EMAYDAKİ KİRA SIKINTISI BRANDİUM KAYNAKLI MI !?

Tarih: 2014-10-18 02:53:21

Fikirtepede kira ödemelerini aksatan Emay İnşaat yapımında ortak olduğu Erko Grup işbirliği ile toplamda 500 milyon dolar yatırım sonucu hayata geçirilen Brandium AVM, geçtiğimiz yıl kapılarını açmıştı. Açılışı şaşaalı oldu, şimdi mağaza kapatan kapatana ! 500 milyon dolar yatırım ile hayata geçirilen alışveriş merkezi geçtiğimiz yıl kapılarını açmıştı. Açılışının ardından kısa zaman geçmesine rağmen, 14 marka mağazalarını kapatma kararı aldı. ajansFİKİRTEPE / Fikirtepe Haber
Emay Fikirtepede ruhsat almasına ve yıkım yapmış olmasına rağmen anlaştığı adalarda ada temsilcilerine kendisine düşen % 45 lik bölümün tapu devrinin yetkisinin verilmesi şartı ile vekaletname imzalatmak istemekte , imza atmayan vatandaşların kiralarını 4 ila 7 ay arasında asatmakta . Ancak imza atanlara ödenmeyen kiraların tamamı olmasa bile bir kısmı ödenmekte ...

Bu arada Emayla sözleşme imzalamış bulunan bazı vatandaşlar firmanın bu tavrı karşısında noterden protesto çekme hazırlığı yaptığı bize gelen duyumlar arasında ..

Firma tarafından arsa sahiplerine imzalatılan sözleşmede 3 aylık kira ödenmemesi durumunda vatandaşa tek taraflı fesih hakkı tanındığı iddia ediliyor.

Sözleşme içeriğinde böyle bir madde olmasına rağmen, firmanın kiraları ödememek için öne sürdüğü bu sebep karşısında 
bir mana veremeyen vatandaşlar, firmanın ekonomik bir sıkıntısı mı var, diye düşünmesine ve firmanın bu tavrı karşısında çeşitli şüphe ve tereddütlere düşmelerine sebep olmakta ...

Para dergisinde yazan bir habere göre, Emay İnşaat ve Erko Grup işbirliği ile toplamda 500 milyon dolar yatırım ile hayata geçirilen Brandium AVM, geçtiğimiz yıl kapılarını açmıştı.

Gerek açılış etkinlikleri gerekse Ayşe Arman’ın yer aldığı reklamlarıyla oldukça ses getiren Brandium, H&M’in İstanbul Anadolu Yakası’ndaki ilk mağazasına da ev sahipliği yaptı. Ancak açılışının ardından kısa zaman geçmesine rağmen, AVM’nin marka karmasında önemli değişiklikler olacağı konuşuluyor.

Aldığımız duyumlara göre, aralarında Paşabahçe, Marks&Spencer gibi markaların bulunduğu 14 marka AVM’de bulunan mağazalarını kapatmak için yönetime başvuruda bulundu.

Katia, mağazasını kapatan ilk markalardan oldu. Mağazaların kapanmasının nedeninin ise markaların AVM’den beklediği performansı alamaması olduğu konuşuluyor.

Öte yandan henüz ismi belli olmayan büyük bir spor markasının AVM’de 10 mağaza kiraladığı ve yakın zamanda büyük bir mağaza yatırımı gerçekleştirdiği de konuşulanlar arasında. 

ajansFİKİRTEPE / Fikirtepe Haber

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.