BAKANLIĞIN HAKEM OLMA SÖZÜNÜN ANLAMI NEDİR?

 Bakanlık Hakem Olacağız Diyor,Fidem Vatandaşı İmza Atmaya Zorluyor.

Fikirtepe Halkının haklarını koruma iddeasıyla yola çıkan Fidem Derneği Fikirtepeliler aleyhinde işlere kalkışıyor.Fikirtepe Halkını kamulaştırmayla tehtid edip firmalara imza atmaya zorlayan bu derneğin çalışmaları kuşku uyandırıyor.Bakanlık Hakem olma sözü vermişken bunu tersine yorumlayan halkı korkutmaya çalışan zihniyetin iyi niyetinden Fikirtepe Halkının kuşkulanması normaldir.


BAKANLIĞIN HAKEM OLMA SÖZÜNÜN ANLAMI NEDİR?

Bakanlık Fikirtepe Halkının genel şikayetleri olan Sözleşme içerikleri,Firmaların yapabilirlik kapasiteleri,Çantacı Firmaları ve Tabela Şirketlerini ayıklama işlemlerinin süreç içerisinde yapacağını ''Hakem Olacağız'' kararıyla vermiş oluyor.

Devlet ciddiyetinin ''Hakemlik'' sözü ancak böyle anlamlandırılacakken bunun tersine ''haklı nedenlerlede olsa imza atmayanların evlerini kamulaştırılacak'' propagandasını yapan dernek ve kişilerin niyetlerinin çokda iyi olmadığı açıktır.


TÜRKİYE HALKI FİKİRTEPEDE Kİ ÇIKAR LOBİLERİNİN FAALİYETLERİNİN FARKINA VARDI 

Medyayı ve Devlet yetkililerini de Fikirtepe Halkını temsil ediyoruz iddeasıyla yönlendirmeye çalışan çıkar grupları ve lobilerin faaliylerini deşifre etmeye ''Fikirtepe Haber'' olarak devam edeceğiz.

Acemi muhabirlerin ''Fikirtepe Kamulaştırılacak'' ''Fikirtepede sorunu çözüldü'' gibi ulusal kanallarda yaptıkları haberlerin hiç bir anlamı yoktur.Bunları sanki doğruymuş gibi dayanak gösteren çıkar lobileri geçmiş son dört yılda aynı manipilasyonlarla Fikirtepe Halkının zihnini bulandırıp firmalara yönlendirmişlerdi.

Geçmiş yıllarda medyada yapılan haberlerden ve oluşturulan yoğun probaganda ortamından etkilenen Fikirtepe Halkı çokta düşünmeden sözleşmelere  imzalar atmış ve şu an büyük çoğunluğu attıkları imzaların sorunlarını yaşıyorlar.

Büyük marka firma propagandasına inanıp imza atan.Evlerini boşaltan.Kiraları ödenmeyen bir sürü Fikirtepeli şu an mağdurdurlar.Durum böyleyken bu durumu görmezden gelip aynı oyunları tekrar tekrar sahneye ısrarla koyan çıkar lobilerinin faaliyetleri devam etmekde.

Yine mağlum dernek ve onun başkanları medya kanallarında boy gösteriyor.Bakanın Hakem olma sözünü tersine yorumlayıp ''imza atmazsanız yeriniz kamulaştırılacak'' diye propaganda yapıyorlar.

 
''FİKİRTEPE İNATÇISI'' VEYA SİVİL VATANDAŞIN HAK ARAMA MÜCADELESİ''

 ''Fikirtepe İnatçısı'' olarak medya da isimlendirilen arsa sahibi ''Alaattin Bey' 'in ''kendisinden imza almak isteyen firmanın yapabilirliğini sorguladığı için günah keçisi ilan ediyorlar.Bu masum örneği kötü gösterip bunun üzerinden bakanlık yetkilileri üzerinde baskı oluşturmaya çalışanlar var. Bu hak arama mücadelesini ''çıkarcı vatandaş''  imajını oluşturup Fikirtepelilerin arsalarının kamulaştırılması için uğraşanlar başarısız olmaya mahkumdurlar.Firmaların çıkar lobiciliğine soyunmuş dernekler ve ''Fikirtepeyi Meslekleri'' haline getirmiş insanlar deşifre oldukça etkinlikleri azalmaya devam edecektir.


FİKİRTEPE SORUNU NEDİR ?

Fikirtepe Halkına Devletimiz ''Burada deprem tehlikesi var.Size haklar veriyorum'' dedi.Kağıt üzerinde Fikirtepelilerin kendi evlerini yıkıp yeniden yapma izinleri verildi.Gerekirse komşularıyla arsalarını birleştirip 600m2 ve üzerinde evlerinizi yapabilirsiniz denildi.Fikirtepelilerin kendi evlerini yapma hakkı kağıt üzerinde varken pratikde yoktur.

İlgili yasada evini yıkıp yeniden yapana devletimiz tarafından düşük faizli krediler verilmesi öngörülüyor.Ama bunun yerine Fikirtepelileri İnşaat Firmalarına mahkum eden bir anlayış benimsenmiş.Devletimizi yönetenlerinde zorlamasıyla Fikirtepelilerin kendi evlerini yapma hakları malesef bulunmuyor.

Ayrıca her bir Fikirtepeli Vatandaşın arsasının yarısı yeşil alan,yol gibi bahanelerle elinden alınıyor.Zorla alınan bu devasa büyüklükde ki toprak parçasının paylaşım kavgasına düşen devlet kurumlarının tiraji komik durumlarını burada yazmaya gerek yoktur.

Fikirtepelilerin arsalarının yarısına göz koymuş devlet kurumları,birleştiğinde büyük rantlar oluşturabilecek bu dev toprak parçalarını hangi amaçlarla kullanacakları net değil.

Özetle Fikirtepelilerin arsalarının yarısını devlet elinden zorla  alıyor.Fikirtepelilerin kendi evlerini kendilerinin yapma hakları yok!!!

ajansFİKİRTEPE / FİKİRTEPE HABER

banner23
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.