Başaran adasında son imza, bir de suç duyurusu ...
FİKİRTEPEHABER.COM olarak, daha öncesinden Başaran adasında yaşanan eleman terörü ve yaptığımız girişimlere rağmen firma yetkilileri tarafından her hangi bir dönüş yapılmamış olmasından dolayı bu firma ve çalışmaları hakkında haber yapmama kararı almış ve bunu tüm kamuoyuna duyurmuştuk. Ancak vatandaşlardan gelen talepler karşısında sessiz kalamadık ve Başaran İnşaat'ın faaliyet gösterdiği adalarla ilgili yaşanan gelişmeleri sıcağı sıcağına aktarmaya karar verdik..

İşte Başaran adasında yaşanan son gelişmeler ve çalışmalar ...


ajansFİKİRTEPE / FİKİRTEPEHABER.COM

Başaran Birinci adasında % 100 imzalar tamam ...

Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesinde seçimle beraber bazı belirsizlikler devam etse de iş yapmak isteyen firmalar yollarına devam ediyor ...
Fikirtepe'de yıkım işlemleri biten ancak yıkılmayan bir iki binası kalan Başaran İnşaat birinci adasında, bir taraftan harfiyat işlemleri devam ederken son imzanın da bitmesi ada sakinleri tarafından büyük bir sevinçle karşılandı.
Başaran inşaat sona kalan Mehmet Ozan Bey ile de yapılan pazarlıklar sonucu mutabakata vararak sözleşme imzaladı ve % 100 imzaları bitirmiş oldu.Başaran şantiyesinde usulsüzlük var mı ?


Yıkım aşamasında yapıldığı iddia edilen bir usulsüzlükle ilgili, isminin şimdilik açıklanmasını istemeyen bir vatandaşın yapacağını duyduğumuz şikayetle ilgili nasıl bir gelişme olacağı ise belirsizliğini koruyor ..FİKİRTEPEHABER.COM
olarak elde ettiğimiz bir bilgiye göre başaran birinci adasında tedbir konulmuş ve davası devam eden bir binanın davacı taraflarından habersiz yıkıldığı için suç duyurusunda bulunmağa ve akabinde de dava açmaya hazırlandığı belirtiliyor. Bu konu ile ilgili davada taraf olan vatandaşın firmanın yaptığı usulsüz yıkım ve dava konusu taşınmazın konulan tedbir ve bilirkişi yolu ile tesciline rağmen yıkım yoluyla ortadan kaldırılması ve yok edilmesinden dolayı hukuki süreci işletmeye başlatacağı belirtildi. Konuyla ilgili bilgi almak için aradığımız firma yetkililerine ulaşamadık. Ancak, firmadan konuya ilişkin tarafımıza yapılacak her türlü bilgi dahil, FİKİRTEPEHABER.COM olarak Başaran adasında ilerleyen dönemlerde tespit ettiğimiz, yaşanacak gelişmeleri de daha detaylı olarak sizler için paylaşacağız ...Başaran inşaat hali hazırda Fikirtepe'de iki ada ile çoğunluk anlaşması yapmış bir adasında dava konusu haricinde %
 100 imzaları tamamlamış bulunuyor.
İkinci adasında henüz sözleşmeyi imzalamayan vatandaşlar ile yaptığımız görüşmelerde firmanın ilk görüşmeler esnasında ticari alan olarak kendilerine bazı sözler verildiğini , ancak verilen bu sözlerin tutulmadığını belirtmekteler. Vatandaşlar, firma yetkililerinin kendileri tarafından bazı teklifleri olmasına rağmen mutabakat noktasında verilen sözlerin iptal edildiği ve yok sayıldığı iddiası ile anlaşamadıklarını  ve bu konuda kendilerinin de mağduriyet yaşadıklarını belirtmekteler..

Başaran ikinci adasında anlaşma yapmış anacak sürecin uzamasından dolayı mağduriyet yaşaya vatandaşlar firmanın bir an önce sözleşmeleri tamamlayıp ada için boşalt vermesini ve işe başlamasını bekliyorlar.

Başaran İnşaat Fikirtepe'de ada toplamaya devam ediyor ...

Başaran İnşaat'ın girdiği bir diğer adada imzalar henüz bitmemişken Fikirtepe'de yeni bir ada alma girişimleri bizlere ulaşan bilgiler arasında.

FİKİRTEPEHABER.COM olarak yetkililerden ve isminin açıklanmasını istemeyen hak sahibi ada temsilcilerinden aldığımız duyumlara göre, Başaran İnşaat Merdivenköy Mahallesi sınırları içerisinde kalan ve Güral İnşaat'ın anlaştığı başka bir ada içinde görüşmelerin yürütüldüğü ve yaklaşık 24 dönüme tekabül eden bu ada için pazarlıkların devam ettiği yönünde kuvvetli iddialar bulunmakta.

Fikirtepe'de iş yapma vaadi ile vatandaşlara sözleşme imzalattırdığı iddia edilen Güral İnşaat'ın Başaran İnşaat ile devir noktasında bazı rakamlar üzerinden pazarlıklar yaptığı iddiası ve bu devir  görüşmelerinin nasıl sonuçlanacağı kesinlik kazanmasa bile, yapılması muhtemel bir anlaşma sonucunda devir işlemin şirket ortaklığı üzeriden gerçekleşmesi beklenmekte ... 

Konuyla ilgili daha önceden bir kaç kez Güral inşaat yetkililerine ulaşma girişimlerimizin de başarısız kaldığı ve Güral inşaat yetkilileri tarafından da konuya ilişkin her hangi geri bir dönüş ve açıklama yapılmadığını artı bir detay olarak vurgulamak istiyoruz. 

FİKİRTEPEHABER.COM
olarak Başaran İnşaat'a çalışmalarında başarılar diliyor, her türlü gelişmeyi anlık olarak siz değerli takipçilerimizle paylaşacağımızı belirtmek istiyoruz. 

FİKİRTEPEHABER.COM
banner23
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
4.ada 3 yıl önce

Neden kelesoğlu ıle ılgı haber yapılmıyor.1 Hafta once son ımzaya kaldı. 4. ada Fıkırtepe kapsamına gırmıyor mu

Misafir Avatar
SVR 48. ADA 3 yıl önce

duyarlı bir insansınız çalışmalarınız taktir ediyoruz.SVR yetkilileri ile de bir görüşseniz adamızın akibeti nedir ne olacak.4 yıl oldu imza atalı ne ses var ne seda

Misafir Avatar
48. ADA (SVR) 3 yıl önce

PANAYAPI SELİMOĞLU ŞİRKETİNİ ALDI DİYORLAR. BU ADA İLE İLGİLİ BİR HABER YAPARMISINIZ AKİBETİMİZ HİÇ İYİ DEĞİL

Misafir Avatar
başaran ilk ada 3 yıl önce

bizler ticari parsellerden imza atmayan kişiler sayesinde 110 parsel perişan imza atmayanlar okurda merhamete gelir????????

Misafir Avatar
ajansFİKİRTEPE 3 yıl önce

48. ada ile ilgili bir araştırma haber çalışmamız var... Taraflardan net bilgiler elimize ulaşınca sizlerle paylaşacağız ...

Misafir Avatar
ist 3 yıl önce

SRV vartaşla gidip görüştüm , imzaları tamamladığınız adada da insanların elinde bir şey yok , ne ruhsat almadınız , iki senedir tavuk eşinir gibi göstermelik harfiyat yapıyorsunuz dedim , ruhsat aldık falan dedi yetkili , eylülde temel atacaklarmış .. acaba ..

Misafir Avatar
48. ADA 3 yıl önce

ORDA KİMSE VARMI

Misafir Avatar
Niko 3 yıl önce

Evet Güral inşaat ve yandaş ada temsilcilerinin niyetleri ortaya çıkmaya başlıyor.Firma sizin o kadar ısrarlarınıza rağmen bir açıklama yapmıyor.Bu kadar insanı mağdur eden bu firmaya kimse inanmasın kendisi resmen çantaçı