Fikirtepe'de denetimsizlik had safhada ''Vatandaş Allah'a emanet!''
RİSKLİ YAPIDA RİSKLİ YIKIM !

İstanbul'un kalbi ve merkezi konumdaki Kadıköy - Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesinde işler firmaların keyfiyetine göre ya ilerliyor veya bekletiliyor. Vatandaşın feryatlarına bakan, vatandaşı takan ya da kulak asan yok! Çevrede yaşayan vatandaşlar ve esnaf tedirgin, molozlar caddelere, araçların üzerine ve içinde insanların yaşamaya devam ettiği  ve yıkım alanının karşısında bulunan binaların duvarlarına kadar yayılırken, her hangi bir can kaybının yaşanmamış olması ise tek teselli oldu..  Alacakta ve satışta hızlılar, denetim ve hizmette neden ağırlar?

Vatandaşlar, günü gelince riskli alanda bulunan binalara ve yıkımı yapılan mevcut inşaat sahasında ki arsaların vergi beyanlarını vatandaşlara göndermekten geri durmazken, riskli yıkımlarla ilgili denetim eksikliğinden ve vurdumduymazlığından dolayı Kadıköy Belediyesi'ne ve haklı haksız ayrımı yapmaksızın vatandaşların tapulu yerlerinin satış işlemiyle ilgili süratine rağmen, rant uğruna her şeyi mübah gören firmaların insan hayatını ve yaşam güvenliğini hiçe sayan faaliyetlerine karşı 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın kayıtsız kalmasından dolayı öfkeli ...Her şey Rant mı demek, nerede insanlık, iş ahlakı !?

Para hırsı firmaların gözünü o kadar bürümüş olacak ki, elde edeceği o kadar kazanca rağmen, az biraz masraf bile yapmaya katlanmadan insanların canını ve malını hiçe sayarak ve en önemlisi hiç bir denetim olmadan faaliyetlerini devam ettiriyorlar.Kadıköy Belediyesi'nin ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı neden denetlemiyorlar !?

Bugün Fikirtepe'de güzel şeyler de oluyor detirmesi beklenen gelişmeler maalesef alınmayan gerekli güvenlik tedbirleri yüzünden az daha can kayıplarına sebep olacaktı. Yapılan yıkım esnasında; ne bir güvenlik önlemi, ne bir koruma bariyeri ne de her hangi bir önlem dahi alınmadan yapılan yıkımlarda, denetimlerin ne kadar eksik olduğu bir kere daha gözler önüne serilmiş oldu. Yaşanan bu yıkım olayında ki aksaklık ve ihmallerde de görüldüğü gibi, Kadıköy Belediyesinin 500 m yakınında olmasına rağmen, Belediye ve bakanlığın Fikirtepe'ye ne kadar lakayt kaldıklarının işareti diyebiliriz.Fikirtepe'de ki yıkımlarda Ortalık toz duman, sulama yeterli değil, asbest ve yoğun hastalık riski var !

Fikirtepehaber.com olarak çevrede yaptığımız araştırmada, yıkımdan dolayı ortalık toz dumana dönerken, vatandaşlar bırakın cam çerçeve açmayı sokağa çıkamaz hale geldiler. Yıkım tehlikesinin altında kalan bir evde de yaşlı ve kalp hastası vatandaşların bulunması olayın vehametini bir kere daha gözler önüne seriyor...Vatandaş sahipsiz, vatandaşın lehine olan kanun ve kurallar firmalara karşı görmezden mi geliniyor ?

Fikirtepehaber.com'a özel olarak konuşan ve isimlerinin açıklanmasını istemeyen esnaf ve vatandaşlar ''Bakanlığın ve devletimizin kanunlarla koruma altında olan haklarımızı neden es geçerek görmezden geldiğini, burada yaşayan vatandaşlar için gerek belediyenin, gerekse bakanlığın neden ikinci sınıf vatandaş muamelesi yaparak gerekli güvenlik önlemlerinin alınması için denetimlerini yapmadıklarını merak ediyoruz. Yetkililerden şehrin göbeğinde olan Fikirtepe'de denetimleri iş işten geçmeden sıklaştırmalarını istiyoruz'' dedilerDikkat, çevrede yaşayan insanlar var!!

Vatandaşlar firmaların iş yapması güzel ancak, iş yaparken çevreye ve insan yaşamına da saygı göstermelerini beklediklerini ifade ettiler..Vatandaşlar metruk yapılardan ve arındırdığı tehlikelerden kurtulduk derken, bu seferde gelişi güzel yıkımlardan, iş güvenliği ve önlemi alınmamasından dolayı muzdaripler ...Fikirtepehaber.com olarak devamlı yaptığımız uyarı ve ikazlara rağmen, yaşanan bu tür aksaklıklar ve tehlikeli faaliyetleri yayınlamaya ve yetkilileri uyarmaya devam edeceğiz...

ajansFİKİRTEPE/wwW.FİKİRTEPEHABER.com
banner23
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
bu adalı 2 yıl önce

Burası 4. Ada sayın fikirtepe haber aspest toz duman diyorsunuz fikirtepede yaşanacak soluk alınacak hal zaten yoktu 3. Adakiler mahkemrye verdiler belki seneler sürecek dava peki bunun suçlusu evlerini yıktırıp güzel bir yaşama başlamak istiyenlermi yada aç gözlülük yapıp 2_3 puan fazla alırım diyen aç gözlü zihniyettemi

Misafir Avatar
ajansFİKİRTEPE 2 yıl önce

Fikirtepede nice yerler boşaltıldı,yıkıldı, hafriyat alındı yada kabası biten yerler bile var... Ama sırf yerleri boşaltıp inşaat başlamayla işler bitmiyor... İnsanların o hayallerindeki evlere! Kavuşması için kontrolsüz ve herkesin hayatını tehlikeye atar şekilde iş yapılması da gerekmiyor. Herkes işini yapacak ama düzgün ve zamanında.. Yoksa amacımız niye iş yapıyorsun demek değil, Biz zaten işini yapanı haberleştirip alkışlıyoruz. Bize bir günde kaç mağdurun sıkıntılarından dolayı arayıp derdini anlattığını biliyor musunuz?Saygılar....

Fikirtepede Haber

Misafir Avatar
NASİP 2 yıl önce

Sanki Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü FİKİRTEPEYE Sayın Bakanın verdiği ehemmiyeti vermiyor gibiler. Ayaklar baş olmuş gibi. Yoksa nabza göre şerbetmi. Şunu unutmasınlar FİKIRTEPE kaybederse herkes kaybeder. Tek sorumlu Devlet ve Devleti çok iyi kuşatan müteahitler. Sanki işin ucu bu yaz kopar gibi. Pardon dananın kuyruğu demek istedim. Bu yaz YIKILMAYAN FİKİRTEPE birilerinin başına yıkılabilir. Altta kalanın canı çıksın.

Misafir Avatar
DİRİLİŞ 2 yıl önce

FİKIRTEPEDEKI SORUNLARI HERKES GÖRDU.ÇEVRE BAKANI GÖRMEZDEN GELDİ.ÇOK BÜYÜK BEKLENTİLERLE GELEN SAYIN BAKANIN MAALESEF KAPASİTESİ BU.

Misafir Avatar
Hızır 2 yıl önce

Aynen öyle ajans fikirtepe güzel anlattı.2*2:4 bu kadar.

Misafir Avatar
Ali 2 yıl önce

Bakan bey bakiyor.

Misafir Avatar
Ali 2 yıl önce

Fikirtepe haber akisi azaldi, sebep?

Misafir Avatar
buadalı 2 yıl önce

kelesoglu,hıc,calısmiyor,mıllet,magdur