Ceylan İnşaat dosyasını açıyoruz! Fikirtepe Ceylan adalarında neler oluyor?
 Ceylan İnşaat'ın her türlü sosyal aktivasyon ve törenleri kaçırmadığı iddia edilirken, Fikirtepe'de anlaştığı 3031-3032 numaralı adada proje yapımını neden es geçtiği ve iş başı yapmadığı merak konusu olmaya devam ediyor?

Vatandaşlar Firmayla sözleşme imzalanmasının üzeriden 4 yıl, sözleşmenin yüzde yüz imzalanmasının üzerinden de 1.5 yıl geçmiş olmasına rağmen, sözleşme şartlarının neden uygulanmayarak mağdur olduklarını iddia ediyor.. Video röportaj için burayı tıklayın..

Kirası ödenmediği için boşaltılan ofis

Ceylan İnşaat'ın temsilciler heyeti için tuttuğu ancak, 3 aylık kira bedelini ödemediği için mal sahibiyle ters düşerek boşaltıldığı iddia edilen ofis...Teminat, Sözleşme , tevhit , Kiptaş vd...

Firma vatandaşlarla imzaladığı sözleşme maddelerine uyuyor mu? Ada içerisinde temsilciler ve vatandaşların kullanması için açılan ofisi neden kapattı? Sözleşmede bahsi geçen teminat mektubu verildimi verilmediyse ne zaman verilecek? Sözleşme şartlarına göre teminat ve tapuya şerh koyma şartları nedir? Vatandaşın tapusunda görünen kat karşılığı inşaat yapım şerhleri neyi ifade ediyor, NASIL KONULDU? 
Video röportaj için burayı tıklayın..
KİPTAŞ'A DEVREDİLDİĞİ SÖYLENEN ADADA SES VAR GÖRÜNTÜ YOK! KİPTAŞ NEREDE?

İmzaları alan Ceylan, İşi yapacak Kiptaş, Muhatap bulamayan Vatandaş!


Ceylan İnşaat Kiptaş'ı kendisine taşeron olarak tuttuğunu vatandaşa söylediği iddia edilirken, kar karşılığı devir yapıldığına dair diğer iddialara göre de Kiptaş neden hala işe başlamıyor? Kiptaş bu adada işe ne zaman başlayacak? Başlayacaksa başlamak için neyi bekliyor? Kat karşılığı inşaat yapım sözleşmesi ve Kiptaşla yapılan sözleşmelere göre işin sahibi olan Ceylan inşaat bu adada şerh koyarken ve tevhit yaparken sözleşme şartlarına uydu mu?

İmzalar bittiği halde firma neden işe başlamıyor?

Vatandaşın arsasından yapılan %46 lık kesinti neyi ifade ediyor? Firma sözleşmeye rağmen boşalt vermiyor, vatandaş firmadan kiralarını alamıyor, hala oturuyor ama imzalar bittiği halde firmanın iş başı yapmamasından dolayı ev ve iş yerlerini de kiraya veremediği için mağduriyet yaşıyor? Tüm bunlara ek olarak yeni projelere taşınan vatandaşlarda, bu projenin yıkım ve hafriyat işlerinin henüz başlamamış olmasından dolayı, toz toprak içerisinde yaşamak zorunda kalma korkusu başladı ve diğer projelerde yaşamın başlamasının gecikmesine sebep oluyor ...Fikirtepenin diğer projelerini de engelliyor?

Çevresinde yapılan Fikirtepe kentsel dönüşüm projelerinin alt yapısı Ceylan İnşaat'ın bu adada ki yıkım ve hafriyat işlemlerini yapmamasından dolayı yarım kalırken, diğer projelere taşınan arsa sahibi ve yatırımcıları taşındıktan sonra oluşacak toz toprak kara kara düşündürüyor? Biten projelerin satışlarının aksamasına, proje yapımının gecikmeden dolayı Fikirtepe genelinde olduğu gibi mağduriyet yaşayan vatandaşların sıkışmasına ve ölü fiyata arsalarını elden çıkartmalarına sebep oluyor..Vatandaş, İnşaat yapacak maddi gücü olmadığı iddia edilen Ceylan İnşaatın, basına da yansıyan ve yıl boyunca içinde olduğu çeşitli sponsorluklara parayı nereden ve nasıl bulduğunu sorguluyor?

Fikirtepehaber.com olarak hepsini ve daha fazlasını resmi belge ve yaptığımız görüntülü röportajlar eşliğinde yayınlıyor ve Ceylan İnşaat Fikirtepe dosyasını açıyoruz... 
Video röportaj için burayı tıklayın..


Mevcut sorular ve iddialara ilişkin Ceylan İnşaat tarafından gönderilicek yazılı açıklama olması durumunda aynen yayınlayacağımızı tüm kamuoyuna deklare ediyoruz..

Fikirtepe Röportajlarına Devam...

Fikirtepehaber.com olarak bölgenin nabzını tutmaya ve güncel gelişmeler eşliğinde vatandaşın sesini duyurmaya devam ediyoruz. Bu amaçla gerçekleştirdiğimiz, Ceylan İnşaat adası başta olmak üzere, neredeyse firmasına göre bir yıl ve daha fazla zamandan beri devam eden ödenmeyen kiralarla cezalandırılmaya çalışılan ve kiralarını alamadığı için mağduriyet yaşayan Fortis - Sinanlı, Taşyapı ve Başaran adalarında yeri olan vatandaşlarla yaptığımız görüntülü röportajlarımızı da çok yakında sizlerle paylaşmaya hazırlanıyoruz..

ajansFİKİRTEPE/www.fikirtepehaber.com
banner23
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Aydın demircioglu 1 hafta önce

O firmayı buraya getiren ozatın kardesi ve amcasının oglu

Misafir Avatar
Gul fen ozdemir 1 hafta önce

Bize de beddualar atılıyordu imza atmadık diye ne oldu daha başlanılacak 3 sene oldu

Misafir Avatar
Fikirtepeli 1 hafta önce

Ben bu fikirtepenin insanından hiç bir şekilde bir şey anlamadım .İnsanlar dürüst ve samimi degil ..Temsilci firmayı suçluyor firma temsilciyi suçluyoar .Vatandaş desen ayrı biri .Mahkemeye gitmez ancak magdurum deyip durur ..

Misafir Avatar
asd 1 hafta önce

kirasını ödeyemeyen fakir mütahhit inşaat yapmasın zaten :)

Misafir Avatar
Zxc 1 hafta önce

Zorlamı imza attın ozata ?

Misafir Avatar
Zxc 1 hafta önce

imzalamasaydınız.

Misafir Avatar
Dayi 6 gün önce

Ceylan ins. Ve Kiptas la gorusurseniz daha sağlıklı bir dosya olur...flkirtepe haber...%58 e balıklama atlayanlar..hatta 60 isteyenler sürece katlanacaklar...

Misafir Avatar
Sevecen 1 hafta önce

Vartas ikinci adaninda dosyasini acin yada grkin bizimlede roportaj yapin kaderimize terk edildik