Raci Şaşmaz'ın Kürşat Ufuk Suçlamaları Bilirkişi tarafından çürütüldü..
 Raci Şaşmaz'ın, 37 Milyon TL satış gelirinin kayıp olduğu şikayeti ile başlatılan soruşturma sonucu Kürşat Ufuk, annesi, eşi, abisi, kardeşi, abisinin eşi, kuzeni, kardeşinin kayınpederi başta olmak üzere yakın akrabalarından ve dostlarından oluşan ve çoğu şirkette bile çalışmayan kişiler suçlanmıştı.Fikirtepehaber.com olarak elde ettiğimiz son bilgiye göre dosyada ilginç ve suçlamaları 180 derece tersine döndürecek bir gelişme yaşandı. Savcılık dosyasından edinilen bilirkişi raporuna göre, 37 Milyon TL'nin kayıp olduğu 87 müşteriye ait tüm ödemelere ait dekontların, banka kredilerini gösteren dokümanların ve diğer resmi evrakların teker teker bulunduğu ve ekleri ile birlikte yaklaşık 8.000 sayfalık bir rapor hazırlandığı öğrenildi.

.. Bir Kamu Gözetim Kurumu Bağımsız Denetçisi, Bir Yeminli Mali Müşavir ve Bir Serbest Mali Müşavir yani toplam üç kişilik konunun uzmanı biliekişi heyeti tarafından hazırlanan raporun sonuç kısımında "Tevdi edilen bilgi ve belgeler incelendiğinde, yapılan satış bedellerini zimmetlerine  geçirdiklerine, eksik tahsilat yaptıkları ya da hiç yapmadıklarına ilişkin bir tespit yapılamamıştır. Tam tersine ilgili bedellerin tahsil edilerek şirket aktifine girdiği hususu temin edilen bilgi ve belgelerden tespit edilmiştir." deniliyor.Fikirtepehaber.com olarak sahada yaptığımız araştırmalara göre, şimdi tüm kamuoyu ve Pana - Selimoğlu Mağdurları, büyük bir merak içerisinde ''Acaba, Raci Şaşmaz bundan sonra nasıl bir senaryo ile karşımıza çıkacak!?'' diye birbirine soruyor.

Hatırlanacağı üzere Kürşat Ufuk, Raci Şaşmaz'ın bu iddiaları ortaya atmasının arkasında, kendisini zorla ortaklıktan ayırdıktan sonra Mahir Şaşmaz ve Maruf Dindar ile birlikte şirketin içini boşaltması ve borsada yaptığı operasyonları gizlemek ve kendini mağdur gibi göstermek çabası olduğunu iddia etmişti. Savcılık dosyasına giren bu rapor Kürşat Ufuk'un suçsuz olduğunu ortaya koyarken, dikkatlerin bu iddilara doğru çevrilmesine sebep oldu. 

Ayrıca yine bir ilginç detay olarak raporda, Kürşat Ufuk'un suçlandığı satışların çoğunda şirketin ortağı veya imza yetkilisi bile olmadığı, bu satışların Selimoğlu'nun Pana tarafından satın alınmadan önceki eski döneme ait olduğu tespiti. 
image.png
Yine Kürşat Ufuk suçlamalar karşısında savcılığa verdiği ifade ve daha sonrasında kamuoyuna da yaptığı açıklamasında, eğer kayıp-kaçık varsa bunun satış gelirlerinin şirkete intikalinde değil, inşaatların maliyetlerindeki anormal bütçe artışlarında aranması gerektiğini söylemişti. Brooklyn Park'ın 110 Milyon TL olarak bütçelendiğini fakat 180 Milyon TL'ye tamamlandığını ve bütün taşeron seçimlerinin, satınalmaların Raci Şaşmaz'ın kuzeni Mahir Şaşmaz tarafından gerçekleştirildiğini ve tabiri caizse şirkette harcanan her kuruşun Mahir Şaşmaz kontrolünde genellikle kendi tanıdığı ve Elazığlı hemşehrisi olan taşeron ya da firmalardan yapıldığını iddia etti.


Kürşat Ufuk Fikirtpehaber.com'un konuyla ilgili sorusuna karşılık yaptığı özel açıklamada, kendisinin de bu artışları araştırmaya çalıştığında defalarca Mahir ve Raci Şaşmaz ile karşı karşıya geldiğini iddia etti.

ajansFİKİRTEPE/www.fikirtepehaber.com
banner23
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Suat 11 ay önce

Ulan böyle şerefsiz senaryo mu olur. Bunların Allahı kitabı yok mu, Ne yediniz ne içtiniz de böyle oldunuz.

Misafir Avatar
Ahmet 11 ay önce

110 milyon olan proje nasıl 180 milyona çıkar. Kimleri zengin ettin mahir efendi. Bu paralar nereye gitti. Dile kolay arada 70 milyon var. Kimlere indirdin bizim geleceğimizi. Zehir zıkkım olsun.

Misafir Avatar
Fikirtepeli 11 ay önce

Raci’de senaryo bitmez, ne de olsa adamın mesleği :)

Misafir Avatar
Fikrim tutuldu 11 ay önce

Abi dizi mizi anlarım da insan değil 40 yıllık dostuna düşmanına böyle hayinlik yapamaz. bu ne iştir. Bunlar insan için kutsal ne varsa hepsini batırmışlar. Batmış bunlar. Şeytan şapka çıkarır önünü ilikler bunlara.

Misafir Avatar
Mesut 11 ay önce

Dengeye 55 milyonu nasıl yatırdı. Bizim paramızla evletimiz ve arsalarımızı satarak. Sonrada insanlara çamur atıp sıyrıl. Bu işe reis el atmalı. Bu racinin ve adamlarının yaptıkları yanlarına kalmamalı. Cimer e kanallara herkese yazmak lazım.

Misafir Avatar
Arslan 11 ay önce

Mahire 70, raciye 470, kürşata para kalmamış ki. Ondan kapıya koymuşlardır

Misafir Avatar
Hırsız ortada 11 ay önce

Paranın nerelerde olduğu belli. Mahir taşeronlarla öbürü de borsa da yemiş yaraları. Devletin bu taşeronların hepsini araştırması lazım.

Misafir Avatar
Hesap sorulsun 11 ay önce

2000 ailenin emeğini çalan, kocaman şirketlerin içini boşaltıp mallarını paralarını zimmetlerine geçirenlerden. Paramız yok dolandırıldık deyip bir hafta sonra 50-60 milyona borsada holding alanlardan. Masum insanlara genç yaşlı erkek lafın demeden iftira atabilen bu insan müsvettelerinden bunların hesabı sorulsun. Sllah mutlaka sorar ama hakimler savcılar sorsun. Bu yanlarına kalmamalı.