DUMANKAYANIN ARAP ORTAĞINA FİKİRTEPE KENTSEL DÖNÜŞÜM DERNEĞİNDEN UYARI

  Al Mazaya Holding A.Ş'ye

PO Box 3546, Safat 13036, Kuveyt Mazaya Kule 01 | 25th Floor | Al Murqab Tel: +965 2224 3333, 2224 3370 

Verdikleri reklam haberlerle kendilerine ait olmayan Fikirtepede ki arsaları ön talep toplama adı altında pazarlamaya çalışan Dumankaya AŞ’yle anlaşmalarınızı tekrar gözden geçirmenizi şirketinize tavsiye ederiz.

NEDENLERİ :

1-Fikirtepede kademeli bir imar vardır.Ve 600m2 arsası olan herkes kendi evini yapabilir.Durum böyleyken imzasını yüzde yüz tamamlayamadıkları yapı adalarını yatırımcı olarak sizlere…Ve sanki ruhsat almış ve inşaata başlamış gibi Türk halkına pazarlamaya çalışan firmanın iş yapma biçimi etik değildir.

2-İflas ertelemesi almış ve Fikirtepede imza aldıkları arsa sahiplerine verdikleri sözleri yerine getirememiş müteahhit Melih Yazıcı’yı hiçte etik olmayacak şekilde şirketine danışman olarak atayan.Ve bu firmanın kendilerine pazarladığı Fikirtepelilerin arsalarını hiçte yüksünmeden masraf adı altında komisyonda ödeyen firmanın iş yapma biçimi etik değildir.

3-Kendini arsa sahiplerinin vekili olarak tanıtarak bu firma lehine komisyon karşılığı arsa toplayan avukatlar vardır.Bu avukat/avukatlar başka firmalarla anlaşan yapı adalarında ki arsa sahiplerini etkiliyerek sözleşmelerini iptal ettirmelerini ve Dumankaya  Aş lehine imza atmalarını sağlamaya çalışıyorlar.Böyle etik olmayan haksız rekabet yaratan firmadan  iş yapma biçimi etik değildir.

4-Arsa sahiplerine  haksızlıklarla dolu sözleşmelerini dayatan.Temsilcilerin asla değiştirilemeyeceği ve onların daire seçimlerinin arsa sahipleri adına yapacağı haksız maddeleri zorla kabul ettirmeye çalışan firmanın iş yapma biçimi etik değildir.

5-Dumankaya ailesiyle akraba olan Dervişoğlu İnşaattan masraf adı altında milyon dolarlık komusyon karşılığı yapı adasını hülle yöntemiyle devralan  firmanın iş yapma biçimi etik değildir.

6-Arsa sahiplerini ‘kamulaştırma tehtitleriyle’ her türlü psigolejik baskı ve taktiklerle imza atmaya zorlanmaktadır. Ve masraf/komüsyon adı altında imza aldıkları arsalarımız üzerinden haksızca ticari kazanç sağlayan iflas etmiş müteahhit ve ekibi bu işleri yürütüyor.Bunun için danışman adı altında hiçde etik olmayacak şekilde kiraladıkları/çalıştırdıkları hakkında iflas ertelemesi davası bulunan Birleşim İnşaat/Yazıcı gurubu çalışanları yapmaktadır.Kendi menfaatleri uyarınca hazırladıkları sözleşmeleri tek taraflı olarak kamulaştırma tehtidiyle zorlayan Dumankaya Aş. Fikirtepe Kentsel Dönüşümünde sınıfta kalmıştır.Ve bu güne kadar oluşturdukları marka değerlerini zedelemişlerdir.

Dumankaya Aş’yi ve yatırımcısı olan şirketinizi imza atmayan arsa sahipleriyle uzlaşmaya ve içeriğinde adaletsiz maddeler olan sözleşmenizi düzeltmeye davet ediyoruz.Bu konuda derneğimizle irtibat kurmanız rica olunur...

Bilginize

FİKİRTEPE VE ÇEVRESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM DERNEĞİ 
................................................................................................................................................

İLGİLİ ORTAKLIK HABERİ:

 Türkiye’nin önde gelen konut üreticilerinden Dumankaya İnşaat, Kuveytli gayrimenkul devi Al Mazaya Grup proje bazlı ortaklık anlaşması imzaladı. İki şirket Türkiye’de pek çok yeni gayrimenkul projesini birlikte hayata geçirecek.

Zaman Ekonomi Servisinin Haberine göre, Dumankaya İnşaat, Kuveytli gayrimenkul şirketi Al Mazaya Holding ile işbirliği anlaşması imzaladı. Şirketlerin işbirliği Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Barış Dumankaya ile Al Mazaya Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rasheed Al-Nafisi’nin imzasıyla resmiyet kazandı. İki şirket, inşaat sektörüne yeni bir kapı açmak ve marka şehir İstanbul’un Londra, Paris, NY gibi kültür ve finansın başkentleri arasında yer alması için proje geliştireceklerini açıkladı.

İmza töreninde konuşan Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, “Dumankaya’da arayışımız hep daha kaliteliden, daha yüksek standarttan ve katma değer yaratan işbirliklerinden yana oldu. Bugün, bu yolculuğumuzun önemli kilometre taşlarından biri.” dedi. Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Barış Dumankaya ise, “Bu protokol ile 1 milyar dolarlık bir büyüklüğe sahip Al Mazaya gibi önemli bir yapının Türkiye’deki yatırımlarının önü açılmış oldu. İmzalanan bu protokol ile Dumankaya İnşaat ve Al Mazaya Grup olarak Türkiye’de pek çok yeni projeyi hayata geçireceğiz.” dedi.

Al Mazaya Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rashid Al Nafisi, bölgedeki pazarlar arasında karşılaştırma yaptıktan sonra Türkiye pazarına girme kararı verdiklerini söyledi. Kuveyt Borsası ve Dubai Finansal Piyasası’nda işlem gören Al Mazaya, mevcut 228 milyon dolarlık sermayesi ile gayrimenkul geliştirme ve yatırım konusunda önde gelen şirketlerden biri konumunda. Al Mazaya Holding’in gayrimenkul projeleri 5 milyar dolardan fazla bir değere sahip. İşbirliği protokolü, projelerde yüzde 50’şer ortaklık şeklinde imzalandı. 

banner23
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
TEMEL ÇELİK 5 yıl önce

sözleşmesinde üçünçü şahisa devir veya ortak olma yetkisi olan sözleşmeler hemen iptaletmelidir. yoksa dahada mağur olaçaklar.

Misafir Avatar
gökhan 5 yıl önce

ben halkın şunu görmesini isterim. nedir?
inşaatı başlayıpta biten yer var mı?duyan var mı? şu anda yok.
biten inşaattan evine yerleşen var mı?duyan var mı? şu anda yok.
hala imza atmaya devam edenler neyin mücadelesi içinde köşe dönmenin mi yoksa mağdur olmanın mı?
somut olan bir şey olmamasına rağmen derin nefes alıp hala neye imza attıklarını görüp bir düşünmelerini,
bakanlığın, müteahhit ile halkın yapacağı anlaşmalara müdahil olmam demesine rağmen müteahhitlerden anlaşmalarla ilgili son durum bilgisinin sorgulanmasını,
müteahhitlerle yapılan sözleşmelerin resmi olmayan bir şekilde imza altına alınması,neden?
müteahhitlerin bölgede yaptığı sözleşmelerin komuoyu yoklamasından başka bir amacı olmadığının bilinmesini,
%100 çoğunluğun tüm adalarda şu veya bu şekilde tamamlanmasına ilişkin gerekli zemin hazırlandıktan sonra koşulsuz tebligatlarla bölgenin ihraç edileceğini,
devamı var

Misafir Avatar
gökhan 5 yıl önce

2-3 yıldır sözleşmelere imza atıpta hala beklemeye devam edenlerin anlaşmaların fesih durumunda olduğunu ve geçerliliğini kaybettiğini bilmelerini,
arsasını 4 emsal,3,7 emsal olarak hesaplayan ve sonrasında projesi belli olmayan müteahhitlerin %50 senin %50 benim olan sözleşmelerine imza atmalarını,
imar projesinin ne olacağı belli olmayan bir durumda müteahhitlerin kapacakları adalara göre proje yapacaklarını beyan etmesine karşın sözleşmelerin ve en vahimi vekaletnemelerin altına imza atılmasını,
sözleşmelerde maliklerin ne kaybedeceğini bilmediği,terk ve hazine paylarının kendilerine nasıl geri dönüşü olacağını,
sözleşmelerde geçen imar değişiklerinde(bakanlık) maliklerin başına ne geleceğini, haklarının yok olacağını,
evleri yıkılıpta sessiz çoğunluk olan mazlum halkın mahkemelerde hakkını aramasının ve bunların duyulmamasını,
hala görmemeye ne kadar devam edeceksin?
kulaklarını nereye kadar tıkayacaksın?

Misafir Avatar
TEMEL 5 yıl önce

çelik gökhan bey doğru sölüyorsun bu insanlara yüz yüze görüşüpde önderlik edeçek kimse yokki vatandaş korkudan kediye döndürülmüş.

Misafir Avatar
BİR DOST 5 yıl önce

hepsi̇ni̇n bayramini kutlarim...

Misafir Avatar
Hakan Seven @harun 5 yıl önce

gökhan bey bildiğimiz kadarı ile nuhoğlu firması iki ada ile anlaştı ve imzalarını % 100 bitireli 3 yıl oldu ama hala icraat yok. bir adasının avan projesini yeni onaylatıyor , diğer adada oluşan heyelana rağmen henüz her hangi bir faaliyeti dahi yok. taş yapı adayı boşalttıralı bir seneyi geçiyor ve maalesef bir senedir evlerini boşalttırdığı vatandaşların kiralrını ödemiyor .

Misafir Avatar
gökhan @harun 5 yıl önce

herhalde aceleniz var, neden telaşlısınız, benim sorularıma neden cevap vermekten sakınıyorsunuz. zor sorular mı sordum?

Misafir Avatar
numan ak 5 yıl önce

siz kime imza atılmasını istersiniz sizinde aynı adada yeriniz var yasin bey bizim yerimiz yapılsın bu pislik ortadan kalksın artık biz hakkımızı alalımda kim kime ne veriyomuş artık gözümüz görmüyo yemeyenmi kaldı çantacısı temsilcisi emlakcısı büyük arsa sahibi para yemeyen ada söyleyebilirmisiniz öyle ordan yazmayla olmuyo versen sıkıntı vermesen sıkıntı versen suçlusun vermesen suçlu imzalamayıp napsın insanlar yazıcı gurubun elindemi kalsın 4 senedir aynı tantana versen suç vermesen suç