FİKİRTEPEDE SOSYAL PATLAMA TEHLİKESİ VAR !!!
Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği'ne vatandaşların gönderdiği bir uyarıyı yazısını aşağıda paylaşıyoruz…Umarız yetkililer bu haberimizi okurda ibret alırlar !!!

 

FİRMALARA VE PATRONLARINA UYARI’’

Para kazanma hırsına kapılmış sermaye hizmetkarlarına burada bir hatırlatma yapmak istiyorum.İnsan var olduğunda beri savaşların sebebi ''Toprak'' olmuştur.Toprak insan için karnını doyuran bir ana,onu koruyan bir ev, bazen tarla bazen arsa bazen şehrin gecekondu semtin de dedesinin,babasının iki neslinin iki ömürde topladığı toplam kutsal bir birikimdir.Devlet emreder asker ol toprağını koru der.O zaman o toprağın ismi vatandır.Gidersin asker olup,korursun.Toprak biz insanlar için herşeydir çünkü !!! 

İnsan Toprakla başlar ve Toprakla biter çünkü !!! 

Fikirtepe Projesi başladığından beri şu ana kadar iki kişi bu sebep kaynaklı hayatını kaybetmiştir.Bunlardan biri miras kaynaklı karısını bıçaklayıp öldüren bir koca,diğeri ev sahibini öldüren bir kiracıydı. 

Bunun sosyolojik olarak izahı dipde kaynayan bir gerilim olduğudur.İnşaat Şirketleri insan için en kutsal olan bir alanda faaliyet gösteriyorlar.Bu bölgede en az bir insanın bir ömürde biriktirdiği birikimlerin üstünde kar hesapları yapıyorlar.Bakınız evinin duvarında tabela savaşları yaptığınız bu sıradan kandırılabilir bireyleri arsa m2 ve topladığınız imza kelle sayısı olarak rakamlardan ibaret görmeyiniz.Bu insanlar canlıdır ve duyguları vardır.Bir memnuniyetsizlik gerilimi içinde şimdilik eşref zamanında bölgede ki halkımız. 

İşde bu unsurun yani insanın olduğu bu alanda sosyal medya çok önemli bir vasifeyi görüyor.Kendini tam olarak ifade edemeyen,kendine haksızlık yapıldını düşünen yüzlerce insan bu sitede öfkesini,tarafını,derdini,tasasını herşeyini kendi meşrebince yazıyor ve biriken insani gerilimini atıyor.Bu tür yeni medya platformları olmasa kendine haksızlık yapıldığını düşünen insanlardan bazıları kolaylıkla cinnet seviyesine geçebilirlerdi. 

Bakınız cinnetin tarifi akılın olmadığı ve sadece öfkenin olduğu şiddet sarmalının yaşandığı bir zaman dilimi olarak tarif edebiliriz.Böyle durumlarda ana çocuğunu baba evladını katlettiği vakaları bol miktarda vardır.Nasıl bir akıl tutulması ki bu tür vahşetler yaşanıyor? Cinnet vakası işde böyle bir şey !!! 

Süslü sözlerler buralarda hava atan firma yetkilileri insanların nefes aldığı bu alanların varlığına şükredeceğinize aba altından sopa gösteriyorsunuz.Ama burada yazıyla gelen insanlara yazıyla gelmeseniz biriken ''haksızlığa uğradım'' ruh halinin öfkesi sizleri çok fena bulur.İnsanların kutsal bildiği bir alanda Topraklarına talipsiniz çünkü. 

Toprak namus demektir geleneklerimizde. 

Ve namusuna helal getirileceğini düşünen ömründe bir karıncayı bile incitmemiş bir birey birden cinnet seviyesine gelip olayı kan davası şekline dönüştürebilmesi akla yakındır.Böyle bir ihtimalin başlarına na gelmeyeceğini düşünebilirler.Kocalarının katili olacağını bilebilseydiler hiç katiliyle evlenirlermiydi katledilen kadınlar? Üstlerine hukukla gelebileceğiniz sıradan bireyler adalet duygusunu kaybettiklerin de işi orman kanununa kolayca çevirebiliyorlar.En çok kırsal kesimde ki toprak bölüşümlerinde bu yaşanmıyormu ? 

İşine kendini fazla kaptıran insan unsurunu çokta önemsemeyen fazla kar hırslı patronlar bu tür ihtimalleri görebilmelidir.Bazen fazla tamah maldan ettiği gibi candanda edebilir. 

Patronlar,Şirketler,akil adamlar yumuşak olunuz.Fikirtepe Bölgesinde ki gerilimi fark ediniz.Size yazıyla gelene yazıyla,iknayla,pozitiflikle geliniz.Üst mertebeden hava atan kibirli müdür titli çalışanlarınıza hakim olunuz. 

Sözlerini dinlediğiniz birkaç arsa sahibi yandaşlarınız da tüm bütünü yani halkı temsil etmez.Her birey/hissedar aileleriyle beraber kocaman bir kalabalıkdır.O ''birey iradesini'' '' kanunlar benden yana ,ben güçlüyüm ezer geçerim'' kibriyle yaklaşırsanız Hz.İbrahim Kıssasında ki Firavunun bir sinekle alt edilişini unutmayın derim. 

Hoşgörülü olunuz !!! 

Büyük Patron olmak birazda böyle bir şeydir !!! 

banner23
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Şükrü 5 yıl önce

derneğimiz bakanlığı buradan gönderir

Misafir Avatar
Şükrü 5 yıl önce

gerçekten beceriksiz bakanlığı buradan gönderir bizim derneğimiz

Misafir Avatar
celal 5 yıl önce

kolpaçina filminde fikirtepe coçuğunu kötü oynatmışlardı

Misafir Avatar
tülay ayaz 5 yıl önce

artık bunun adıda cantacılık oldu hıç bir doğruluk hiç bir yerde yok yumruğunu ıyı vuramadı galıba vuracak olanlar 25 senelık hesabım varken adaletlen kime inancamızda artık şüpheli oldu cok dahası var

Misafir Avatar
Erhan 5 yıl önce

ağzınıza sağlık.firma savunuculuğunu yapan aradaki güya komşu namzeti çıkarcı temsilciler paranın peşinde peki onları körü körüne savunan saflar...!

Misafir Avatar
TEMEL ÇELİK 5 yıl önce

şu veya bu şaki̇lde evi̇ eili̇nden alinan vatandaş ne yapacak. bakin anadoluya çi̇nayetler ya kadin yada arazi̇ yüzünden i̇şleni̇yor. devlet bi̇rkez daha düşünmeli̇di̇r.

Misafir Avatar
TEMEL ÇELİK 5 yıl önce

devlet kararini bi̇rkez daha gözden geçi̇rsi̇n di̇yeçeği̇m ama herşey oldu bi̇tti̇ bundan sonra olaçaklardan bi̇ri̇nçi̇ derecede devlet i̇ki̇nçi̇ derecede mütahi̇tler sorumlu. bakin anadoluya i̇şlenen çi̇nayetler ya kadin yada arazi̇ yüzündendi̇r.

Misafir Avatar
Şükrü 5 yıl önce

sosyal patlamayı bizim kentsel dönüşüm derneğinin görüşleri önler