAN FİRMALARA YOKLAMA AMAÇLI SORGULAMA ! Bakanlıktan Fikirtepeli firmalara: Neredesiniz Dedi ? Fikirtepe Kentsel Dönüşüm çalışmaları kapsamında devamlı olarak vatandaşlara yönelik yapılan suçlamalar karşısında Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Derneği'nin bakanlığa verdiği 100 sayfalık rapor Ses getirdi. Dernek tarafından hazırlanıp bakanlığa sunulan bu rapor sonucu imzası biten 14 firmadan 4 tanesinin ruhsat almış olmasına rağmen neden diğer 10 adada projelere başlanmadığı ve diğer firmalardan neden hala ses seda olmaması karşısında bakanlık bu firmaların sessiz kalışını sorgulaması amacıyla harekete geçti. Bakanlık Tüm firmaların ticari faaliyetlerinin ne aşamada olduğu yönünde sorgulamak adına iş yapmayan pasif firmalara yazı göndermeye başladı... ajansFİKİRTEPE / Fikirtepe Haber
Kentsel dönüşümde gecikme yaşanan İstanbul Fikirtepe için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı harekete geçti. Bölgedeki çalışmaları yakından takip eden Bakan İdris Güllüce sürekli gündeme gelen Fikirtepe'de çalışmaların hızlanması için firmalara yazı gönderilmesini istedi. Vatandaşla mülkiyet sorununu çözen firmalara gönderilen yazıda özetle "İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin avan proje onayında mısın, yoksa uygulama projelerini mi hazırlıyorsun, neredesiniz? Tarafımıza açıklama yapın" denildi. 

MEVZUATI BİLMİYORLAR 

Kentsel dönüşüm çalışmalarının yavaş ilerlemesinin önündeki bir başka nedenin de müteahhit firmaların mevzuata bile dikkat etmeden proje geliştirmesi olduğu belirtiliyor. Kaynaklar, müteahhit firmaların maliyeti düşürmek adına çok kaliteli proje müşavirleriyle çalışmadıklarını, bakanlığa gönderilen projelerde de sıkıntılar çıktığını söylüyor. Zaman zaman mevzuata bile dikkat edilmediğine dikkat çekilirken, bakanlığın da bu problemi aşmak için iksa ruhsatları vermeye başladığı öğrenildi. Bu iksa projelerinin hem yapımının hem de onaylanmasının çok kolay olduğu ifade edilirken, bakanlığın şantiyelerin çalışır halde kalması için bu projelere ruhsat verdiği belirtildi. 

ajansFİKİRTEPE / Fikirtepe Haber

Yorumlar

Ada :

Bi b.k olmaz yine yalandan bi şeyler atıyorlar ortaya.ağır işleme devam .

Ali :

Bakanlık seçimlere kadar yalandan çalışıyor gibi gösterecek sonra yine bekleme devam.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.