SARAÇOĞLUNA VAR FİKİRTEPEYE YOK MU !?

Fikirtepeliler Saraçoğluna sağlanan devlet finans desteğinin, Fikirtepeye ve Fikirtepeli firmalara da sağlanmasını istiyor. Bu aşamada Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Derneği Başkanı Yasin Bektaş bu konuyla ilgili Fikirtepe Haber'e yaptığı özel açıklamada; Elbette bu destek sağlanırken imza almış firmaların iş olanaklarının geliştirilmesi ve projelerin ilerletilmesi baz alınmalı, devlet kar elde etmek ve rant sağlamak yerine vatandaşın refahını ve geleceği ile barınma ihtiyacına öncelik vererek haklarının korunmasını hedeflemelidir. Burada ki mevcut veya geliştirilen projelen desteklenmesi olarak anlamamız gerekn bu destekte; parasal destek sağlayacak olan büyük patron yani ''devletin'' güvenemediği ve isteyeceği şartları sağlamayan firmaları da buralardan uzaklaştırmasının doğal olarak gerçekleşeceğini söyledi.Bektaş bu sayede insanların devletin vereceği güvencenin bile imzaların tamamlanması ve ileri dönük endişelerinin ortadan kalkması adına etkili olacağını belirtti.

Çankaya Saraçoğlu Mahallesi’nin kentsel dönüşümü için Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile Maliye Bakanı Mehmet Şimşek arasında protokol imzalandı.

İşte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı Arasında Yapılan Protokol ve Haber Detayları ...


İmzalanan protokol çerçevesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı ortak bir çalışma yürütecek. İki Bakanlık ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde çalışarak proje sahasının en uygun kullanımına yönelik fikir projelerinin üretilmesi için kamuoyuna duyuru yapacak. Üretilecek fikir projeleri, ilgili kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri ile oluşturulacak bir heyet tarafından incelenerek uygulanmaya hak kazanacak fikir projelerinin belirlenmesi sağlanacak.

Fikir projesi ve uygulama projelerinin tamamlanmasının ardından, uygulama projelerinde belirtilen iş ve inşaatlar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi, Maliye Bakanlığı kanalı ile yapılması ya da Yap-İşlet-Devret modeli ile yaptırılmasından hangisinin uygun olduğu belirlenecek.

- Proje denetleme yetkisi Çevre ve Şehircilik Bakanlığında olacak-

Saraçoğlu Mahallesi için imzalanan protokol kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, proje sahasına ilişkin fikir projelerinin teminine yönelik sekretarya görevini yapacak. Hazırlanacak olan fikir projelerinin teminini sağlayacak olan Bakanlık, uygun görülecek fikir projesine göre uygulama projelerinin hazırlığını yapacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ayrıca uygulama projelerinde belirtilen her türlü inşaat ve işlemin projeye uygun şekilde yapılıp yapılmadığını denetleme ve denetlettirme yetkisine sahip olacak.

-Proje finansmanını Maliye Bakanlığı üstlenecek-

Fikir projesi ve bu fikir projesine göre hazırlanacak uygulama projelerinin finansmanını Maliye Bakanlığı üstlenecek. Maliye Bakanlığı ayrıca uygulama projelerinde belirtilen işlerin yapımı için proje sahasını yüklenici firmaya boş ve sorunsuz bir şekilde teslim edecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile Maliye Bakanı Mehmet Şimşek arasında imzalanan bu protokol, tarihsel değeri olan Saraçoğlu Mahallesi’nin dönüşümünün aslına uygun bir şekilde yapılmasını hedefliyor.

Saraçoğlu Mahallesi Ankaralılar için eşsiz bir yaşam alanı olacak. Tarihsel ve sosyal doku korunacak.

ajansFİKİRTEPE / Fikirtepe Haber

banner23
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Ekmeni Yediğinin 4 yıl önce

kılıçını sallarsın diye atasözü vardır ama 4 yıldır deslediğimiz adamlar bizim işimizi tamamlamadılar. ama seçimde bu adamlara oy verirmiyim.

Misafir Avatar
İşin içinde BAKANLAR VARSA 4 yıl önce

saraçoğlu mahlesi̇ tamam, fi̇ki̇rtepe beklesi̇n yaz var kiş var.

Misafir Avatar
Ankaraya Saraçoğlu yakın 4 yıl önce

fikirtepe çok uzak, seçi̇mde de gelmeyin.

Misafir Avatar
Ankaraya Saraçoğlu yakın 4 yıl önce

fikirtepe çok uzak, seçi̇mde de gelmeyin.