Fikirtepede İkinci El Arsa Pazarı ve Antikacı Dükkanları
Yasin BEKTAŞ / Fikirtepe Haber
Fikirtepede Büyükşehir Belediyesinin büyük ihtimalle çok ta ince hesaplar yapmadan açıkladığı ve insanların 3,5 senedir mağdur olmasına sebep olduğu özel imar artışı ! ki , bugün gelinen noktada özelliği kalmış mıdır o da sorgulanabilir , yaşamımıza ne kattı ne aldı götürdü ciddi bir irdelenmesi gerekir...

İlk açıklamaların ardından büyük bir kapış ve yağma havası ile vatandaşlar ile sözleşme imzalatmak yolu ile arsalarına konan şerhler ve diğer yarısının sözleşme gereği firmaların eline geçmesinin haricinde gücü yeten veya yetmeyen firmalar aracılığı ile vatandaşların geleceklerine ipotek korcasına insanların geleceklerinin bağlanmış olması kimin umurunda !?

Devlet ya da yönetenler neden vatandaşların haklarının korunması karşısında umursamaz ve vatandaşların haklarından ziyade kendi alacak ve payının derdine düşer .!?

Evet bugün gelinen noktada insanlara bonuslar ve çeşitli vaatler dağıtarak verilen sözler karşılığı bağlanan arsalar, adalar için bu sözleşmeleri imzalatan firmaların yeterli güçlerinin olmadığı ve sırf kendince haklı nedenler ile ticari bir meta olgusu görülerek ve içinde yaşayan insanlar umursanmadan ciddi rakamlar ve pazarlamalar sonucunda gerek devir veya gerekse karşılıklı iyi niyet ! anlaşmaları karşılılğında fesih yapılarak insanların menfaatleri ! için yapıldığı söylenerek yeni firmalara pazarlanmaya çalışılıyor ...

Bugün gelinen noktada Fikirtepede anlaşma yapmış 25 - 30 firmadan belki aldığı işi yapıp bitirebilecek kapasite veya yeterlilikte olan 6- 7 firma ancak çıkması muhtemel iken vatandaşların yeterli olmayan ve taraflı sözleşmelere imza atarak 3-4 yıllarının heba olmasına sebep olan yetkililer neden göz yumdular !?
Hani deprem her an gelebilir di !? Hani Fikirtepe afet riskli alandı ve hemen dönüşmesi gerekirdi ?

Bugün hala baktığımızda bu meselelerden ziyade vatandaştan kanun zoru ile terk ettirilen yol payları ve % 25 donatı alanlarının tapusunun ve idaresinin kimde kalacağı ile ilgili kurumlar ve belediyeler arası tartışmanın daha hararetli devem ettiği ve vatandaşın bila bedel vermesine rağmen kendi aralarında bile bölüşemedikleri gerçeği ile karşı karşıyayız ... Tabi az buz değil İstanbul i Kadıköy' ün göbeğinde 379 bin m2 lik bir araziiden bahsediyoruz !

Evet bugün birileri el altından anlaşılan o ki daha önceden toplattığı küçük firmaları kenara çekerek istediği ve uygun gördüğü büyük ! firmalara meydanı açmaya ve işleri kendi kontrolünde olacak şekilde ilerletmeye çalışıyor.

Belki de Fikirtepeliler için yapabilme kabileyet ve becerisi olmayan firmalara göre bu şekilde dönüşmedi daha iyi ve hayırlı olabilir ama, bunun için neden 3,5 yıl beklendi ve insanlara ulaşamayacakları ve kandırmaca 3,5 yıl yaşatacak bir vaatler topluluğu pohpohlandı.

Mesele insanların bezmesi ve artık lanet olsun , ne olursa olsun bir an önce bitsin de nasıl biterse bitsin demesini mi sağlamaktı !?

Katılıyorum size ve tebrik ediyorum ! Artık her şey kıvamına ve insanlar da tavına gelmiştir ... İstediğiniz firma veya kişiyi rahatlıkla buralara sokabilirsiniz , insanların beyinleri söylenen yalnalardan ve aldatmacalardan artık uyuşmuş neye inanacaklarını bilemez hale gelmişlerdir .

İnsanların haklarını savunması gereken kişi , kurum ve dernekler maalesef çözüm ortağı olma ve bir şeyler kapma derdiyle kendi menfaatlerinin peşinde koşturmakla meşgul oldukları için vatandaşın dert ve haklarını korumak pek gündemlerinde yok. Yani kısacası gemisini yüzdüren  Kaptan hesabı ! 

Konuyu çok dağıtmadan toparlarsak , Fikirtepenin her yerinde çoğalan antikacı dükkanı misali yetkililer sayesinde devredenler , fes edenler ve imza ile adaları bağlayıp karlı bir şekilde pazarlamak için kapı kapı dolaşan çantacı firmalar sayesinde fikirtepenin kendisi ve arazileri antikacı dükkanındaki mallardan beter bir hale getirilmiş ve dilden dile dolaşır ve pazarlanır hale gelmiştir.

Ha Halk mı !? Maalesef o gazlarla attıkları imzalar ve bazı temsilcilerin pohpohları ile olan bitenden şimdilik haberleri yok ! Olsa ne olur ? Yeni bir gaz dalgası ; ya bundan daha iyisini mi bulacağız , zaten öbürünün yapacak gücü bile yok tu ki ..!

Kalın sağlıcakla ! İyi günde Kalın Fikirtepe Haber de Kalın !

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
GARİP 5 yıl önce

yasin bey merhaba iyi güzel yazıyorsunda 3 gün önceki dumankaya dervişoğlu haberini niye kaldırdınız siteden birkaç kere haberi niye siteden kaldırdınız diye yazdım sizlerden kimse oralı bile olmadı

Misafir Avatar
Fikirtepe Haber @GARİP 5 yıl önce

garip bey merhaba, haberimiz biraz teknik birazda haber konusu olduğunu düşünen ada sakinlerinin kendi aleyhlerine olduğunu düşündükleri bazı hususlardan dolayı ileri bir tarihte tekrardan yayınlanmak üzere geçici olarak durdurulmuştur ... haberimizin konusu ve içeriği açısından sonuna kadar arkasındayız, bazı teknik ayarlardan sonra içeriğinde noktasına, virgülüne dokunmadan tekrardan güncellenerek yayınlanacaktır , tüm kamuoyunun bilgisine ...

Misafir Avatar
TEMEL ÇELİK 4 yıl önce

sayin yasin bey sefa ve koyuncu ortakliği olan firmadan bu gazetede ne yorum nede haber yayinlanmiyor hiç. işler tikirinda herhale

Misafir Avatar
nazan göngör 4 yıl önce

sefadan sözleşme iptalleri başladı, bu konuyu da araştırın ve yazın ,

banner88