Anka Büyük Ada'da Eylem var, Muhatap yok ..!
Anka Büyük adada küçük çaplı eylem 

Dün bir grup temsilci ve vatandaşın katılımıyla Anka Yapı'nın Fikirtepe'deki satış ofisi önünde eylem yapıldı. Vatandaşlar Şaadet Temel ile görüşme talebinde bulundu. Eylem sırasında taleplerine ve firmaya 15 gün önceden haber vermiş olmalarına rağmen, firma tarafında muhatap bulamayan vatandaşlar; '' daha şimdiden muhatap bulamadığımız firmaya biz nasıl güvenip de evlerimizi teslim edelim '' diyerek fesih yapmakta kararlı olduklarını söylediler...Vatandaşlar birbirine mi kırdırılmak isteniyor ?

Yürüyüş ve eyleme katılan vatandaşların yaptığı açıklama da; 

Kader sokakta bulunan ANKA EVİM KADIKÖY PROJESİ satış ofisine yürüdük. Anka Yapı'nın patronu Şaadet Temel 15 gün önceden haberi olmasına rağmen gelmediği. Kader sokak ve Büyük ada sakinleri olarak ofiste yetkilileri beklerken , firma yetkilileri ofise gelmek yerine kendilerinin yönlendirdiğini düşündükleri küçük ada temsilcilerine haber verilerek vatandaşların karşı karşıya getirilmek istendiği '' iddia edildi.Anka Yapı'nın Fikirtepe'de başladığı küçük adadaki inşaatına kayyum atandı iddiası ...

Anka Yapı'nın Patronu Şaadet Temel'in mali açıdan zor günler geçirdiği, ağır da olsa devam eden küçük adadaki inşaatın kayyum tarafından idare edildiği iddia edilmekte.Vatandaş dertli ama fesihte kararlı 

FİKİRTEPEHABER.com'a konuşan bazı maliklerin iddialarına göre, mali zorluklar nedeni ile geçtiğimiz Ağustos ayında Anka Yapı'nın vatandaşlara boşalt tebligatı göndermesine ve bazı vatandaşların da evlerini boşaltmış olmalarına rağmen, firmanın vatandaşların kiralarını ödemediği iddia edilmekte. Fikirtepe plan notlarının iptali gerekçe gösterilerek, evini boşaltan vatandaşların geri çağırıldığı belirtilen iddialar bununla da sınırlı değil. Aldığımız bilgi ve söylenen iddialara göre Anka Yapı Büyük Ada'da henüz imzasını atmamış vatandaşların; firmanın mali yapısının sağlamlığını göstermesi şartı ile imza atmak istediklerini belirtmelerine rağmen, firmanın kalan son imzaları da almaktan sakınarak zaman kazanmaya çalıştığı ve bu süreç içerisinde de kendisine ortak aradığı iddia edilmekte.

Bu adada resen tevhit uygulaması yapılabilinir mi !?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerinin Fikirtepe'de uygulamaya başladığı yeni bir uygulama olan resen tevhit ugulamasında firma isterse imza atmayan vatandaşların tapulu mülklerini resen tevhit sonrası ifraz ederek kamulaştırmanın yolu açılabilmekte.Anka Büyük adada imza atan ve atmayan bütün vatandaşlar tedirgin ..!

FİKİRTEPEHABER.com olarak yaptığımız araştırmalara göre, Anka Büyük Adanın dört tarafı şantiye olmuş durumda. Büyük iş makinaları ve hafriyat kamyonları yoğun bir şekilde çalışmakta. Sosyal hayat bu noktada felç olmuş durumda ve vatandaşlar ekonomik güçleri yeterli olmadığı için buralardan firmanın kiralarını ödeyerek boşalt vermemesinden dolayı terk edememekte. 

Anka'nın bu adada imza oranı yüzde seksenlerde olmasına rağmen, tüm bu gerekçelerle firma ile yaptıkları sözleşmeleri feshe başlayan vatandaşların sayısı şimdiden 100 kişiyi aşmış bulunmakta ve artarak devam etmekte. Anka orta ada olarak adı geçen başka bir adadan daha faaliyette bulunamadığı gerekçesiyle vatandaşların tepkisiyle karşılaşmış ve daha sonrasında masrafları karşılanmak suretiyle Mist İnşaat lehine vatandaşlarlarla karşılıklı sözleşme feshi yöntemiyle devir yaparak o adadan çekilmek zorunda kalmıştı.

Bakanlık uygulamaları ve etkisi 

 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı daha öncesinde Fikirtepe'de tüm firmaların bütün adalarda yaptıkları anlaşmaların oranlarını net bir şekilde görebilmek için şerh koymalarını istemiş ve bütün firmalar da bu talep doğrultusunda anlaşma yapan tüm maliklerin tapularına kat karşılığı inşaat sözleşmelerinden dolayı şerh koymuşlardı. Tapulara konulan Bu şerhlerin iki tarafın rızası veya mahkeme kararı olmadan kaldırılması mümkün görünmüyor. İş yapan ve/veya yapmayan tüm firmalar tapuya koydukları şerhleri kendilerine en büyük garanti olarak görmekte ve süreci bu garanti altında istedikleri şekilde belirlemekteler ..!Tapulardaki Şerhler ve firmaların tavrı ... 

Vatandaşların yoğun bir şekilde azil ve fesih girişimleri devam ederken yaptıkları bu eylemde firma tarafında her hangi bir yetkili muhatap bulamamaları ve Anka Yapı Patronu Şaadet Temel'e ulaşamamalarının arkasında, vatandaşların tapularının üzerinde Anka'nın da bakanlığın yönlendirmesiyle daha önceden tapulara koyduğu bu şerhlerden dolayı böyle rahat tavır takındığı yönünde iddialar dile getirilmekte.

Vatandaşların başları kendi mülkleri ile her hangi bir iş yapmamış olmasına rağmen firmalarla dertte ..!

Vatandaşlar 4. yılına girmesine rağmen firmanın işe başlamamasından dolayı perişan olmuş durumdalar. Ancak, bu perişanlığın yanında bir de firmanın mali yetersizlik iddiaları eklenince işler iyice kördüğüme dönmekte ve vatandaşlar firmanın boşalt verse bile , boşaltıp boşaltmamakta büyük tereddüt yaşayarak arafta kalmış bulunmaktalar.Firma yetkililerine neden ulaşılamıyor !?

Görüşlerine başvurduğumuz
FİKENTDER ''Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm'' Derneği Başkanı Yasin BEKTAŞ tarafından konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada, Anka Yapı ile sözleşme yapmış ve/veya yapmamış bir çok üyesi olan bir STK olarak kendilerinin de Anka Yapı patronu Şaadet Temel'e ulaşmakta güçlük çektiklerini, vatandaşların her türlü kanuni haklarını sonuna kadar aramalarını ve ileride herhangi bir mağduriyet yaşamamak ve haklarını sağlama almak için hangi firma olursa olsun, mutlaka yazılı döküman haline getirmeleri gerektiği tavsiye edildi. FİKENTDER Dernek Başkanı Yasin BEKTAŞ ayrıca, Fikirtepe ve çevresinden gelen herkese teknik ve hukuki olarak her türlü desteği sunduklarını ve sunmaya da devam edeceklerini belirtti.Anka Yapı patronu Şaaadet Temel hakkındaki bu iddialara ne diyor !?

FİKİRTEPEHABER.com'a söylenen ve haberde de bahsi geçen bütün bu iddiaları sormak üzere Firma yetkililerini aramış olmamıza rağmen biz de haber sitesi olarak Şaadet Temel'e ulaşamamış bulunmaktayız. Tüm bu iddialara ve söylemlere karşı firmadan aşağıda yazmış olduğumuz e-maile gelebilecek cevabi açıklamaları da tarafsız gazetecilik ilkesi gereği buradan yayınlayacağımızı tüm kamuoyunun dikkatlerine sunmak istiyoruz.

e-mail: okuyucutemsilcisi@fikirtepehaber.com
________________________________________
ajansFİKİRTEPE/www.FİKİRTEPEHABER.com


banner23
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Ali 3 yıl önce

Anka Kuşu gibi efsane! halki kış ayında kar yagarken evlerini boşalttı sonuç?
Teminatsiz imza atmanın zararları!

Misafir Avatar
admin 3 yıl önce

ŞAAD... SEMİN NE KADAR HSKKIN VAR HANGİ EMEĞİN VAR ŞERHHİM VAR DİYOSUN HAGİ YÜZLE ÇIKACAK SIN BU ADANIN KARŞISINA NE ADİ DÜZENBAZ İNSAMIŞSIN SENİ ALLAH SENİ KAHREYLESİM

Misafir Avatar
kenen 3 yıl önce

anka suc ve ceza arasındaki ince çizgi firması

Misafir Avatar
48 nolu ada 3 yıl önce

Ayni sorun 48 nolu pana-svr adasindada var.ne insaata basliyorlar nede adadan cekiliyorlar.selimoglu ile imzalanan saglam sozlesmeleri fesih ettirip svr nin ise yaramaz sozlesmesini dayatiyorlar.ey vatandas uyuma.

Misafir Avatar
Akbaş 3 yıl önce

Al ankanıda si.. git..başımıza bela oldu kansız şer..... bu adam hiçbirşey yapamaz.

Misafir Avatar
4.ada 3 yıl önce

Bu is bal yapmayan arı miasali bizimde keleşoglu firması var gerci adamda suç yok suc bizi yıllarca oyalayan temsilci kumpascılarında suc yahu insanda ticaret ahlakı komsuluk ahlakı olur ama kime dert yanıyorsun al birini vur öburkunu

Misafir Avatar
4.ada 3 yıl önce @4.ada

saf kardeşimi kandırmışlar.

Beğenmedim (0)
Misafir Avatar
bahattin 3 yıl önce

arkadaşlar anka finansman arıyor. parası yok bilginiz olsun .Ha bu saatten sonra yıkılan anka adaları için konuşuyorum.İnşAllah parası olan bir finansman kabul ederde insanlar daha da mağdur olmaz.Ortalığı karıştırmak için bilgi değil bu gerçektir ilgilenenlerin haberi olsun

Misafir Avatar
bahattin 3 yıl önce

uyan fikirtepe ver mahkemeye ama toplululuk olarak bak o zaman ne bok yiyecekler.kaybedecek ne var bi düşün .sadece avukat masrafları başka hiç bir şey yok.oda topluluk olunca hiçbirşey tutmaz korkmayın.