SEVGİLİ - SELİMOĞLU ADASINDA SON DURUM, DEVAM EDEN PROTESTO VE AZİLLER ...
Fikirtepe'de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı imzaların atılması ve % 100 tamamlanması için acele kamulaştırma dahil her yolu denerken vatandaşlar yaklaşık 3 yıldır imzalarının % 100 bitmiş olmasına rağmen her hangi bir faaliyette bulunmamasına tepki olarak imzalarını geri çekmeye ve sözleşme fesihlerine gitmeye başladılar ...

Sevgili - Selimoğlu Adası Son Durum ...

Geçen hafta Sevgili Yapıya çekilen ilk protestonun üzerinden çok geçmeden 13 vatandaş daha toplu halde Sevgili Yapıya noterden protesto çekip verdikleri vekaletnameleri iptal ettirdiler ...İşte Sevgili yapıya toplu olarak çekilen protesto ve noterden vekaletname iptali belgeleri,İşte Sevgili yapıya toplu olarak çekilen noterden vekaletname iptali belgeleri,

  

Sevgili Yapıya geçen aylarda adanın boşaltılması ve ısrarla bir icraatte bulunması yönündeki yapılan çağrıların Firma tarafından resmi prosedürlerdeki belirsizlikler  bahane edilerek olumsuz karşılanması boşa geçen 30 ay üzerine daha ne kadar bekleyeceklerini bilmeyen vatandaşları kızdırdı.Ada sakinlerinden Ayhan Bey ve Yakup Bey tarafından Fikirtepe Haber'e yapılan özel açıklamada detayar şöyle ; Vatandaşların sıkıştırması ve bir an önce iş başı yapması ya da adayı terk etmesi yönündeki yoğun talepleri karşısında Sevgili Yapı her hangi bir faaliyet başlangıcı sözü vermeden vatandaşların istekleri doğrultusunda bu güne kadar yaptıklarını iddia ettikleri bir rakamın bulunması karşılığında adadan çekilebileceğini belirtti. Ve firmanın yaptığı maliyet olarak ortaya koyduğu ve kendisinin belirlediği miktardaki parayı vermesi karşılığında başka bir firmaya adayı devredeceğini söylemesi üzerine vatandaşlar arayışa geçtiler.Mahallede Sevgili Yapı'nın imza aldığı % 85 lik kesime yaptığını iddia ettiği masraflar karşılığı 2,5 milyon TL ve Selimoğlu Firmasının da aynı adanın imzasını aldığı % 15 lik kesime karşı yaptığını iddia ettiği masraflar karşılığında ise 1,5 milyon TL gibi rakamlar istediklerine yönelik vatandaşlar arasında söylenti ve iddialar dolaşmakta.Ancak belirsizlik ve firmanın çekileceğini söylemesine rağmen yazılı bir taahhütte bulunmaması vatndaşların hukuki yollara başvurmasına ve noterden protesto çekmelerine sebep oldu.Bunun sonucunda Sevgili Yapı ile anlaşma yapan vatandaşlar firmanın adadan çekilmesi veya bir an önce güncel şartlarda sözleşmeyi yenileyerek bir an önce icraatte bulunması amacı ile protesto çektiler ve daha önceden vermiş oldukları vekaletnameleri iptal ettirdiler.

Sevgili yapıya çekilen protestonun akabinde vatandaşlar Selimoğlu Firmasına da almış olduğu azınlık oranla adanın bütünlüğünü bozması , bunun yanında her hangi bir icraatte de bulunmayarak ada halkının genelinin zarara uğramasına sebep olmasından dolayı protesto çekmeyi düşünüyorlar ve bununla ilgili hazırlık çalışmaları yapıyorlar ..
Sevgili ve Selimoğlu Firmalarının girmiş olduğu ada içerisindeki protesto çeken vatandaşlar Fikirtepe Haber'e yaptıkları özel açıklamada, bizzat ve Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği aracılığı ile önümüzdeki hafta Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bu protestoları da ekleyerek her iki firma hakkında şikayette bulunacaklarını beyan ettiler.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI İSTANBUL İL MÜDÜRLÜĞÜ TAKİPTE ...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul il Müdürü Yaşar Güvenç Beyin vermiş olduğu '' %
 100 İMZALARI BİTEN ADALARDA FİRMALARIN HİÇ BİR FAALİYETTE BULUNMAMALARI VE VATANDAŞI OYALAMALARI DURUMUNDA ÇEKİLECEK PROTESTONUN FİKİRTEPE VE ÇEVRESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM DERNEĞİ ARACILIĞI İLE KENDİLERİNE İLETİLMESİ DURUMUNDA HEMEN ACİL OLARAK O ADANIN SÖZLEŞMELERİNİ FESİH YOLUNA GİDECEKLERİ SÖZÜNÜ VERMİŞTİ '' ... Fikirtepe Haber olarak 12 Haziran 2014 tarihinde ,

' YAŞAR GÜVENÇ 'FİKİRTEPEDE İMZASI BİTMİŞ ADALARDA FAALİYETSİZLİK FESİH SEBEBİ '

başlıklı haberimizle daha önceden bu sözü haberleştirerek kamuoyuna duyurmuştuk...

ajansFİKİRTEPE / Fikirtepe Haber
banner23
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
EMİN 4 yıl önce

Sevgili 3052 de 3 veye 4 parselle anlzşti tüm mahslleyi cikmaza soktu bizde bu yolu fenrydlim.gikirteprde artik is yspacsk firmalari iyi tanisin komsularimiz

Misafir Avatar
oğuz çakmak 4 yıl önce

sayın müdürüm başaran firmasını arıyoruz telefonlarımıza bakmıyor. sorumlu taner beyi cepten arıyoruz telefonları meşgula düşürüyor.

Misafir Avatar
oğuz çakmak 4 yıl önce

sizden önceki müdürün konuşmasına göre imza attık şimdi görüyoruz ki değil istimlak kamulaştırma bie zor

Misafir Avatar
oğuz çakmak 4 yıl önce

şimdi bizim zararımız ne olacak. firma bilği vermekten aciz. temsilciler firma ne derse onu söylüyor odda boş çıkıyor.

Misafir Avatar
oğuz çakmak 4 yıl önce

ben imza attığıma bin pişmanım. nerden ne alacağımızı bile bilmiyoruz. firma havalarda muhatap olacak adam bulamiyoruz.

Misafir Avatar
OĞUZ ÇAKMAK 4 yıl önce

yillarca ki̇ra zararımız var bakanlik ödermi̇. i̇ki̇ tane ünv. gi̇den çocuğumuz var. maaş yetmi̇yor. yezi̇di̇ye yardimi biraksin devlet fi̇ki̇rtepedeki̇ i̇nsanlara baksinlar.

Misafir Avatar
Mehmet 4 yıl önce

sevgili yapi her adaya musallat, herkes için bela :)

Misafir Avatar
SUAT ERDOĞAN 4 yıl önce

bu yetki̇li̇leri̇n hepsi̇ yalan söylüyor hala i̇naniyormusunuz 4senedi̇r fi̇ki̇rtepeni̇n hali̇ ortada