Kadıköy Belediyesinden Şaşırtan İcraat !!
Fikirtepedeki nüfus popülasyonu değişikliğinden sonra Kadıköy de mi komple değişecek ?
 
Kadıköy Belediyesi sınırları içerisinde kalan Fikirtepe Mahallesinde , Kadıköy Belediyesinin bakanlık kararı gereği hiçbir tasarrufu kalmaz iken Belediyenin icraatleri arasına LGBTİ ' yi Kadıköyde yaygınlaştırma anlamına gelebilecek bu icraati vatandaşlar arasında şaşkınlık yarattı !

Kadıköylü bazı Vatandaşlar Belediyeye ödedikleri vergilerle Belediyenin vatandaşların rahat ve huzur içerisinde yaşamaları için gerekli hizmetleri yapmasını beklediklerini bu tarz bir çalışmanın Kadıköy'e ne tür bir kazanım getireceğini merak ettiklerini söylediler.

Vatandaşlar özellikle Bayanlara, yaşlılara ve çocuklar karşı bir ön pozitif ayrımcılığı makul ve anlaşılabilir bulabileceklerini belirtirken , LGBTİ' nin neden ön plana çıkarıldığını ve belediyenin bu konuda her hangi bir açıklama yapıp yapmayacağını merak ettiklerini söylediler.

Fikirtepeli ve görüştüğümüz tüm kadıköylü vatandaşlar yaşanan kültür ve sosyal nüfus değişiminden dolayı huzurlarının kalmadığını ve bu huzursuzluğun giderek geleneksel Türk aile sisteminin temellerini dinamitlediğini belirttiler.

Kadıköylüler Ne İster ?

Kadıköylü vatandaşlar , yolların bozukluğu ve ani yağan yağmurlar ve beraberinde dere ile beraber taşan yollardaki su baskınlarından bıktıklarını, Kadıköy gibi şehir merkezi olan bir ilçede bile salgın hastalıklara yakalanabilme oranları artmış iken belediyenin ilçe temizliği ve sağlıklı yaşam alanlarını artırılması noktasında gayretlerini beklediklerini ve bu yönde ağırlıklı çalışmaların yapılmasını istediklerini belirttiler.

Moda , Bahariye İçkili Mekan yuvası oldu Orda Yaşayan Vatandaşlar evlerinin kapılarının önünde rastgele oturan ve tanımadıkları insanlardan, gece sarhoşların sesinden uyuyamamaktan ve oluşan pis kokudan şikayetçi ...Moda’da huzurun zerresi kalmadı!..

Dokusunu önemli ölçüde yitirme tehdidi ile karşı karşıya kalan Moda’da semt sakinleri ayağa kalktı. Gürültü kirliliği, aşırı alkol tüketimi, farklı siyasi kimliklerin gün aşırı protesto gösterileri ve çevre temizliği sorunu nedeniyle çağdaş değerlerini her geçen gün kaybeden semtte mahalleliler, yetkili kurumları göreve çağırdı.


Geçtiğimiz yıllarda huzur, sükunet ve prestijin merkezi halindeki Moda, günümüzde değerlerinden önemli ölçüde uzaklaştı. “Özgürlük mü, yoksa aşırıya kaçıp bir semtin dokusunu bozmak mı” tartışmalarının yaşandığı Moda’da mahalle sakinleri “Yeter” dedi.SON DÖNEMDE KADIKÖY MERKEZDE YAŞANANLAR ASLA KABUL EDİLEMEZ…

Ancak son dönemde ülkenin içinde bulunduğu siyasi iklimin, farklı sosyal grupların birlikte yaşama şansını ortadan kaldırması Moda’ya çok ağır yansımakta, hızlı ve hazmedilemeyecek boyutlara sıçramaktadır. Yeni tablo, Moda’da pek çok olumsuzluğa ve bozulmaya neden olmaktadır. Öncelikle bölgede oluşan kozmopolit yapı ve dışarıdan zaman geçirmeye gelen konuklarımızın sayısal olarak aşırı çoğalması, uyuşturucu satıcılarını bölgeye çekmiştir. Moda, şu anda ciddi bir uyuşturucu sorunu ile karşı karşıyadır. Dışarıya taşan mekanlardaki olsun, doğrudan sokakta olsun alkol tüketimi ve bunun çevreye yaydığı her türlü olumsuzluk, katlanılır olmaktan çıkmıştır. Çevre kirliliği, ses kirliliği, güvenlik, temizlik ve benzeri sorunlar, giderek altından kalkılamaz hale gelmektedir. Moda’yı Moda yapan, herkesi buraya çeken değerler de ayaklar altına alınmakta, süratle ortadan kalkmaktadır.

Kadıköy'de pek çok sokakta giderek yükselen bir biçimde içkili, müzikli lokanta ve kafeler, barlar işletmeye açılmaktadır. Bu işletmelerin nerdeyse ortak özelliği, muhitin ve burada yaşayanların kabul edemeyeceği, geceyarılarından sonra bile taşan ve hayatı kalitesizleştiren özensizlikler, kuralsızlıklardır.

Moda’daki olumsuz gidişin bir başka önemli boyutu da yeni işletmeleri kullanamayan, ancak dışarıdan gelip de muhitte zaman geçirmek isteyen kesimlerin sokakları, apartman merdivenlerini, parkları, hatta mabetleri kullanmasıdır. Moda’daki iki cadde ve onlarca sokakta artık insanlar evine girerken, yaya kaldırımında yürürken başkalarından izin istemek durumuna düşmüştür.Kadıköylü Vatandaşlar tüm bu olumsuz örneklerdeki artışlara ve iyileştirme yapılmamasına karşın yeni ve farklı bir algı oluşturacak çalışmaların içine girilmesine anlam verememektedir.


Kadıköy Belediyesi Resmi Face Sayfasından Şaşırtan Resim Yazısı ?
LGBTİ Nedir ?

  

LGBT (ya da GLBT), "lezbiyen", "gey", "biseksüel" ve "transgender" kelimelerinin baş harfleridir. Bu bazen LGBTT (lezbiyen, gey, biseksüel,transseksüel veya travesti) şeklinde de yazılır. 1900'lardan itibaren kullanılmaya başlayan "LGBT", eşcinsel hakları mücadelesinde kullanılan çatı kelimedir.

LGBTİ (lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks) ifadelerinin baş harflerinden oluşmaktadır.

ajansFİKİRTEPE / Fikirtepe Haberbanner23
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
TEMEL ÇELİK 5 yıl önce

kadiköy çarşi hem ahlakan hemde oti̇çareten çöktü.