Fikirtepe Haber olarak, Sunja - Tita -Tepe - Sera dosyasını açıyoruz !!!

Fikirtepehaber.com olarak elimize geçen bazı belgeler de bahsi geçen şok iddialar neler? Belgeler ve içeriklerine dair kamuoyu firmalardan açıklama bekliyor !! 

Zamanında Şeyh Maktum'a Pazarlanılmaya çalışılan adada Sular durulmuyor!!! 


Kadıköy - Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesinde Sunja olarak başlayan, Tita olarak devam eden ve Tepe - Sera olarak anılan ada içerisinde neler oluyor? 

Zamanında facebook üzerinden Dubai Şeyhi Maktum'a pazarlanılmaya çalışılan bu ada ile Şeyh Maktum'un
İstanbul Çamlıca'da yer alan Emaar Square Projesinin Taşeronluğunu yapan Sera İnşaat'ın bu adaya talip olması arasındaki bağ nedir?


Devirler ve devirler üzerinden vatandaşın malından kesilen milyon dolarlar!

İş yapma vaadiyle Sunja ve Taşyapı' dan devir alınan ancak, imzaları henüz yüzde yüz tamamlanamayan adada Tita'nın rolü ve kazanımı nedir? Tita ile Tepe ve Sera firmaları arasında yapıldığı iddia edilen belgelere göre, bu firmalar arasında nasıl bir ilişki söz konusu? 

''Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez !'' atasözümüzü anımsatan, alan razı satan razı, asıl mal sahibi vatandaşa ne, dercesine gizli pazarlıklarla yapılan devirler ve bu pazarlıklardan habersiz vatandaşın malları üzerinden, dağıtılan milyon dolarlar kimin cebinden ne amaçla çıkıyor!? 

Net, Brüt, Emsal Harici ve Satılabilir Alanlar ile bu tabirler üzerinden oluşturulan kafa karışıklıkları kime yarıyor!?

Sözleşme içerisine kurnazca yerleştirilen brüt alan '' Satılabilir alan'' tabirinin amacı nedir? Paylaşımlarda emsal alan ile emsal harici alanlarda vatandaşın kazanımı veya kaybı nedir? Bu kazanım ve karlar kimin cebine neden ve nasıl gidecek? 

Sözleşme bütünlüğü bu adanın neresinde?

Üçte iki çoğunluğu sağlamak için vatandaşlara dağıtılan ve belgelenen ek metrajlar ile paralar daha sonra kimlerden nasıl tahsil edilecek? Bakanlık uygulamasında, sözleşme bütünlüğü vurgusuna rağmen, üçte ikiye pay satışı için başvuran firmaların üçte ikiyi yakalamak için dağıttığı ekstra paraları ve metrajları da içeren protokol ve sözleşmeleri görmezden mi gelecek? 

Firma ve temsilciler arasındaki ilişkiler yumağı ..!

Sunja - Tita - Tepe - Sera adasında firmalar ve temsilcileri de içeren organize bir ilişki mi söz konusu ? 
Tepe - Sera İnşaat Sözleşmesinde, neden yapılan inşaata ilişkin olarak her şeyde eşit bir paylaşımı kabul etmiyor ve insanlara ek feragatname imzalatılıyor? 
Elimize ulaşan belgelerde bahsi geçen şok iddialar, Tepe -Sera adasında imzalatılan ve inşaat harici ek yetkileri de içeren geniş bir vekaletin imzalatılmasının sebebi midir?
Haberimize konu olan ve bir çok farklı iddialar içeren Tita - Tepe ve Sera firmaları arasında yapılan protokol ve içeriğine ilişkin tarafların nasıl bir açıklama yapacağı merakla bekleniyor?

Bakanlık uyuyor mu, vatandaşın feryadını duyuyor mu?

Bakanlık vatandaşı koruyacak mı, yoksa yapılan usülsüzlük iddialarını görmezden mi gelecek?

Bu ada içinde yapılan, üçte ikiye pay satışı ihalesinde Bakanlık bürokratları, satış için ihale şartnamelerini ne derece yerine getirdi? İhale öncesi gerekli hesaplamalar ve duyurular yapıldı mı? 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, vatandaşın malı üzerinde, vatandaştan habersiz bir şekilde yapılan bu protokolü görmezden gelip, normal bir ticari anlaşmaymış gibi görmeye devam ederek, üçte ikiye pay satışında ısrar mı edecek?

Okudukça hayretler içerisinde kaldığımız, Şok belgeleri yayınlamadan önce şeffaf ve tarafsız olarak etik gazetecilik ilkesi gereği, belge ve protokollerde ismi geçen ve imzaları bulunan tarafların görüşlerine başvurduk. 

Fikirtepehaber.com olarak sağlam kaynaklardan elimize ulaşan belgelerdeki iddialar ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 2/3 pay satışından dolayı mağdur durumda kalan vatandaşlar tarafından sorulan sorulara ilişkin Tepe, Sera ve Tita İnşaat yetkililerinden tarafımıza gelecek cevapları belgeleriyle beraber sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz...

ajansFİKİRTEPE/www.FİKİRTEPEHABER.com

____________________________________

Kısaca Tepe İnşaat,


Bilkent Holding’in güçlü yapılarından biri olarak, yılların deneyimi ile pekişmiş şirket kültürü, sağlam temeller üzerine kurulmuş mali yapısı ve saygın kurumsal kimliği ile Türkiye’de ve dünyada yapı sektörünün yenilikçi ve gelişime odaklı lider kuruluşlarından olan Tepe İnşaat Sanayi A.Ş. Fikirtepe' de 

Kısaca Sera İnşaat,

Bugüne kadar toplam 1.5 milyon m2’lik alt ve üstyapı inşaat projesini başarıyla tamamlayan ve Sera grup bünyesinde bulunan Sera İnşaat Türkiye’de ve yurtdışında ağırlıklı olarak büyük inşaat projeleri gerçekleştirmektedir. Sera Group aynı zamanda gayrimenkul geliştirme ve stratejik yatırımlara odaklanmış bir gruptur.

SERA Group; inşaat ve havacılık sektöründe Türkiye'de pazar lideri konumunda olan TAV Havalimanları Holding’in; TAV İnşaat ve TAV İnşaat’ın bağlı bulunduğu tüm kuruluşların ve Dünya’nın en büyük araç ve deniz yolu yolcu taşıma şirketlerinden İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO)'nun ortağıdır.

Bir diğer yatırımı olan TUVTURK projesi kapsamında yılda 65.000den fazla araca hizmet veren Trabzon ve Of şubeleriyle araç muayene istasyonunlarını işletmektedir.

Kısaca Tita İnşaat,

Tita İnşaat patronu Hüdai Osman Güreli hakkında, ulusal basına da yansımış ve gündeme gelmiş çeşitli iddialar bulunmaktadır...

Fikirtepehaber.com'dan Hürriyet Azak ile yılın Röportajı ..!

ajansFİKİRTEPE/www.FİKİRTEPEHABER.com

banner23
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
NİKO 1 yıl önce

ADMİN neden GÜRAL inşaat hakkında bir kelam etmiyorsun sadece seçme firmalar hakkında yazıyorsun
Güral inşaat denen firma 5/6 yıldır insanlarla dalga geçer gibi ,Ada halkından birkaç şerefsizin menfaatleri için getirdikleri bu inşaat firması sürekli bir mazeret uydurarak iş yapmak istemiyor .İnsanlar evlerine yerleşiyor bizim Nuri bey neyi bekliyor..

Misafir Avatar
Fatih 1 yıl önce

48.ada haber varmı

Misafir Avatar
atilla 1 yıl önce

Birde şu Başarır ve Eko dosyasını açsanız.

Misafir Avatar
4.adalı 1 yıl önce

Fikirtepe haber sizin amacınız ne fikirtepe olmuş fuhuş yuvasıolmuş hırsız mekanı fijirtepenin yerlisinde çok yabancısı var vermeyen 5 kişinin şahsi mefatleri için severn 240 kişinin ne gunahı var pekisizin ne çıkarınız var fikirtepeye köstek degil destek olun

Misafir Avatar
Hasan 1 yıl önce

Broklyn dream 15 Aydır ruhsat almıyor.yanı başindaki teknik yapı adası bu inşaattan 2 ay sonra cıkındedi 6 ayda ruhsatını aldı 9 Aydır gece gündüz calışiyor bizimkilerin ne ruhsat almaya nede çalişmaya niyeti yok.saglam şirketmiş 5 adayı almiş 1 bitmiş digerleri sürünüyor.

Misafir Avatar
1. Adalı 1 yıl önce

4.adalı, Fikirtepe'nin fuhuş yumağı olmasına sebep olanlar, hakkını arayanlar değil, Fikirtepe'de çantacılık yapan ve onlarla beraber belki de senin gibi çantacı firmalarla iş tutan temsilcilerdir.

Misafir Avatar
fikirtelim 1 yıl önce

anka ne olacak

Misafir Avatar
Asya 1 yıl önce

sizin sorudğunuz soruları biz soruyruz ve fikirtepehaber.com sayfasını soruların cevabı için takip ediyoruz........soru değil cevap için