FİKİRTEPE VE ÇEVRESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM DERNEĞİNDEN FİKİRTEPEYE MÜJDELİ BİR HABER '' BİR MİLYAR AVRO! ''
Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Derneği Fikirtepeli vatandaşların haklarının korunması ve mağduriyetliklerinin giderilmesi için çabalarken bunun yanında doğru bir tercih yapıp sağlam sözleşmelere imza atarak haklarını sağlama almaları yönünde de destek olmaya çabalıyor.

Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Derneği Başkanı Yasin Bektaş yaptığı açıklamada, Fikirtepede Bürokratik ağır işleyişin yanında parasal boşluğunda ciddi bir gerçek olarak önümüzde durduğunu ve Fikirtepeye girmiş bulunan bir çok firmanın ya devretmek veya bir ortak bularak yoluna devam etmek için beklediklerini bildiklerini ama kimsenin vatandaşı kendi ticareti adına zaman kaybına uğratarak mağdur etmeye hakkının olmadığını söyledi. Bektaş ayrıca , bu tarz mali yapısı yetersiz firmaların vatandaştan imza alırken talip oldukları işi kesinlikle yapabilecek kabiliyette olduklarını beyanları ile vatandaşın aldandığını ve gerekli araştırmaları yapmadan toplum psikolojisi ile imzaların attırılarak çoğunluğun bir çok adada bu şekilde sağlanmasına sebep olunduğunu özellikle belirtti.

Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Derneği Başkanı Yasin Bektaş tarafından yapılan açıklamada, yurtdışı kaynaklı dev bir yatırım fonunun daha önceden kendileri ile kurdukları irtibat sonucu Fikirtepedeki halkın beklentilerine de talep verebilecek güçte olduklarını , Fikirtepede en az 5000 konutluk yatırım yapmayı planladıklarını bu amaçlada 1.000.000.000 Avro yani '' Bir milyar avroluk '' bir bütçe ayırmayı öngördüklerini söylediler.

Firma yetkilileri bu amaçla Türkiyede faaliyette bulunabilmek ve iş yapabilmek için bir firma kuruluşunu bugün gerçekleştirmiş bulunuyor. Firmanın çalışacağı mimarlık ofisinde dünyaca ünlü mimarları da kapsayan toplam 250 mimarın bulunduğu bir ofisle de çalıştıkları gelen açıklamada mevcut ...

Yurtdışı Kaynaklı Fonun Sahibi Dünya Devi Firmanın Vaatleri Neler ?

1 - Firma Fikirtepede anlaşacağı adalarda spk nın belirleyeceği proje maliyeti ne çıkarsa birebir teminat olarak bankada bloke ettirmeyi ve iş yaptıkça hakediş olarak oradan peyderpey almayı vaat ediyor ..

2 - Firma Sözleşme esnasında hazırlayacağı ön avan projede herkesin dairesini ve katını birebir tespit ettikten sonra imza attırmayı vaat ediyor ...

3 - Firma Herbir bağımsız daire başına 1500 TL Kira yardımı yapmayı vaat ediyor ...

4 - Firma inşaat süresi olarak her hangi bir resmi engel olmaması durumunda 24 ay içerisinde bitirmeyi ve sözleşmeyede 24 aylık süre koymayı vaat ediyor ...

5 - Firma oran olarak teklif etmeyi düşündüğü oran arsa maliklerine % 57 , müteahhit firmaya % 43 kalacak şekilde eşit bölüşümlü bir oran teklifinde bulunmayı düşünüyor ...

Dernekten yapılan açıklamada firmanın her türlü resmi prosedürlere bugünden itibaren başladığını ve resmi tüm işlemlerin netleşmesinin akabinde Türkiyede iş yapan bir firma ortaklığı aracılığı ile Fikirtepede iş yapacağını açıkladı. 

Bektaş, Firmanın yabancı uyruklu yetkililerinin yerli ortkları aracılığı ile yakın zamanda Fikirtepede de bir büro açacaklarını ve gelen vatandaşlar ile birebir görüşerek sözleşme imzalayacağını ve yapmayı düşündüğü projelerin 4 emsal olarak yapmayı planladıklarını, kısa sürede projelere başlayıp bitirmeyi ve vatandaşlara verdikleri sözleri yerine getirerek daha fazla iş yapmayı planladıklarını bu amaçla Türkiyeye yöneldiklerini ve ilk olarak Fikirtepe'nin kendileri için gerçekten cazip oldğu için girdiklerini de herkesin bilmesini istediklerini söylediler dedi.

Bektaş son olarak böyle mali yapısı ve portföyü sağlam firmaların ciddi nakit rakamlar ile Fikirtepeye giriş yaparak yatırım yapmalarının kendilerini mutlu ettiğini ve bir an önce dönüşümün başlayarak kimsenin mağdur edilmeden bitirilmesinin kendilerini daha da mutlu edeceğini belirtti.

Bektaş mali gücü yerinde olan, kimseyi mağdur etmeden iş yapan ve insanların hakkını gözeten tüm firmalara ve haklı olarak kendisini sağlama almak isteyip bu taleplerde bulunan tüm vatandaşlara kapılarının sonuna kadar açık olduğunu sözlerine ekledi.

Detaylar zaman içeirisinde daha teferruatlı olarak yazılacaktır. Fikirtepeye hayırlı uğurlu olsun !

Bayramdan sonra firma yetkilileri ile Fikirtepe Haber olarak video röportaj yapacağız ....

ajansFİKİRTEPE / Fikirtepe Haber
banner23
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
İlhan aslan 4 yıl önce

Allah hayırlı eylesin inşallah

Misafir Avatar
Husnu Ipek 4 yıl önce

Bir an once yapıma neden baslamiyorlar

Misafir Avatar
komşu 4 yıl önce

süper bir haber. budur diyorum. emeklerinize sağlık.

Misafir Avatar
fikrim geldi 4 yıl önce

iyi hoş demişsin yasin bektaşta. nasıl olacak bu iş. bir demişsin imza lacak bi,r demişsin olana ortak olacak. hangisi olacak. fikirtepe de boşta adamı var yok. bu da gelim her adaya müşteri olcak. emsali nasıl 4 verecek. fikirtepeyi gene cendereye sokacaklar başka bir nane olmayacak.

Misafir Avatar
Sacit 4 yıl önce

Siz de reklamı iyi yapıyorsunuz he. Herseyde sözde iyi düşünüp araştırırsınız ya şimdi ne oldu para mi yediniz

Misafir Avatar
enteresan 4 yıl önce

haber 3 yıl önce olaydı iyiydi. adalar olmuş %90. bir şekilde herkes anlaşmış. yasin bektaş hariç :). iyide a birader nasıl olacak şimdi. adalarda imza atmayanlar gidip bu firmaya imza atınca ne olcak yasin bey. bizim haklarımızı mı savunuyosunuz siz şimdi. firmanın reklamınımı yapıyosunuz.

Misafir Avatar
canlım çalışsın 4 yıl önce

yok brader site dernek derken derken çantacı oldu çıktı eleman. çantacılara bukadar sövünce olacağı buydu. ne demişler kınadığını yapmadan ölmeyeceksin. aha gene kanıtlandı :)

Misafir Avatar
semiha 4 yıl önce

yasin bey, kafamızı karıştırıyorsunuz. fikirtepe ye bu yaptığınız olmuyor. size de yakışmıyor. bizi başka firmalar geitrerek çıkmazlara sokmayın. fikirtepede 2 3 4 firmalı adaların halini görüyoruz. kendinize gelin.