FİKİRTEPE KENTSEL DÖNÜŞÜM DERNEĞİNDEN EMAY KENT PLUS FİRMASINA KİRA ve RUHSATSIZ SATIŞ ŞİKAYETİ UYARISI

Tarih: 2014-06-26 23:54:18

Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Derneği vatandaştan gelen şikayetler üzerine firmalara uyarıda bulunmaya ve yetkilileri uyarmaya devam ediyor. Fikirtepede kat karşılığı sözleşme imzalayarak proje yapacak ve bu amaçla ruhsat başvurusunda bulunan Emay Kent Plus firmasına ruhsat almadan satış yaptığı ve vatandaşların kiralarını 3 aydır aksatarak ödememesinden dolayı vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine uyarıda bulundu ... ajansFİKİRTEPE / Fikirtepe Haber
Fikirtepe'de kat karşılığı sözleşme imzalayan Emay Kent Plus firması vatandaşların evlerini boşlattırdığı halde neden kiralarını ödemiyor ve aksatıyor !?

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği olarak dün Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Yaşar Güvenç ve bugün Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürü Beysan Taşçı' ya ayrı ayrı ziyaretler gerçekleştirildi.Yapılan bu ziyaretler esnasında imza atmayan vatandaşlar ile ilgili bakanlığın son tasarruf ve kararları hakkında bilgi alındı.
Kentsel Dönüşüm Derneği olarak vatandaşlar tarafından kendilerine iletilen şikayetler üzerine özellikle Fikirtepe'de  Emay Kent Plus Firmasının çoğu evi boşaltıp yıkmasına karşın sözleşmedeki, '' son ev yıkılınca kiralar başlar !'' maddesinin arkasına sığınarak kira ödemelerini 3 aydır aksattığı ve bilinçli olarak yıkılmadığı düşünülen bu son evin sayesinde kiraları ödemeyerek hala ruhsat almamış olmasına karşın ön talep toplama adı altında satışlara devam ettiği şikayetleri iletildi.

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği Yönetimi  Fikirtepede anlaşma yaptığı Eğitim Mahallesindeki ada içerisinde fore kazık ve harfiyat alma aşamasında olan Emay Firmasının Harfiyatta çıkan toprağı bile satarak para kazandığı bir ortamda son bir evi yıkmayarak böyle basit bir hesap içerisine girmesinin ve vatandaşların kiralarını aksatmasının anlaşılabilir bir durum olmadığını dile getirerek vatandaşların mağduriyetinin bir an önce giderilmesini beklediklerini söylediler.Fikirtepe Habere açıklamada bulunan Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği yönetimi, iyi bir tacir ve kaliteli bir firma olma gereği olarak, Emay Kent Plus Firmasının ortaklık anlaşması yaptığı hak sahiplerini mağdur etmemesi ve üzerine düşen edimleri vaktinde ve zamanında yerine getirmesi için Emay Kent Plus Firmasını uyarmasına karşın , bu ada içerisinde anlaşmış bulunan vatandaşların haricinde diğer vatandaşlarında yazılı olarak başvurması durumunda gerekli hukuki girişimleri başlatabileceklerini de belirterek firma yönetimine uyarıda bulundu.

Yaşar Güvenç , Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği Yönetiminin mevcut durumu bildirmesi karşısında ruhsata başvurmuş ve ve almış sayılan bir firmanın tüm evleri yıkarak faaliyete başlamış olması gerektiği bu konuda sahada bakanlık elemanlarının devamlı olarak teftiş yaptıklarını ama bu konu hakkında da gerekli incelemeyi yapacaklarını belirtti.

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği Yönetimi sözleşme aşamasında vatandaşları uyararak ne kadar basit bir madde olursa olsun ve firma ne kadar büyük görünse bile hukuki olarak kendilerini ileri dönük bu tür sıkıntılar içerisinde bulunmamak adına dikkatli olmaya çağırdı.


ajansFİKİRTEPE / Fikirtepe Haber

Yorumlar

M. özdemir :

emay kiraları ödememeye devam ediyor. yönetim emayın dümeninde

Murat Özdemir :

emay kentplus çeşitli bahanelerle kiralarımızı ödemiyor. mağdurlar birleşelim

Murat Özdemir :

irtibat için telefon numarası verirseniz görüşebilirim.

ajansFİKİRTEPE :

murat bey bu konu hakkında bizimle irtibata geçerseniz memnun oluruz ...

Murat özdemir. :

kent plus kiraları ödememeye devam ediyor. 5 ay oldu. arsa sahipleri mağdur.

murat özdemir :

kent plus 4-5 aydır kiralarımızı ödememektedir. kira alamayanlar birleşelim.

YASAL UYARI :

YASAL UYARI NESRİN , GERÇEK FİKİRTEPELİYİZ, AYLA , DENİZ, BOŞ ADAM, MEHMET , AYŞE vb. SAHTE İSİMLERLE SİTEMİZDE MAKSATLI VE KAMUOYUNU YANLIŞ YÖNLENDİRMEK DAHİL SİTEMİZİ KARALAMAK AMAÇLI YAZI YAZAN İP 812.214.137.32 NOLU KİŞİ VEYA ŞİRKET HAKKINDA YASAL SORUŞTURMA AÇILMIŞTIR. BU İP ADRESİ SAHİBİ ŞİRKET , ŞİRKET ÇALIŞANI , DERNEK , DERNEK ÜYESİ, YAPI ADASI TEMSİLCİSİNİN YASAL OLARAK TESPİTİ SONRASI SİTEMİZDE HABER OLARAK KİMLİKLERİ DEŞİFRE EDİLECEKTİR. KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYRULUR... HAKAN YILMAZ Fikirtepe Haber Genel Yayın Yönetmeni

TEMEL ÇELİK :

göre bildiğim kadarı ile site tüm eleştirelere ve taraflara açık bir site öyle olmalıdırda bençe. benim gibi düşünmüyor diye hakaret içermediği sürecede her insanın fikrinden yararlanılabilir.bu kafa karıştırma değil yardımcı olmaktır. bakın birşey söylüyorum. 102m net yeni binaya 95 m bürüt net ise 80 m cıvarında dendi. biz bunada evet dedik hukuki bir işlem nedeniyle geçikme oldu. şimdi kamulaştırmak için tebliğat bekliyoruz. neden efendim yeni binalardan tek bir kişi imza atmazsa diğerlerini kabületmiyorum dendi. en acısı ortak firma ise adamın küçük terasda bir yeri var bizden 200 m yer istiyor şeriatın kestiği parmak açımaz kamulaştırrma yapacağız diye feryatetti. bunu ben yaşadım siz değilsiniz .kusura bakmayın. biz parayı yoldan toplamadık .birazda talip li olan firmaların ahlakı olgunluklarına bakın sayın mahalle temsilçileri burada herşeyi yazamıyorum yazmakta istemiyorum bundan sonrada yazmayacağım hukuk mücadalemi avrupa insan hakları mahkemesine kadar götüreceğim .

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.