Dervişoğlu İnşaat Fikirtepe' den Çekiliyor mu, Neden !?

Tarih: 2014-04-08 11:38:53

Büyük bir sevinç ile imzalarını atan vatandaşlar firma yetkililerinin 2 yıllık bir zaman kaybına rağmen ortalarda görünmemesi ve vatandaşa doyurucu bir bilgi vermemesi karşısında Dervişoğlu İnşaat' ın Fikirtepe Projesinden çekileceği şüphesi ve olgusunun yerleşmesine sebep oluyor. Yasin BEKTAŞ / Fikirtepe Haber

Yazdı , Kıştı , dört mevsim derken nerdeyse sekizinci mevsime girdiğimiz bu ay iibarı ile Dervişoğlu Firmasından hala her hangi bir faaliyet ve icraat olmaması vatandaşların sıkıntılarını çekilmez kılmakta.

Dervişoğlu Fikirtepede anlaştığı ada arsasını nadasa mı bıraktı !?

Hak sahiplerinden bir vatandaş Dervişoğlu neyi bekliyor diye soruyor ve ekliyor , zamanında olmadı ekilse domates , biber vs buralarda bolca yetişirdi , artık yaz da geldi karpuz sezonu açılıyor . Biz firmanın ciddi olup olmadığı noktasında ciddi tereddüt ve şüpheler içerisindeyiz.

Dervişoğlu frması burada ne yapmak istiyor , bizde bilemiyoruz ama etramızda yapılan yıkım ve inşaat çalışmaları karşısında zaten ekonomik ve sosyal olarak kısıtlanmış bulunan yaşam standartlarımız çekilemez bir boyuta ulaşmış bulunuyor. 

Dervişoğlu Firmasının ciddiyeti kaşısında tereddütlerinin arttığını ve gerçekten her hangi bir faaliyette bulunmayacak ise bu firmanın bir an önce bu adadan çekilerek en azından insanların kendi gelecekleri hakkında daha rahat bir karar verebilmelerinin önünü açmasını ve başka bir firma ile anlaşarak yola süratle devam etme noktasında firma olarak ciddiyetini ortaya koymasını beklemekteyiz.

Dervişoğlu Firması mevcut ada içerisinde % 95 oranında anlaşmış bulunmakta. Firma yetkililerine daha önceleri Fikirtepe Haber olarak ulaştığımızda 2/3 uygulamasının netleşmesini beklediklerini seçimden önceki şartlarda her hangi bir şey yapamayacaklarını belirmişlerdi.

 Fikirtepe Haber olrak kendisine ulaştığımız ve son durum hakkında bilgisine müracaat ettiğimi Erol Bey, kendilerinin çekilmeyi düşünmediklerini ama , mevcut şartlarda % 100 imza oranı tamamlanmadan her hangi bir faaliyette de bulunmalarının mümkün olmadığını söyledi.

Dervişoğlu Firması olarak mevcut imza almış bulundukları ada içerisinde henüz % 100 de 100 e ulaşamadıklarını 5-6 hissedar ve bir kaç parsel kalmasına rağmen imzaların tamamlanamasında imza atmamış bulunan hak sahiplerinin farklı istek ve beklentilerinin işleri tıkanma noktasına getirdiğini söyledi. Erol Bey bir vatandaşın nerdeyse % 100 oran istediğini de sözlerine ekledi.
  
Ada içerisinden bize gelen bilgiler ışığında Dervişoğlu Firmasının 2/3 olayının nasıl bir netlik kazanılması beklentisinde oldukları şüphe götürürken , firmaların girişimleri sonucu bakanlığın gönderdiği tebligatlar için Dervişoğlu' nun girişimde bulunup bulunmadığı bile şüphe götürür duruma gelmiştir. 

Ada içerisinde bazı vatandaşların ve temsilci grubunun firmanın insiyatif alarak bu işi çözmesini belediklerini , çözememsi durumunda adadan çekilmesini beklediklerini söylemelerine rağmen, farklı beklenti ve aşırı talepte bulunan bazı imza atmamış vatandaşlara neye dayanarak bu aşırı hakların verilecek olması ise diğer imza atmış bulunan vatandaşlar tarafından merak ve ilgi konusu olarak dikkatleri çekmektedir.

Ada içerisinde farklı bir görüş olarak fikir beyan eden bazı vatandaşlarda böyle aşırı kabul edilemez talep ve beklenti içerisinde bekleyen hissedar ve parsel sahiplerinin imzaya makul şartlar altında yanaşmamalrı durumunda  kademeli imar hakkının kullanılarak bir an önce inşaata başlanılmasını istediklerini ilettiler.

 Bakanlığın mevcutta uygulamakta bulunduğu kademeli imar düzenlemesi baz alındığında bile firma neden her hangi bir girişimde bulunmayarak hala vatandaşları bahane etmektedir bu da ayrı bir şüphe konusudur.

Vatandaşların söyledikleri bilgiye göre Dervişoğlu nasıl bir 2/3 beklentisinde ve nasıl bir olumsuz durum karşısında , anlaşmış bulunduğu ada içerisindeki hak sahiplerinin sıkıntılarını görmezden gelerek iki yıla yakın beklentmesine rağmen anlaşmış bulunduğu bu adadan çekileceği yönünde firma yetkililerinin açıklamalarının bulunduğudur.

Vatandaşlar bu durum karşısında iki yıldır oluşan bilgi aksaklığı ve diyalog eksikliği karşısında çektiğimiz çile ve sıkıntılar da cabası , eğer firma ciddi değilse bir an önce çekilsin bizde önümüzü görelim diyorlar.

 Bakanlık ve İ.B.B prosedürlerine göre her hangi bir girişimde bulunmamış ve ancak keyfince yeni yeni çalışmalar başlataca olan bir firmanın boşaltması ve yıkım işlemlerine başlaması en iyi niyetle bir sonraki yaza denk gelmektedir. Tabi burada en büyük etken firmaların kendi çalışma performansaları büyük rol oynamaktadır.

Devlet ricalinin ve yetkililerin defaatle söylemelerine rağmen vatandaşın haklarını koruma altına almak istememeleri hem de çoğunluğun haklarını ve rızalarını da görmezden gelip,  inşaat firmalarının tüm işlemlerini kolaylaştırıcı kararlar alarak bu kararlara dönük faaliyetlerde bulunmaması sıkıntıları içinden çıkılmaz hal almasına sebep oluyor. 

Sonuç olarak tepede yani bakanlık ve belediye bölümünde ki anlaşmazlık , personel ve işlevsellik yönünden zamanlama pratikliği eksikliği özellikle Fikirtepede 3,5 yıldır var olan sıkıntıların katlanmasına ve içinden çıkılamaz bir hal almasına sebep olmaktadır.

Bunun en kötü olanı ve korkulması gerekeni ama maalesef başımıza gelmiş olmasına rağmen vatandaş olarak tüm bu yaşananlara alışıp her olanı hafif titreşimlerle geçiştirip kanıksamamızdır.


Yasin BEKTAŞ / Fikirtepe Haber

 

Yorumlar

GARİP :

merhaba yasin bey dervişoğlu inşaatla ilgili bir gelişme varmı yada bu adaya talip olan varmı iyi çalışmalar

Mustafa Köbül :

dervişoğlu maalesef fikirtepede iş yapacak çapta bir firma olmadığını göstermiştir. yoksa %95 imza ile çoktan işe başlaması gerekirdi. bir an önce adadan çekilip ada sakinlerinin önünü açması gerekmektedir.

TEMEL ÇELİK :

teşekkürederim yasin bey

Yasin BEKTAŞ :

aldiğimiz bilgilere göre sefa - koyuncuoğlu inşaat 2/3 ile ilgili girişimleri yapmak için şerh işlemlerini ve ekstradan imzalari tamamlamak için uğraşmaktalar...

Yasin BEKTAŞ :

dervişoğlu kendisi çekilmiş değildir ancak insanlardaki doyumsuzluk yada ilk başlardaki aşiri hirs maalesef toplu ortaklik ve menfaatleri zarara uğratmaktadir. bu manada 50 firma da gelse malesef bu zihniyet ve devletin yaklaşimi ile bu sorunlar çözülmez ve süreç uzadikça uzar.en mantikli olan düşük ora bile olsa firmanin önünün açilmasi ve bir an önce iş başinin yapilmasi noktasinda gerekli onaylarin verilmesidir diye düşünüyorum, teşekkürler...

TEMEÇELİKL :

yasin bey acaba bu fikirtepede sefa inşaat veye koyuncu ooğlu diye bir firma yokmu. yoksa kaçtilarmi. hiç sesleri çikmiyor da onun için sordum yoksa sadace yasa dişi yollarlami haletmeye çalişiyorlar.bilgiedinmek istiyorum

GARİP :

merhaba yasin bey dervişoğlu inşaatın yerine fikiretepedeki bir inşaat firması ilgileniyor diye duydum ne kadar doğrudur bir bilginiz varmı kolay gelsin bilgilendimeleriniz için çok teşekkür ederiz...

Yasin BEKTAŞ :

rica ederim ,elimizden geleni doğru ve şeffaf olarak verme çaba ve gayreti içerisindeyiz. bende size güveninizden dolayi teşekkür ederim.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.