FİKİRTEPE BÜYÜK ADADA TOPLUMSAL DAYANIŞMA TOPLANTISI

Tarih: 2014-09-09 04:03:09

Fikirtepe'de Büyük Ada olarak nam salmış Fikirtepe Mahallemizdeki bir yerleşkemizde yaşayan vatandaşlar kentsel dönüşüm amacı ile sözleşme imzaladıkları Anka firmasının büyük adada 3 senedir hiç bir icraatte bulunmaması başta olmak üzere, Anka Yapı üzerinde devam eden iflas erteleme davası ile firmanın mali yapısı üzerindeki şüphelerin artması dolayısı ile tedirginler.Firmanın son mali durumu ve devam eden iflas erteleme davaları nedeni ile tedirginlik yaşayan büyük ada sakini vatandaşlar Anka yapının devam etmekte olan iflas erteleme davalarına müdahil olmak ve ortak karar alıp beraber toplu hareket etmek için Yıldız Düğün salonunda yarın Akşam saat 19:30 da toplantı yapma kararı aldılar. Anka Yapı son durum ve detaylar ... ajansFİKİRTEPE / Fikirtepe Haber
Fikirtepe Büyük Ada sakinleri Anka Firmasının halen devam eden ve bu ay içerisinde Gebze Adliyesinde görülecek olan 26.09.2014 tarihinde ki davasına toplu olarak müdahil olup olmama kararı almak ve ortak hareket etmek için 10.09.2014 tarih ve 19:30 saatinde yapılmak üzere Mandıra Cad. Esra Yıldız Düğün Salonunda bir toplantı tertip etmişlerdir.

Mahalleli tarafından bastırılan ve içeriğinde Firma ile anlaşma yapan ve toplantıyı tertip eden ada sakinlerinin bazı idiialarını da içeren toplantıya çağrı broşürü,Konu ile ilgili firmaya ulaşma girişimlerimiz  sonuçsuz kalmıştır. Firmadan gelebilecek tüm bilgileri de tarafsız haberciliğimiz adına aynen yayınlayacağımızı bilmelerini isteriz.

Anka Yapıdan ada sakinlerine ve temsilciler aracılığı ile kamuoyuna yapılan son açıklamada Hızır ekşioğlu ile Büyük Adanın İnşaatının yapılması amacı için ticari bir ortaklık ilişkisi içerisine girdiklerini duyurmuşlardı.

Anka Yapı şu an Fikirtepede kaba inşaata başlamış tek firma konumunda. Anka Yapı Fikirtepede anlaşmış bulunduğu ve Büyük Adaya da komşu olan diğer bir adasında planladığı 24 katlı ilk projesinin zeminden itibaren 6. kata kadar betonunu dökmüş bulunmakta ve bu projede çalışmaları faal olarak devam etmektedir...

Anka Yapı büyük ada içerisinde vatandaşların %
 100'ü ile anlaşma sağlayamadı ve imzaları henüz tamamlayamadı.

İşte Anka Yapı'nın inşaat aşamasındaki birinci adasındaki projenin geldiği son safha ,ajansFİKİRTEPE / Fikirtepe Haber

Yorumlar

Ayhan fikirtepeli :

Ben ankayı tebrik ediyorum Anka yine 6 katını bitirmiş öbür firmalar 1 kat yapmamış Hiç kimse yıkmaya bile cesaret edememiştir Allah yardımcıları olsun

zafer duz :

Bu suç sadece anka yapininmi peki bu firmayi iki sene oyalayan keşçi büyük sehirin hicmi suçu yok

adasakini :

arkadaşlar bizlerde çantacı firmalardan biri olup bizleri yaklaşık4yıldır madur eden sevgili yapının buna benzer firmaların neden devlet tarafın dan önlem alınmadığını sorgulamak lazım neyapılmak isteniyor ve neye dogru sùrùk leniyoruz bindirdiler bir alamete ğönderiyorlar ?

yussuf :

3 senede 6 kat. muhteşem bir başarı. :)

Devlet Başa :

Kuyuya bir taş attılar, fikirtepelilerin çıkarmalarını istiyorlar. Gel gör ki taş taş değil kaya parçası. Şimdi ÇŞB ve kadir topbaş bey dahil herkes arkasını dönüyor. 3 -4 yıldan beri bir arpa boyu ilerlemeyen bu millete acı çektirenlere Allah (cc) havale ediyoruz. Yalnız inanıyorum ki AKP bu seçimde ÇŞB ve İST Büyükşehirin yaptığını misliyle görecek.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.