VATANDAŞTAN MUTLUYA İMZAYA GEL İHTARI ..!

 Fikirtepe'nin makus tarihi bozuluyor ve yeni günler Fikirtepelilerin yüzüne gülmeye başlıyor ... Haklı nedenler ile imzalamayan vatandaşlara alternatif seçenekler oluşurken iş yapmak isteyen Firmaların önünde her hangi bir engel kalmıyor. 

VATANDAŞ İMZALAMAZSA KAMULAŞTIRMA GİRİŞİMİNDE BULUNAN BAKANLIK İMZAYA YANAŞMAYAN FİRMALAR HAKKINDA NASIL BİR YASAL YAPTIRIM ÖNGÖRMEKTEDİR .!?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının çoğunluk imzası tamamlanan adalarda vatandaşlara göndermeye başladığı adalarda haklılık payına göre hakemlik yapan bakanlık yetkilileri imzaların tamamlanması için vatandaşlara tebligat gönderimine devam ederken bu sefer vatandaşlar imza almaya yanaşmayan Mutlu Turizme ikinci ihtarı noter aracılığı ile çekerek 24.11.2014 tarihinde Kadıköy Noterinde saat 10:00 da sözleşme imzalama amacı ile buluşma davetiyesi gönderdiler.

Daha önce vatabdaşlar tarafından mutlu Turizme gönderilen ilk ihtarname ve bakanlığın kamulaştırma yazısı üzerine vatandaşların ortaya koyduğu belgeli itirazlar ve gerekçeleri sonucu bakanlık firmalar lehine kamulaştırmaktan ziyade firmanın vatandşların isteklerini karşılayarak sözleşmeye gitmeleri kararını vermişti.

Bu Mutlu Turizm adasında aynı firmaya vatandaşlar tarafından gönderilen ikinci ihtarname oldu.

Vatandaşlar tarafından Kadıköy 11. Noterliğinden Mutlu Turizm'e 14.11.2014 tarihinde  19070 no.lu yevmiye numara ile gönderilen İhtarnamede Şunlar yazmakta;

İhtar Edenler : Güngör Tanay , Zeynep Saygılı, Selahattin Saygılı, 

Muhatap: MUTLU TURİZM SEYAHAT VE TAŞIMACILIK İNŞAAT GIDA İTHALAT İHRACAAT SANAYİİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ - AYDIN

'' Sayın Muhatap,
Bizler Kadıköy İlçesi , Merdivenköy Mah. 286 Pafta, 2364 ada, 9parsel ve 2363 ada 8 nolu parselin hak sahipleriyiz. Tarafınıza göndermiş olduğumuz; Kadıköy 11. Noterliğinden 08.07.2014 tarih ve 12288 yevmiye no ile tanzim ve tasdikli ihtarnameye istinaden; Düzenleme Şeklinde Satış Vaadi ve Arsa Payı Karşılığı İnşaat Sözleşmesi yapmak üzere davet etmiş olmamıza rağmen henüz sözleşmeye icabet etmediniz.
Bizler Firmanızın bu tutumunun karşısında ısrarla sizin tarafınızdan Kadıköy 8. Noterliğince imza altına alınmış olan 07.03.2014 tarih ve 3793 yevmiye no ile tanzim ve tastikli sözleşmeyi olduğu gibi ve daha sonra yapmış olduğunuz 10.10.2014 tarih ve 15017 yevmiye numaralı sözleşmenin madde 19. da belirtilen sadece teminatlar kısmını ve 27-1 no.lu maddeninde tamamını 11.01.2014 tarih 16806 yevmiye no ile Kadıköy 8. Noterliğince düzenlenmiş olan sözleşmenin 10. maddesinde 1. paragrafı kabul ederek imzalamak istemekteyiz. Yukarıda bahsedilen sözleşmeler sizlerin kendi iradenizle imza altına almış olduğunuz sözleşmelerdir. Bizlerde firmanızın kabul etmiş olduğu sözleşmeleri imzalamaktan kaçındığımızı beyan eder 24.11.2014 tarihinde Kadıköy 11. Noterliğinde hazırlanacak olan sözleşmeyi saat 10:00 da sizinde icabet ettiğiniz takdirde imzalamak istediğimizi ancak sözleşmeye icabet etmediğiniz takdirde her türlü yasal haklarımızı kullanacağımızı ihtaren bildiririz. ''

İşte vatandaşlar tarafından gönderilen ihtarnamenin aslı ,


ajansFİKİRTEPE / Fikirtepe Haber

banner23
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Malik Malik 4 yıl önce

"kılavuzu karga olanın burnu ..... çıkmaz" demiş atalarımız. bana göre bütün bunlar simsar kılıklı birinin firinden ibaret. arsa sahiplerine yazık oluyor.

Misafir Avatar
Mutlu Turizm Alanı 4 yıl önce

müşavir firma rolüne bürünmüş bir kişi var bu adada! mutlu turizm yetkilisi gibi koşuştururken bir koyundan 3-5 post çıkaramayacağını anlayınca birden arsa sahiplerini kışkırtmaya çalıştı! simsarlara aldanıp onlara
kulak asmamalıyız...

Misafir Avatar
halit 4 yıl önce

BU SAHISLARIN DAHA ÖNCE DE FIRMAYI IMZAYA DAVET ETTIKLERINI NOTERE GIDIP İMZA ATMADIKLARINI ARSA SAHİBİ OLARAK BILIYORUM

Misafir Avatar
fikirtepeli 4 yıl önce

Firmayı oylama taktikleri bunlar

Misafir Avatar
hakan 4 yıl önce

İmza atanlar sanki enayi yerine koyulur, biz bu 3 kişinin keyfinin gelmesini beklicez bakanlık acele kamulastirmayi ne zaman yapacak???????

Misafir Avatar
Cingöz Taci 4 yıl önce

aramıza nifak tohumu eken bu simsardan kurtulup müteahhidin yolunu bir an önce açmalıyız. yoksa kaybeden biz oluruz.

Misafir Avatar
Cingöz Taci 4 yıl önce

aramıza nifak tohumu eken bu simsardan kurtulup müteahhidin yolunu bir an önce açmalıyız. yoksa kaybeden biz oluruz.

Misafir Avatar
Cingöz Taci 4 yıl önce

hayatı boyunca bir baltaya sap olamamış şahısların bizi bu kadar etkilemesine izin vermemeliyiz. lütfen uyanık olalım arkadaşlar.