4.İDARE MAHKEMESİNİN FİKİRTEPE PLAN NOTLARI KARARI VE BELGESİ
FİKİRTEPE PLAN NOTLARININ AKIBETİ FİRMALARIN ELİNDE. İŞTE, İPTAL DAVASI VE BELGESİ !

Fikirtepede Vartaş adasında yeri olan ama firmaya ilettiği haklı talepleri karşısında uygulamaya konulan 600 m2 sınırının 800 m2' ye yükseltilmesi ve % 25 haksız terkler ile alakalı itiraz gerekçesi ile 4. idare mahkemesinde yürütmeyi durdurma gerekçesi ile açılmış bulunulan dava neticelenerek vatandaşa celp name gönderilmiş ve belirlenen harcın ay başına kadar yatırılması istenmiştir.

VATANDAŞ HAKKINI KORUMAK İÇİN FİRMADAN CEVAP BEKLİYOR ..!
PLAN NOTLARININ İPTAL EDİLMESİ FİRMANIN UMURUNDA DEĞİL Mİ !?


Fikirtepe Haber olarak görüştüğümüz davacı ve hakkını arayan vatandaş kesinlikle iptal edilmesini istemediklerini ama firmaya yaptıkları çağrıya rağmen her hangi bir cevap verilmediğini bunun karşılığında kesinlikle firmanın ve bakanlığın baskısı ile zarar ederek ve her hangi bir güvence , teminat almadan haybeye imza atarak yerlerini bağışlamayacaklarını söyledi.

Vartaş firması gerçekten iş yapmak istiyor ve imzaları tamamlamak istiyorsa biz perşembe gününe kadar bekleyip firmanın iyi niyetine göre adım atmak istiyoruz , aksi takdirde perşembe günü gidip Fikirtepe Plan notlarının yürütmesinin durdurulması için gereken harcı yatırarak kendimizi ve geleceğimizi sağlama alacağız dedi.

Vatandaş Fikirtepe Plan Notları ve gelişmelerin firmaların insafında olduğunu belirterek şöyle söyledi , biz avanta istemiyoruz, hakkımız ne ise onu istiyor ve firmanın yapabileceğine karşılık teminat vermesini bekliyoruz dedi.

BAKANLIK BU İŞİN NERESİNDE !?


Fikirtepe' de acele kamulaştırma kararı alan ve uygulama çabası içerisinde olan bakanlık vatandaşların haklı taleplerine karşı ne kadar duyarlı ?

Devlet , bakanlık veya bakanlık bürokratları, Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Derneği'nin kısaca 4 madde olarak özetleyebileceğimiz  ve aşağıda yazılı talepleri karşısında, bile topa girmek istememkteler.

Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Derneği'nin Bakanlıktan kısaca 4 madde olarak özetleyebileceğimiz talep ve beklentileri,

* Firmaların mali yapısı denetimi ve kentsel dönüşüm alanarında çalışabilirliklerine karşı sertifikalandırılmaları,

* Sözleşmelerin iki tarafı da mağdur etmeyecek şekilde adilane hukuki metinle düzenlenerek örnek bir sözleşme metninin ortaya konulması,

* Firmanın vatandaşa vermeyi vaat ettiği yerlerin avan proje hazırlanarak sözleşme esnasında belirlenerek imzalanması

* Devletin bu şekilde toplu dönüşümlerde her türlü maddi ve manevi desteğini esirgememesi

Ancak ne var ki devlet , bakanlık veya bürokratlar bu konuda her türlü baskıyı vatandaşa imza atıp anlaşması noktasında mübah görürken, devlet veya bakanlık olarak hiç bir sorumluluk almak istememkte , taşın altına elini sokmaya yanaşmamakta ve ileride oluşabilecek mağduriyetlikler karşısında vatandaşları uyarmakla yetinmektedirler...

FİKİRTEPEDE FİRMALAR NE VAAT EDİYOR ?

Fikirtepeye girmiş bulunan bir çok firma vatandaşa teminat ve vatandaşın alacağı yerlerle ilgili her hangi bir güvence vermez iken, firmalar karşışında  hakkını korumak isteyen vatandaşın hukuk haricinde bir çaresi yok görünüyor ...

İki hafta önce yapılan ve gündeme gelen firmaların ve onların tek taraflı olarak hazırlayıp vatandaşa dayattığı bazı maddeler karşısında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Öztürk ve ve Müsteşar Yardımcısı Mücahit Demirtaş
 Beyler şaşkınlıklarını gizleyemediği bize gelen bilgiler arasında ...

Özellikle firmaların imza aşamasında kendilerine düşen yüzdelik dilimin tapu devirlerinin hemen yapılmasını istemeleri karşısında Müsteşar ve yardımcısı gerçekten şaşırmışlar ve böyle bir şeyin olamayacağını söylemişler. Toplantıda dile getirilen bu husus karşısında ancak inceleyeceğiz demekle yetinmişler ...

Fikirtepede ilerleyemeyen ama kamu baskısı ile yol almaya çalışan firmalardan vatandaşların haklı olarak talep ettikleri teminat , güvence verilmesi ve kendilerine verilecek bağımsız bölümlerin önceden tespit edilerek imza aşamasına geçilmesini istemesi karşısında firmaları duyarsızlığı ve vurdumduymazlığı vatandşların haklarını armak için mehkemelere gitmesine ve tüm Fikirtepelileri etkileyecek kararların alınmasına sebep olmakta.

işte Vartaş Firması başta olmak üzere vatandaşların açtıkları dvalardan birisinde 4. idare mehkemesinin Fikirtepe Plan notlarının yürütmesinin durdurulması amacı ile verdiği karar ve keşif bedeli için gönderdiği celp name örneği ,
FİKİRTEPE PLAN NOTLARININ AKIBETİ VE YATIRILACAK HARÇ SÜRESİ ...


Yukarıdaki belge posta aracılığı ile vatandaşın eline geçiş tarihi 07.08.2014 tür ve yaklaşık bir haftalık süre kalmış bulunmaktadır.

Fikirtepe Haber'e özel açıklama yapan ama kimliğini güvenlik gerekçesi ile açıklanmasını istemeyen vatandaş gerekli ücreti hazırladıklarını ve önümüzdeki 5 gün içerisinde gidip yatıracaklarını söyledi.

Bu keşif bedeli harcının yatırılması Fikirtepe Plan Notlarının kapısını açtığı için vatandaş firmanın daha duyarlı olmasını beklediğini ve hakkı olan taleplerinin firma tarafından karşılanmasını beklediklerini söylüyor.VATANDAŞ NEDEN DAVA AÇMAK ZORUNDA KALDI ?

Davayı kendi yeri için açmış olsa bile plan notlarının bütünlüğü gereği, tamamının iptal edileceğini ve herkesin etkileneceğini de söyleyen vatandaş sözlerine şöyle devam etti, bu konuda firmaları daha duyarlı olmaya ve taşın altına ellerini sokmaya davet ediyorum. Firmadan biz farklı bir talepte bulunmuyor, yapacağı işe karşılık teminat ve güvence vererek hakkımız olan malın tespitini istiyoruz, dedi.

Burada kimse bizim mağduriyetimiz karşısında söz söylemez iken hakkımızı aramamızdan dolayı bizleri de kınama yoluna gitmekte olduklarını görüyoruz. Onun için de her kesin kendi malını korumak adına kanunlar ve nizamlar ölçüsünde hak aramasının da anayasal koruma altında olduğunu hatırlatma ihtiyacı hissediyoruz.
Ve şunu özellikle vurgulamak istiyoruz ki , yarın öbür gün uğrayacağımız zarar ve ziyanlar dahil hak kayıplarında, mağduriyetliklerde devlet dahil hiç kimse mesuliyet kabul etmeyecektir ,bizler attığımız veya atacağımız imzalar ile kendi mesuliyetliklerimizi kendi üzerimize alıyoruz. Bundan dolayı sözleşme gereği de olsa hakkımızı ve hukukumuzu sağlama alıp ondan sonra imza atmak istiyoruz, dedi.

VATANDAŞIN HEDEFİ VE BEKLENTİSİ

Hakkını korumak için firma ile uzlaşamayan ve bunun için dava açmak zorunda kalan fikirtepeli vatandaş son olarak, mağduriyetliklerimiz noktasında sesimizi duyurduğu ve doğru şeffaf bilgiler vererek vatandaşları yanlışlara ve sözleşme tuzaklarına karşı uyarıcı haberler yapan Fikirtepe Habere teşekkür ediyor, yayınlarında başarılar diliyoruz, dedi ve  firmanın sorumluluklarını yerine getirerek kendisinin ve tüm Fikirtepelilerin sürecin daha fazla uzamasına sebep olacak dava ile daha fazla mağdur olmasını önlemesini beklediğini , aksi takdirde kanunlar karşısında hakkını sonuna kadar arayacağını sözlerine ekledi...

ajansFİKİRTEPE / Fikirtepe Haberbanner23
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
3053 4 yıl önce

yasın bey sevgılıyı yaz

Misafir Avatar
yiğido 4 yıl önce

başımızda fikirtepeliye arkasını dönmüş çşb var, ne yapilabi̇li̇rki̇

Misafir Avatar
3051 4 yıl önce

Yasin bey sevgiliden bahsetmiyorsunuz

Misafir Avatar
Fikirtepe Haber 4 yıl önce

Sevgili Yapı ile alakalı şu anda haber yapacak farklı bir bilgi veya belge elimizde mevcut değildir. Firma ile bir röportaj talebimiz mevcut olup tarihi henüz kesinleşmemiştir. Bu konuda elinde her hangi bir belge veya bilgi olan vatandaş bize başvurması mukabilinde haberleştireceğimizden kimsenin kuşkusu olmamalıdır. Firma haricinde vatandaşların başvurması durumunda vatandaşla birebir röportajda yaparak yayınlayacağımızı ve bununla ilgili sıkıntısı veya elinde her hangi bir bilgisi, belgesi olan vatandaşın bizlere ulaşmasını bekliyoruz...

ajansFİKİRTEPE / Fikirtepe Haber

Misafir Avatar
3052 4 yıl önce

ne belgesı yasın bey her adadan 3 5 yer alıp satmak ıcın bekletıyor

Misafir Avatar
3052 4 yıl önce

o firma yuzunden adalara başka fırma gırmıyor

Misafir Avatar
3052 4 yıl önce

ne belgesınden bahsedıyorsun

Misafir Avatar
3051 4 yıl önce

adaları araştır belgelerı görursun