Herkes kendi durumuna göre pozisyon almış konuşuyor.

Özellikle gıcık olduğum firmaların kafalarını formatladığı taraftar yada menfaat karşılığı iş yapan kişilerin hoşlarına gitmeyen şey oldumu hemen ortaya çıkmaları.Arkadaş burası hukuk devleti.Mevcut yasalara haklara bakar herkezde pozisyonunu alır.İster verir ister vermez.İsterse arsa sahibi komşusundan daha fazla hak talep etmesi hakkıdır.Sonuçda malda mülkiyette onundur.Kimse komşusunun malı üzerinden fikir beyan etmesin.Bin kişi imza atsa bir kişi ikna olmayıp atmasa o onun hakkıdır.Mevcut yasa o hakkı veriyorsa kararında özgürdür o insan.Kimsenin başkasının malı üzerinde söz söyleme hakkı yoktur.Ama kanun koyucu karar verici devlet yetkilisi gerçekden çözmek isteseydi ona göre kurallarını koyar sınırlarını çizerdi.Çokdanda inşaatlar başlamış ve şu an bitmişdi.Hakikaten yazılanlara bakıyorum birkaç istisna dışında kafası kendi menfaati dışında çalışan adaletli yazan yok gibi.

BAKIN ARKADAŞLAR 10 KİŞİ 20 KİŞİ YADA 200 KİŞİYİ YADA 1000 KİŞİYİ BİR TEK FİKİR ETRAFINDA ZORDA OLSA BULUŞTURABİLİRSİNİZ.AMA 40 BİN 50 BİN ORTAKLI BİR YERDE HERKEZİ TEK FİKİRDE VE POZİSYONDA BULUŞTURAMASSINIZ.ÇÜNKÜ BU İNSAN DOĞASINA AYKIRIDIR...

Anlamayanlar için tekrar edeyim.Bir ülkede seçim var ve herkez benim adayıma oy vermek zorundadır demek nasıl bir garip durumsa Fikirtepede beceriksiz yetkililerin yapmaya çalışdığıda aynı şeydir.Kural koyuyorsun herkez aday olabilir diyorsun.Sonrada herkez beğendiği adaya oy verince.Ama tek adaya oy verecekdiniz demek nasıl bir garip şeyse binlerce arsa sahibi insanın olduğu bir alanda herkezi tek sonuçda toplansın demek doğayada bilimede aykırıdır.

O nedenle kimse komşusuna kızmasın.İmarı veren devlet yetkililerine siyasilere kızsınlar.


Onlar isterse çok kolay bu olayı çözerler.

Devlet kendi arsasını toki aracılığıyla lüks site yapılması için firmalara ihale ederken nasıl kurallar koyuyor güvenceler alıyorsa aynı kuralları Fikirtepede iş yapmaya kalkan firmalardan istese bütün işler çözülür.

Bizim devletimiz uzmanlarına firmaların finansını ve yeterliliğini bir ölçdürmeye kalksa şu an Fikirtepede at oynatan firmaların yüzde doksan dokuz elenir.Bunu firmalar bildiğinden halkı komşusuyla husumete sokuyor bol reklam verip kendi lehlerine kamu oyu oluşturmaya çalışıyorlar.Böylelikle siyasi karar verciler üzerinde baskı oluşturmaya çalışıyorlar.Allah aşkına Fikirtepe filminin son kahramanı Çevre bakanlığının memurları benim bildiğimi bilmiyormu?

Biliyor…Ama siyaseten çözüm üretmek istemiyorlar.Acaba fikirtepedeki mütahitlerle toplantı yaptığı kadar halkla muatap olmuşmu bu memurlar?

Halkdan kaçıyorlar.İşlerine gelmiyor çünkü.Arkadaşlar ağzı olan konuşmasın buralarda.Aklı olan konuşsun.Kendinizi komik durumlara yazdıklarınızla düşürüyorsunuz.Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma gafletinde çoğunuz.Bildinizide akıl süzgecinden geçirip analiz etme kabiliyeti olmadan buralarda kendi pozisyonunuza göre saçma yazılar yazmayın.

Ortalıkda iflas mahkemelerinde dosyası olan firmalar varken,ana firmasına değilde 2 günde kurulan içi boş ltd şirketlerine fikirtepe halkına imza attıran uyanık firmalar varken.Finansı pamuk ipliğine bağlı öz sermayesi eksik firmalar varken.İnsan psigolejisinin zaaflarını kullanıp hokus pokus el çabukluğu marifetiyle hakkaniyete sığmayan sözleşme maddelerini arsa sahiplerine imzalatmışken.Sen tut iş yapıyor gibi gözük.

ŞU AN BU MÜDÜR SIFATLI MEMURLARIN BEYANINA GÖRE SÜREÇ DEVAM EDERSE DEVLET HALKINI KORUYUCU TETBİRLER ALMAZSA,GARANTÖR OLMAZSA,FİRMALARI AYIKLAMASSA,YÜZLERCE FİKİRTEPE MÜTEAHİT ZEDENİN İLERDE OLACAĞI MUHAKKAKTIR.

Hala komşuyla imza atmadı diye didişen küçük dünyalı insanlar neyin kafasını yaşıyor anlamıyorum.

     


Fikirtepede şu an  iflas etmiş  firmalar bazı adalarda çoğunluğu yakalamış durumda.Şimdi iflas etmiş firmaya sırf çoğunluğu yakaladı diye imza atması için bakanlık 3/2 yasasını bahane edip yaptırım (kamulaştırma) uygulayabilirmi?


Zorla iflas etmiş firmaya imza attırabilirmi? Uyguladı diyelim.Türk mahkemeleri bunun yürütmesin durdurmazmı? Yani özetle burası hukuk devleti.İnsanların aklını karıştırmayın.Fikirtepede bu olmaz diyen aklı evveller fikirtepeyi her halde almanyanın bir kentinin semti zannediyor…3/2 yasası bir örnek bir vakayla iptal olduysa bu tüm Türkiyede ki her yeri kapsar.İnsanları kandırmayın.Hala köylü kurnazlığı peşinde olan buralarda yazı yazan firma elemanları var.Kanmayın bunlara.

Önce Fikirtepeli ne istediğini bilecek.Aklı olan Fikirtepelide devletten garantör olmasını istemeli ,yetkililerini sıkıştırmalı,huzur vermemeli vesselam….Sözüm anlayana !!!Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
şükran 4 yıl önce

arsamız küçük evlerimiz lüx boş arsası olan kazanır arsa payı küçük lüx evde outran fikirtepeli zarar eder nereden baksan durum kötü

Misafir Avatar
Şükrü 4 yıl önce

kentsel dönüşüm bahane derneğimiz buradan müteahhitleri göndersin yedirmeyelim

Misafir Avatar
Şükrü 4 yıl önce

kentsel dönüşüm derneğimiz bakanlığı buradan gönderir en iyi dönüşümü biz yaparız

Misafir Avatar
Şükrü 4 yıl önce

derneğimiz bakanlığı gönderir buradan

Misafir Avatar
harun 4 yıl önce

kimsenin fazlasını istemeye hakkı yok kesinlikle katılmıyorum

Misafir Avatar
Fikirtepe deki sorun.. 4 yıl önce

fikirtepeli aç gözlülerdir.müteaahitlerden nemalanmaya çalışırken komşularının hakkını satanlardır.her yapı adasında da bunlardan mevcut.

Misafir Avatar
TEMEL ÇELİK 4 yıl önce

şaka gi̇bi̇ devleti̇n garentör olmasini i̇stemek mi̇? devlete ki̇m garentör olaçak acaba

Misafir Avatar
ebru @TEMEL ÇELİK 4 yıl önce

devlet borca batmış halkdan vergi topluyor bizde devleti garantör ettireceğiz ve 10 milyon bina yapılcakmış türkiyede