Mandıra Caddesi Ticari Parsel'de ilk Pay Satışı Gerçekleşti!
Kadıköy - Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesinde ihale fiyatları her yerde aynı gibi!

Mandıra Caddesi üzerindeki bir adada firma ile kat karşılığı inşaat sözleşmesine imza atmayan bir parselde yapılan üçte iki pay satışında çıkan rakam, net 1m2 için 10.500 TL 'ye gerçekleşmiş oldu. Satışı gerçekleştirilen bu parselle ilgili bu düzenlenen ikinci pay satışı oldu. ilk yapılan pay satışında aynı parselin yürütmeyi durudurma alması sonrası yeni bir pay satışı ihalesi daha düzenlenmiş oldu.

Fikirtepe'de yatırımcının arsa talebi konuttan daha fazla!

İhaleyle Caddeye cepheli ticari parsellerin 1m2 'si 10.500 TL' den satılırken, Konutta kalan parsellerin 
1m2 'si 9.750 TL olarak gerçekleşti. Ancak, rakamlar konum ve projeye göre de değişkenlik gösterse de Reel Serbest Piyasa şartlarında; konut alanlarında kalan parsellerin birim metrekaresi 12 - 16 bin TL arası, Hızırbey ve Mandıra Caddesine cepheli parsellerin birim metrekare satış rakamı ise ihale öncesi 14 - 20 Bin TL arası alıcı bulmakta ve talep görmekteydi...  

Fikirtepe Bülbül sokaklarda Tepe - Sera firma ortaklığıyla imza toplanan bir başka yapı adasındaki üçte ikiye pay satışında ise konut alanında yer alan bir parselin satış rakamı da bir önceki hafta 9.750 TL' den gerçekleşmişti.

Başaran İnşaat ikinci yapı adasında üçte ikiye pay satışı

Fikirtepe Mandıra Caddesi üzerinde ticari nitelikli bir arsa sahibi olan İki kardeşten birisi sözeşmeyi imzalarken bir diğer kardeşi aynı sözleşmeyi imzalamadı ve kendi hissesine düşen payı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü'nün düzenlediği pay satışı ihalesi sonucu satılmış oldu.

Fikirtepehaber.com olarak yetkililerden edindiğimiz bilgilere göre pay satışı gerçekleşen vatandaşın kendisine tanınan süre içerisinde imza atması durumunda yapılan satış işlemi yok sayılacak..

Başaran birinci adasında kira ve imza problemi devam ediyor..

Başaran İnşaat'ın anlaşma yaptığı ve projesine başladığı aynı adaya bitişik olan birinci adasında ise kat irtifakının kurulması için firmanın istediği imzayı vermediği gerekçesiyle yaklaşık 5-6 aydır vatandaşlara ödenen kiraların firma tarafından aksatıldığı iddia edilmekte. Yapılan iddialara göre, Başaran İnşaat kendisininde onayladığı ve seçtiği yeni temsilci listesine imza atıp vekalet verenlerin kiralarını ödediği imza atmayanların ise kiralarının ödenmediği belirtilmekte.

Firma tarafından azledilmeye çalışıldığı iddia edilen temsilcilerin neden, kat irtifakı kurmak için imza atmaktan imtina etmelerine sebep olan gerekçede ise Başaran İnşaat'ın sözleşmede yazdığı halde teminat vermediğini ve yapılan paylaşımlarda ciddi eksikliklerin olduğu iddiasında bulunmaktalar. 

Başaran birinci adasında konu karşılıklı çekile ihtarlar sonrası mahkemeye irtikal etmiş bulunmakta iken aynı konunun pay satışı gerçekleştirilen ikinci adaya nasıl etki edeceği ise merakla beklenmekte..!

Fikirtepe Mandıra Caddesinde bir ilk !

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın geçen hafta gerçekleştirdiği bu pay satışı ile Fikirtepe Mandıra Caddesine cepheli bir parselin satışı ilk defa gerçekleştirilmiş oldu. Fikirtepehaber.com olarak Başaran adaları başta olmak üzere Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesi genelindeki güncel gelişmeleri şeffaf ve tarafsız bir şekilde aktarmaya devam edeceğiz...

ajansFİKİRTEPE/www.FİKİRTEPEHABER.com 
banner23
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
magdur 2 yıl önce

başaran ada2 sakinleri kira ödeme günü belirleyin sözlere değil yazılı evrak olsun.

Misafir Avatar
Ali 2 yıl önce

Bu korkutmak icin yapilan bir islem, sattik imza at kurtul onlarda biliyor Yargtay dan veya Aihim den doner

Misafir Avatar
KIZIL CEPHE 58 2 yıl önce

Bu pay satışları aihm den dönecek

Misafir Avatar
BAŞARAN MAGDURU 2 yıl önce

Başaran birinci adasında kat irtifakı kurulamaz .

Misafir Avatar
BAŞARAN MAGDURU 2 yıl önce

Başaran 1 ada firmanın hazırlamış oldugu vekalete imza atanlar bundan sonra kira alacaklarını unutsunlar

Misafir Avatar
Dr. Ömer Polat 2 yıl önce

Ortodonti Uzmanı Ömer Polat, diş teli tedavisi uygulamaları, hızlı teşhis ve tedavi, uluslararası yöntemler, çocuk ve yetişkin ortodontisinde profesyonel tedaviler.
http://www.dromerpolat.com/
#ortodontiuzmanıömerpolat #ortodontistömerpolat #ömerpolat