Concord İstanbulda Teknik Paylaşım, Kat Tapuları verildi

Tarih: 2014-04-01 01:32:16

Fikirtepede ruhsat aldığı ada içerisinde iki hafta önce taksimat yapıp SPK onaylı bir firma aracılığı ile eski yerleşim ve bağımsız bölümlere göre verdikleri puanlama siztemine göre yeni yapılacak projede puanının denk geldiği kat ve bölümlerden arsa sahiplerine düşen bağımsız bölümler belirlendi ve kat tapuları verildi. Fikirtepe Haber
 Teknik Yapı ruhsat aldığı birinci adasında faaliyete başlamak için dere boyunda bulunan ve hemen ruhsat alıp yıkımlarını daha önceden gerçekleştirdiği adanın yanında bulunan diğer ada içerisinde de boşaltmalar için tebligatları çekmeye başladı.

Fikirtepe Haber olarak aldığımız bilgilere göre ikinci adanın boşaltılmasının akabinde şantiyeyi kurarak hızlı bir şekilde inşaatın başlayacağı bunun içinde bu ada içerisinde bulunan vatandaşlara boşaltma tebligatlarının gönderildiği ve bu tebligatlarında geçen haftadan itibaren vatandaşların ellerine ulaşmaya başladığıdır.

Teknik Yapı' nın ilk yıkım yaptığı ve ruhsat almış bulunduğu ada içerisindede yaptığı taksimat sonrası kat tapusunu aldığını beyan eden Celasun Bey kendisine ait olan 24 m2 lik bir arsasının karşılığında kendisine net  41 m2 ve brüt 56 m2 olmak üzere bir adet 1+1 daire aldığınız söyledi.

Celasun Bey yapılan puanlama karşılığında eski bağımsız bölümüne 39 puan verildiğini ve yeni yapılan projede de 39 puan denk gelen 4. kat kuzeyden bir dairenin kendisine verildiğini ekledi.

Teknik Yapı' nın taksimat yaparak kat tapularını dağıttığı adada, % 55 hak sahiplerine ve % 45 yüklenici firmaya olacak şekilde  sözleşme imzaladılar.

Yorumlar

murat :

bu adada hesaplarıma göre emsal 3 ve %3 lük emsal dışı alanla 41 metrekare net verilmiş yani emsal 3 gibi görünüyor

ZENCİİ :

ben bu paylaşimdan bi̇r şey anlamadim emsal kaç nasil anlaşmişlar toplam ne kadar i̇nşaat yapiliyor daha net açiklamalar bekli̇yoruz

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.