EMRULLAH TURANLI, '' İMZALAR BİTSİN, YETER Kİ İŞ BİZE KALSIN... ''

Tarih: 2014-07-25 07:12:46

Emrullah Turanlı , '' Kamulaştırma ile kimsenin Yerinde Gözümüz Yok ! '' .Taş Yapı' nın patronundan Fikirtepe Haber'e özel mülakat ... Emrullah Turanlı Fikirtepe Haber'e yaptığı açıklamada imzaların bitmesini beklediklerini , imzaların bitmesi durumunda hızlı bir şekilde işe başlayacaklarını ve aradaki zaman kaybını kendi farklarını ortaya koyarak süratle ortadan kaldıracaklarını söyledi. ajansFİKİRTEPE / Fikirtepe Haber
Fikirtepe Haberden Özel Emrullah Turanlı röportajı ,

Emrullah Turanlı Fikirtepe Haber'e yaptığı özel açıklamada , Fikirtepede imzalar bitmeden bir şey yapmalarının mümkün olmadığını ama alınan son kararlar ile işlerin hal yoluna gireceğini düşündüğünü söyledi.

Turanlı , Vatandaşlara verdikleri sözlerin arkasında olduklarını ama kendilerine karşı verilen sözlerin tam olarak tutulmadığını söyledi.
Fikirtepe'de kira alamadığı için mağdur olan ve zor geçinen vatandaşlar ile ilgili sorumuza Turanlı şöyle cevap verdi,

''Biz % 75 civarında imza alıp 2/3 çoğunluğu sağlayınca ordaki vatandaşlar bize gelerek boşaltmak ve kira ödememiz durumunda kalan imzaları da tamamlayacakları yönünde bize söz verdiler. Biz boşaltma işlemine başladık ve istedikleri 6 şar aylık kiralarınıda peşin olarak onlara gönderdik ama sonuçta bize verilen sözler tutulmadı ve imzalar tamamlanmadı . Bu gün % 95 orana gelinmiş olunsa bile hala imzalar % 100 bitmemiş durumdadır '' dedi.

Turanlı ayrıca , imzaların bitmesi durumunda verdikleri sözlerin arkasında olduklarını ve bir an  önce işe koyulacaklarını söyleyerek kamulaştırma için başvurduklarını ama kimsenin yerinde gözlerinin olmadığını belirterek insanların bir an önce kendi gönül rızaları ile gelerek sözleşmeleri imzalamalarını istediklerini sözlerine ekledi.

Emrullah Turanlı son olarak ordaki arsa sahiplerinin % 100 birleşip imzalarını tamamlamadan kendilerinin bir şeyler yapmalarının mümkün olmadığını , asıl mağdurun da kendilerinin olduğunu söyledi.

Taş Yapının Aldığı Adalar ile İlgili Son Durum Nedir ?

Taş Yapıdan Röportaj yaptığımız Kemal Köseoğlu ise , Çömlekçi çukuru ve Fikirtepe 2. ada olarak bilinen Salı Pazarı yakınındaki ada olmak üzere Fikirtepe'de toplam iki ada ile anlaştıklarını söyleyerek şöyle devam etti.

Çömlekçi çukurundaki adamızda şu an itibarı ile % 95 civarında imza oranı yakaladıklarını burası ile ilgili kamulaştırma başvurusunu yaptıklarını bir hafta , 10 güne kadar kamulaştırma uyarı yazısının imza atmamış olan arsa sahiplerinin ellerine ulaşmasını beklediklerini söyledi.

Bir diğer 2. ada olan salı pazarı yakınındaki adamızda da % 92 gibi bir imza oranı yakalandığını ve bu ada ile ilgilide kamulaştırma başvurusunda bulunduklarını burası ile ilgili de bayramdan sonra imza atmamış arsa maliklerinin ellerine ulaşmasını beklediklerin her şey yolunda giderse bir aylık bir süreç sonunda her şeyin netleşmesini beklediklerin ondan sonra imzaların bitmesi ile işin vatandaşlardan çıkarak kendilerinde kalacağını ve bundan sonra üzerlerine düşenleri söz verdikleri gibi yapacaklarını söyledi.

Taş Yapı Adasında İmza Atmayanlar Ne İstiyorlar !?

Kemal Köseoğlu , imza atmayan vatandaşların neden imza atmadığını ve neyi gerekçe gösterdiklerin sormamız üzerine ; çömlekçi çukurunda imza atmayan vatandaşlardan birisinin 5 m2 yerine 150 bin TL para ve aylık 25 bin TL kira istediğini, diğer bir arsa sahibinin iki dairesi için aylık 35 bin TL kira istediğini ve diğer bir parsel sahibininde % 60 oran istediğini iddia etti.

Bir yıldır kira alamayan vatandaşların durumu ...

Bir yıldır kira yardımı alamayan vatandaşların mağdur durumda olduklarını Firma olarak kendilerinin kira ödememede ki gerekçelerinin de kendilerince haklılık oluşturduğunu ve yeni alınan acele kamulaştırma kararı sonrası imzaların tamamlanması yönünde bir netliğin belirdiğini söyledik.

Bu netlik sonrası mağdur vatandaşlara yönelik bir jest olarak 3- 5 aylık kira ödemesinin yapılıp yapılamayacağı yönündeki soru ve Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği olarak talebimiz karşısında Kemal Bey öncelikle teşekkür ettiğini ama bununla ilgili kararın Emrullah Turanlı tarafından verilebileceğini söyledi.

Kentsel Dönüşüm Derneği yönetim kurulu Başkanı Yasin BEKTAŞ, vatandaşlardan gelen şikayet ve bu talepleri tekraren Emrullah Turanlıya ileteceklerini söyledi..

Yeni gelişmeler ve haberleri Fikirtepe Haber' den takip etmeye devam ediniz ... Y.B. ajansFİKİRTEPE / Fikirtepe Haber

Yorumlar

defol taş yapı :

sadece Allaha havale ediyorum bizler kiralarımızı ödeyemezken siz çuvalı doldurma peşindesiniz Allahım inşAllah sizi bu mazlum insanların eline düşürecek elbet buna resmen hırsızlık derler başka açıklaması yok çekilin defolun gidin bizim adamızdan yeter

adsiz :

Emrullah bey yemek vermiştim iz yemekte ne dediniz biz ortağız demistiniz çok güzel ama ne dediniz son imzaya kadar bin lira ödemem onada tamam pekala sözleşmeye neden uymadıniz kimse size gelince kalan imzaları biz hallederiz demedi niye desinler insanların elektriğini suyunu kapattırin kapama dekont larla anahtar teslim edildikten sonra kira bedellerinin ödeneceği söylediniz 30/04/2013 tarihinde noterden siz boşaltın konuşulacak çok şey var ama onun için insanların adını almayın insanların hakkını verin saygilar

Birisi :

bana kamulaştırma tebliği gelirse, açacağım davanın amacı daha çok para almak değil, kamulaştırma yağma hakkının yani yasanın iptaline kadar giden ve yürütmeyi durduran bir dava olacak. yani taşyapı çivi bile çakamayacak böyle bir yol denerse. bun yerine gelsin arsaların bugünki değerlerine , dükkan sahiplerinin arsa değerleri ile ev sahiplerinin arsa değerlerine göre haklı bir yüzde ile dağılım yapsın, atalım hemen imzayı.

Murat Şenol :

kemal bey gerçekleri tamamen saptırıyor. sözleşmelerindeki ters köşe, yanıltıcı ve tek taraflı maddeleri bir açıklasa sizler de anlasanız ortalık bir birine girer. 3.7 emsali sağlayamazlarsa tek taraflı sözleşmeyi feshederlermiş yaptıkları tüm masrafı arsa sahiplerinden alırlarmış. temsilcilerin emrine verilen 3 milyon dolarlık teminat mektubu , temsilciler tarafından haksız yere bozulursa, bunu arsa sahipleri ödermiş. ana caddeye sınır bir 100 m2 arsa ile en ücradaki bir 100 m2 arsanın değerini aynı görüp, aynı kapalı alanı vermeye çalışmaktalar. i̇mzayı atığınız an, arsanın yarısı dah bir inşaat yapmadan taşyapının malı oluyor. sözleşme aynen bu ve daha fazla ters köşe ve kabul edilemez maddelerden oluşmaktadır. çıksın bu maddelere bir mantıklı açıklama yapsınlar.

adsız :

imza atıpda madur olan imza atmayana senin yüzünden diyerek iftira atmasın kim sana imza atta madur ol dediyse git ona konuş kentsel dönüşümde güvence olmaz mı

adsız :

bizler şu anda kiralarımızı zor veriyoruz ve magduruz sebep olan kimse farketmez allahından bulsun hakkımız haram sehir zıkkım olsun bu kadar insanın ahı kimsede kalmaz

adsız :

bir firma 100|95 atılan imza ile insanları oyalıyorsa o firma asla inşaat yapmaz süründürür bu benim görüşüm bakıcaz görücez inşallah ben yanılırım

adsız :

ya bıtakın bunları kardeşim daha avukat kamil bile emrullah beyle bu güne kadar bi görüşme yapamamış taş yapı burayı yapmadan gidecek kimseyi kaile almıyor anlayın bunu artık bu kadar dürüst olan bi firma tüm ada sakinlerini ve kemal köse oglunu toplayıp bi toplantı yapar yada bir afiş asar iki yıldır sadece oyalama taktigi bunlar ama unutmasınlar kozlar elbet bizimde elimize geçecek

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.