CHP'Lİ BELEDİYELERDE ARSA SATAN SATANA, VATANDAŞI TAKAN YOK !
Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Derneği Kadıköy Belediyesinin elindeki mevcut arsaları vatandaş,belediye,kamu ve siyaseten daha iyi kullanıp faydalanabileceği bir öneriye karşılık aradan geçen 2 haftalık zaman dilimine rağmen henüz ses çıkmaması manidar bulunuyor.

Kadıköy Belediye Başkanı çevresindekilerden haberdar mı ?

Belediye Başkanı yoğun iş ve çalışma temposuna rağmen randevuları ve çalışmaları yönlendiren insanların öneri ve talepleri kendisine ilettikleri noktasında tereddütleri mevcut.

STK lar ve dertlerini anlatmak için başkandan randevu almak için başkanın araya koyduğu aracılar yüzünden mağdur. 

Seçim zamanı halka kapısı açık başkan olacağı sözünü veren Aykurt Nuhoğlu neden STK'ların taleplerin karşısında olumlu veya olumsuz dönme zahmetinde bile bulunmuyor.!?

Kadıköy Belediyesinde siyasi ve ideolojik kadrolaşma mı mevcut !?

Halkın içinden halkın başkanı olarak seçime çıkan Aykurt Nuhoğlu ile vatandaşlar ve STK lar arasında neden bu denli mesafeler oluşturuluyor, vatandaşlar anlamakta zorlanıyor.

Kadıköy Belediyesinde 
talep ve beklentilerin cevapsız kalmasında farklı siyasi görüşte veya değil ayırımı mı yapılıyor algısı  ağır basmaya başladı ...

Kadıköy Belediyesi ve Muhtarlar STK'ları dışlayarak nereye kadar çözüm üretebilirler !?Özellikle Fikirtepe'de halkın sıkıntı ve mağduriyetliklerinin anlatılması noktasında Halkın sesi olan STK'ları dışlayarak ,sadece Muhtarları referans alan Aykurt Başkan halka karşı resmi bloklaşmayı ne kadar aşabilir ve Muhtarlar halkın sıkıntılarına karşılık ne kadar gerçekçi çözüm önerileri sunabilirler ...

Tüm bu tereddütlerin haricinde Kadıköy Belediye Başkanının şahsi görüşü doğrultusunda bu talep ve beklentiler görmezden gelinmesinin ise uzmanlar tarafından siyasi hata olarak yorumlanıyor.

Arsa satışına ilişkin ikinci bir örnek olan ve ihale duyurusu yapılan arazi ve şartları;

Ataşehir Belediye Başkanlığı, Küçükbakkalköy Mahallesi'nde bulunan ve mülkiyeti belediyeye ait olan konut arsasını satışa çıkardı. 


Emlakkulusi.com'dan Emre Kulcanay'ın haberine göre, Ataşehir Belediyesi'nin Küçükbakkalköy'deki 1.050,26 metrekare konut arsasının muhammen bedeli 3 milyon 45 bin 754 TL + KDV olarak belirlendi. Konut arsasının imar durumu şöyle; "22.02.2011-17.01.2012-17.01.2012-09.04.2012 Tasdik Tarihli 1/1000 Ölçekli Kayışdağı ve İnönü Mahallesi Revizyon Uygulama ve İmar Planında Maks KAKS:2,07- Maks TAKS: 0,25 Ayrık Nizam Konut Alanında kalmaktadır."

Ataşehir Belediyesi konut arsası satış ihalesi, 4 Aralık 2014 Perşembe günü saat 11:00'de Ataşehir Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğü Encümen Şefliği'nde yapılacak. 


İşte Ataşehir Belediyesi'nin resmi internet sitesi atasehir.bel.tr'de yayımlanan o ihale ilanı;


2886 DEVLET İHALE KANUNUNA GÖRE TAŞINMAZ MAL SATILACAKTIR

ATAŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN


İŞİN ADI: Ataşehir İlçesi, Küçükbakkalköy Mah. 15 pafta, 2601 parsel sayılı taşınmaz 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 37. Maddesine göre satışı.


ALANI (m2): 1.050,26 m2


İMAR DURUMU: 22.02.2011-17.01.2012-17.01.2012-09.04.2012 Tasdik Tarihli 1/1000 Ölçekli Kayışdağı ve İnönü Mahallesi Revizyon Uygulama ve İmar Planında Maks KAKS:2,07- Maks TAKS: 0,25 Ayrık Nizam Konut Alanında kalmaktadır.


MUHAMMEN BEDEL (TL): 3.045.754,00-TL+KDV


GEÇİCİ TEMİNAT (TL ): 91.373,00-TL


İHALE GÜN VE SAATİ: 06/11/2014 Tarih 1333 Sayılı Encümen Kararı ile İhale Tarihi 04/12/2014 Saat: 11:00


DOSYA SATIŞ BEDELİ: 1.000,00-TL


İsteklilerin ihaleye katılımında tanzim edilecek İhale Dosyasında aranacak belgeler şunlardır:


a)Kanuni İkametgahı (Onaylı)


b)Nüfus Suret (Onaylı)


c)Geçici teminat makbuzu veya teminat mektubu ( Muhammen bedelin %3 kadar)


d) Dosya bedeli tahsilat makbuzu


e)Gerçek kişiler adına vekaleten ihaleye giren kişilerden noter tasdikli vekalet


İstekli bir şirket olduğu takdirde;


a) Şirketin Ticaret siciline kayıtlı ve halen faaliyette olduğuna dair ihale ilanının yayını tarihinden sonra alınmış bir belge.


b) Şirketin sirkülerinin veya şirket adına tekliflerde bulunacakların bu şirketin vekili olduğunu gösterir noter tasdikli vekaletname.


c)Yabancı tab’anın on seneden beri Türkiye de mukim ve ticaret sicillerinde kayıtlı bulunması.


d)Yabancı şirketin b,c fıkralarında yazılı şartların her ikisinede haiz bulunması ( Turkiye de Şubesi olmayan şirketlerin belgesi Türkiye Cumhuriyeti Konsolosluklarınca tasdik edilmiş bulunacaktır.)


e) Geçici teminat makbuzu veya teminat mektubu (Muhammen bedelin %3 kadar)


f) Dosya bedeli tahsilat makbuzu


g) İsteklerin ortak girişim olması halinde Noter tasdikli ortak girişim beyannamesi ve ortaklarca imzalı ortaklık sözleşmesi.


* İsteklilerin ihale saatinde yazılı teklif mektubu bir zarfa konulup, kapatıldıktan sonra zarfın üzerine isteklinin adı, soyadı ve tebligata esas olarak göstereceği açık adresi yazılır. Zarfın yapıştırılan yeri istekli tarafından imzalanır ve kaşelenir. Bu zarf geçici teminata ait alındı veya banka teminat mektubu ve istenilen diğer belgelerle birlikte ikinci bir zarfa konularak kapatılır. Dış zarfın üzerine isteklinin adı soyadı ve adresi ve teklifin hangi işe ait olduğu yazılır.


Teklif mektuplarının istekli tarafından imzalanması ve bu mektuplarda şartname ve eklerinin tamamen okunup kabul edildiğinin belirtilmesi, teklif edilen fiyatın rakam ve yazı ile açık olarak yazılması zorunludur. Bunlardan herhangi birine uygun olmayan veya üzerinde kazıntı, silinti veya düzeltme bulunan teklifler red olunarak hiç yapılmamış sayılır.


Bu ihaleye ait dosyayı ihale gününden bir gün öncesine kadar yukarıda belirtilen bedel karşılığı Emlak ve İstimlak Müdürlüğünden temin edilebilir.


İsteklilerin teklif zarflarını ihale saatine kadar Ataşehir Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğü Encümen Şefliğine vermeleri gerekir.  


İhale ilanını indirmek için tıklayın!

banner23
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.