Türkiye her şeye rağmen yabancı yatırımcı için cazibe merkezi olmaya devam ediyor !

Zemin kaplamasında Avrupanın Lideri olan Beaulieu Uluslararası Grup; Büyüyen ve gelişen Türkiye pazarına hızlı giriş yaptı. Türkiye'deki inşaat sektörünün büyüme hızından etkilendiklerini kaydeden Beaulieu Uluslararası Grup Başkan Yardımcısı Ptrick Lecluyse, '' Türkiye ekonomik anlamda bir fırsatlar ülkesi.Her gün yeni binalar inşa ediliyor ve tüm binaların da kaliteli zemin kaplamalarına ihtiyacı var '' dedi. Şirket, Maslak 1453 projesinde toplamda 300 bin metrekarelik zemin kaplayarak en büyük anlaşmasını Ağaoğlu Şirketler Grubu ile yaptığını açıkladı.

Gelişen ekonomisi, dinamik genç nüfusu, stratejik konumu ile yabancı yatırımcıların ilgisini her zaman canlı tutan Türkiye, inşaat sektöründeki atılımıyla da dünyanın dev şirketlerinin yatırım yapmak istediği ülkeler arasında yer almaya devam ediyor. Zemin kaplamaları alanında Avrupa’nın lideri olan Belçika merkezli Beaulieu Uluslararası Grup (B.I.G), “proje cenneti” olarak nitelendirdikleri Türkiye pazarına girişini, hedeflerini ve de projelerini bir basın toplantısıyla duyurdu.

İstanbul’daki Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilen toplantıya, Beaulieu Uluslararası Grup Başkan Yardımcısı Patrick Lecluyse, Beaulieu Satış Direktörü Francis Gistelinck ile Türkiye Satış Müdürü H. Ümit Arısoy ile şirketin en büyük anlaşmaya imza attığı Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu ve Ağaoğlu Projeler Koordinatörü Murad Acar katıldı. 

“Beaulieu Türkiye pazarına inanıyor”

Şirket adına konuşan Beaulieu Uluslararası Grup Başkan Yardımcısı Patrick Lecluyse, çok uluslu bir aile şirketi olan Beaulieu’nun, 37 fabrikayla 14 ayrı ülkede faaliyet gösterdiğini ve 4 binden fazla çalışanla hizmet sunduklarını belirtti. “Bugün burada bulunmamızın en önemli nedeni Beaulieu olarak Türkiye pazarına olan büyük inancımızdır. Türkiye hızlı büyüyen ekonomiye sahip bir ülkedir. Geçtiğimiz son 10 yıldır, ekonomisi daha da güçlenmekte ve çok istikrarlı bir durum sergilemektedir” ifadelerini kullanan Lecluyse şöyle devam etti: “Türkiye ekonomik bakımından fırsatlar sunan bir ülkedir ve bizler de Türkiye’deki inşaat ve konut sektörünün ne kadar büyük bir hızla yol kat ettiğini görmekteyiz. Türkiye’nin birçok kentinde her gün yeni inşaat ve restorasyon projeleri başlamaktadır. Her gün yeni alışveriş merkezleri, sinemalar, oteller, hastaneler ve üniversiteler açılıyor. Tüm bu kurumların da kaliteli zemin kaplamalarına ihtiyacı var ve Beaulieu Yer Döşeme Çözümleri de işte bu alanda uzmanlaşmıştır.” 

Türkiye Ortadoğu’ya açılan kapı

Toplantıda konuşan Beaulieu Satış Direktörü Francis Gistelinck, Beaulieu şirketinin on yıllardır Avrupa’nın zemin kaplama piyasasının lider şirketlerinden biri olduğunu ve 1.5 milyar Euro’nun üzerinde ciroya sahip olduklarını belirtti. 5 yıl öncesine kadar, satışlarının büyük bir kısmını istikrarlı pazarlara sahip Almanya, Fransa ve İngiltere gibi Avrupa içinde gerçekleştirdiklerini, geçtiğimiz yıllarda ise, yeni bir strateji geliştirerek, başka pazarlarda da organik satışlarla ve satın almalarla önemli büyüme gerçekleştirdiklerini vurgulayan Gistelinck şöyle devam etti: “Hazırladığımız raporlar sonucunda Türkiye ofisini açmaya karar verdik. Şu anda Türkiye’de mevcut bulunan birçok inşaat projesine en hızlı ve en profesyonel hizmetleri sunma kapasitesine sahibiz.”

Türkiye pazarının zamanda Ortadoğu’ya açılan bir kapı olduğunu da vurgulayan Gistelinck, “Ortadoğu’da birçok ülke ile hâlihazırda ticaret yapıyoruz ancak Belçika’da bulunan şirket merkezimiz ile aramızdaki uzaklığın da farkındayız. İşte Türkiye’de açmış olduğumuz satış ofisimiz aradaki bu  mesafeyi kaldırmamıza yardımcı olacak ve Beaulieu ile bölge arasındaki köprü görevini üstlenecektir” dedi.

“Proje cenneti Türkiye”

Beaulieu International Group’un 3 ticari birimden oluştuğunu belirten Türkiye Satış Direktörü H. Ümit Arısoy ise, “Ticari birimlerimiz; PVC, parke, halı gibi duvardan duvara zemin kaplamalarını içeren zemin kaplama çözümleri; hammadede olarak kullanılan polipropülen granüller ve son olarak da elyaf, iplik, teknik tekstil ürünlerini kapsayan tasarımlanmış ürünlerdir” dedi. Ümit Arısoy, Beaulieu’yu rakiplerinden ayıran en önemli özelliklerinin, ürün gruplarındaki geniş skala, yüksek kalite, endüstriyel ürünler ve de satış sonrası hizmetteki mükemmellik olduğunun altını çizdi. 

Türkiye’de faaliyete başladıkları Eylül 2013’ten bu yana gerek proje ve perakende alanında gerekse markalaşma konusunda ciddi adımlar attıklarını belirten Türkiye Satış Müdürü H. Ümit Arısoy başarılarını şöyle açıkladı: “Beklentilerimizin çok ötesinde bir yol alarak, bir önceki yıla kıyasla müşteri sayımızı 5 katına çıkardık. Ciromuzda da % 110’luk bir artış yaşayarak 5 milyon Euro’ya çıkarttık. Bu anlamda Türkiye pazarı Beaulieu grup için bir başarı olmuştur.”

2015 yılı hedeflerinin ise yüksek olduğunun altını çizen Arısoy şunları söyledi: “2015 yılı için ciro hedefimiz 10 milyon Euro’dur. Önümüzdeki 2 yıl içerisinde de geniş ürün yelpazemiz ile Türkiye pazarından almayı hedeflediğimiz pay 5 milyon m2’dir. Bu da pazar payının yaklaşık olarak % 2 ila 3’üne karşılık gelmektedir.”

Beaulieu International Group’un Türkiye’deki inşaat sektöründen oldukça etkilendiğinin altını çizen Ümit Arısoy, “Türkiye’de halen büyük ivmeyle artış gösteren inşaat sektörü sadece konutta değil; hastane, otel, iş merkezi ve AVM’lerde dikkate değer bir şekilde büyümektedir. 2013 yılında % 7,1 olan inşaat sektörünün gelişme hızı, 2014 yılı ilk çeyreğinde % 5,2 olmuştur. 2014 yılında inşaat sektörü, toplam GYMH’dan % 4,7’lik bir pay almıştır. Böyle bir gelişim gösteren inşaat sektöründe Beaulieu grup olarak yer almamamız mümkün değildir. Beaulieu Türkiye’yi bir proje cenneti olarak görmektedir” dedi. 

Türkiye’ye özel ürün

Türkiye için özel üretimlerde de bulunduklarını kaydeden Ümit Arısoy, “Örneğin, hastaneler için ‘Duro’ ve Minero Compact isimli özel bir malzeme geliştirdik. Çok daha hijyenik ve bakımı kolay. Amacımız Türkiye pazarında özel ürünlerle müşteriyle doğru ve güvenilir bir bağ kurabilmek” ifadelerini kullandı. 

Ağaoğlu 1453 için eşsiz ürün: Klasse 33  

Basın toplantısında ayrıca Eylül 2013’te Türkiye satış ofisini açan Beaulieu International Group’un en büyük anlaşmasını Ağaoğlu Şirketler Grubu ile gerçekleştiği de açıklandı. Ağaoğlu’nun 4304 konuttan oluşan Maslak 1453 projesinde 300 bin metrekarelik bir zemin kaplama gerçekleştirdiklerini belirten H. Ümit Arısoy, “Bu anlaşma, böylesine önemli bir firma ile iş yapabilmek ve de pazarda firmamızın hak ettiği yeri bulması adına bizler adına çok önemlidir. Projede kullanılan “Klasse 33” adlı ürünün “kilit sistemi, suya dayanıklılığı ve yüzey dayanıklılığı” ile çok özel bir ürün olduğunu belirten Arısoy, Ağaoğlu şirketinin talebiyle zeminde yapılan bir değişiklik ile de eşsiz hale geldiğini kaydetti.

Beaulieu Uluslararası Grup Başkan Yardımcısı Patrick Lecluyse de Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu’na işbirliği ve Beaulieu Şirketi’ne olan güveninden ve inancından dolayı teşekkür etti. Ağaoğlu’nun kaliteye önem veren ve yüksek standartlara sahip bir şirket olduğunu belirten Lecluyse, “Ortaklığımız gelecekteki projelerde de devam edecektir” dedi.  

Dünyada bir projede en büyük satın alma

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu Maslak 1453 projesinde Beaulieu’ye 300 bin metrekarenin üzerinde bir sipariş geçtiklerini ve bunun dünyada tek projede kullanılan en fazla parkeyi oluşturduğunu dile getirdi. Beaulieu’nun teknoloji üreten bir firma olduğunun altını çizen Ali Ağaoğlu, “Parke herkesin üzerinde yaşadığı önem verilen bir malzemedir. Bu nedenle biz de projemizde çok önem vererek dünya markası olan Beaulieu’yu tercih ettik. Beaulieu, dünyada teknoloji üreten ender firmalardan biri” dedi. Beaulieu’yu Türkiye’de üretim yapmaya da davet eden Ağaoğlu şöyle konuştu: Türkiye bulunduğu konum bakımından dünyanın en stratejik noktalarından birinde yer alıyor. Üretim üssü hem Ortadoğu’ya hem Asya’ya hem de Rusya’ya köprü vazifesi görür. Türkiye şu anda inşaat sektöründe dünyanın ikinci ülkesi burada üretim yapmalarıyla bu pazarlara daha rahat erişim sağlamış olurlar. Hem de Türkiye’ye de bu teknolojiyi transfer etmiş olurlar.”

Ağaoğlu Projeler Koordinatörü Murad Acar da projelerinde ... Haberin devamını okumak için tıklayınız. Emlakpencerem 

ajansFİKİRTEPE / Fikirtepe Haber

banner23
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.