Fikirtepe çetrefilli ve bir o kadar da kandırılması ve dolmuşa bindirilmesi kolay bölge. Bir gün birileri çıkar burada orman kanunları geçer der kendince asarım , keserim nidaları ile naralar atar , bir diğer gün birileri daha fazla ne koparırım mantığıyla işi olmadık sürüncemelere sokar. Bir diğer gün başkası çıkar biz hakkımız istiyoruz der ve gerçekten hakkı olduğunu iddia ettiklerini şeffaf bir şekilde kamuoyuyla paylaşmaya bile çekinir. Bir gün bakarsınız aslan kıral eser gürler ama bir diğer gün aynı aslan kıralı dün sövdüğü hakkında başka bir köşede övgüler yağdırırken bulursunuz. Sonuçta yapılan hiçbir yanlışlık hiç kimsenin yanına kar kalmaz !

 

Anlaşmalar gerçek tarafları bağlar, alakasız üçüncü kişileri değil !

Fikirtepe genellemeleri çok uzar ve uzadıkça da gider bitmez. Ancak, gerçekten etik çerçevede hak - hukuk mücadelesi verip kendi malını namusu gibi koruyanlar ve bu doğrultuda mücadele verenlere diyecek bir şeyimiz yok. Sonuçta ticarettte ve hukukta iki kişi arasında olan bir gelişme o iki kişi arasında olan bitendir ve bakanlığında söylediği gibi o iki kişiyi bağlar. İyidir , kötüdür diyecek bir şeyimiz yok! Kişi malını değerine, değerinin üstüne veya altına verebilir o onun rızasına ve karşı tarafın anlayışına kalmıştır. Bizler için önemli olan bu işin karşılıklı rıza gözetilerek uzlaşı içerisinde bitirilmesi ve vaat edilenlerin yerine getirilmesidir.Fitnecilik ve oyun bozuculuk !

Tüm bunun haricinde, daha iki güne kadar firma ve vatandaşı uzlaştırmak için çırpınanlar, bugün taraflar anlaştı denilince neden hop oturup hop zıplıyorlar anlamıyoruz. Kendileriyle alakalı olmayan bir alanda olan yeni gelişme içerisinde gördükleri kötü bir vakıa olmuşsa o gündeme getirilebilir ancak geçmişte iki taraf arasında olan gelişme ve açıklamalardan dolayı yeni ve olumlu bir gelişmeyi boğmaya ve karalamaya çalışmak ancak fitneciliktir.Anlaşılmasa bir dert, anlaşılsa başka bir dert :)

Örnek ve gündem olan son bir olayda olduğu gibi; Cuma günü her iki taraf medeni bir şekilde oturdu ve el sıkıştı. İmzalarını atacaklarının sözlerini verdiler. Bu aşamadan sonra firma veya vatandaş tarafından oluşabilecek negatif bir durumla ilgili şeffaf bir şekilde kamuoyuna her şeyi açıklıkla anlatacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın !!!

 

Su akar yolunu bulur ...

Yeter ki birileri hiç bir alakaları olmadığı halde çıkıp da dinimizce de haram olan oyun bozuculuk ve fitnecilik yapmaya çalışmasın ! Biz olumsuz düne değil olumlu ve iyimser bir şekilde bugünlere, yarınlara bakalım. Kişilerin yaptıkları hata ve kusurlar da kendilerini bağlar bizi değil kolaycılığına kaçmıyoruz. Fakat her şeye rağmen olaylara tek taraflı bakmıyor, aşırı talepler kaşısında mağdur edilen çoğunluğu da gözeterek bakanlığın yapmaya çalıştığı resen tevhidin bazı gerekçelerle haklı bir uygulama olacağını söylemek istiyoruz. Bir iki kişi yüzünden çoğunluk mağdur edilmemeli ancak, resen tevhit ve ifraz sonrası arsası proje dışında bırakılan vatandaşların mülkiyet hakları da korunarak şartlı imar hakkı kullandırılmalıdır. Bu meseleyle iligili daha geniş perspektifte bir makaleyi kaleme alacağımızı şimdiden belirterek noktayı koymak istiyoruz. Kalın sağlıcakla ... 

Yasin Bektaş /Fikentder Dernek Bşk.
ajansFİKİRTEPE / FİKİRTEPEHABER.com
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Eastanbull 3 yıl önce

Öncelikle son 2 manşet başlıklarını beraber değerlendirmek istiyorum. Bu bahsettiğinix konuları çok önce yorum olarak ben yazmıştım zaten. Ayrıca Ben bu haber sitesinin kesinlikle tarafsız haber yaptığını gözlemlemekteyim. Çünkü ben ve benim gibi istanbul dışında yaşayanların bu site gözü kulağı olduğunu düşünüyorum. Çünkü fikirtepede olan bütün gelişmeleri buradan çok kolayca ve güncel olarak takip edebilyorsun. Ayrıca bence yasin beyin haberciliğini sorgulayanlar fikirtepe için bu zamana kadar ne yapmış anlatsınlar dinleyelim. Madem yapmıyosun yapanada engel olma.

Misafir Avatar
Maho 3 yıl önce

Sayın.yasin.bektaş.size.ulaşmak.için.uğraştık.ama.ulaşamadık.ccyapı.adasındayız.sürekli.oyalanıyoruz.43.ay.geçtiği.halde.hala.birumutyok.neyapabiliriz

Misafir Avatar
Maho 3 yıl önce

Sayın.yasin.bektaş.yazdığım.yorumlar.tam.çıkmadığı.için.içeriği.anlaşılamıyor.cc.adsından.haber.bekliyoruz.temsilcinin.masalları.yetti