Tilki ile genç horozun Hikayesi ve Fikirtepe benzerliği
Kentsel dönüşümle yapılmak istenenler,Şehir merkezinden uzaklaştırılan fakirler. Bu amaç için kullanılanlar,verilen bonuslar, çoğunluk azınlık hikayesi ile özel mülkiyet gaspı,kamulaştırma ile çeteleşmeni önünün açılması ve tapunun hükmünü yitirmesi ile paçavralaştırılması, amaçlar doğrultusunda araçsallaştırılan her şey, başta sebep olunan ama en sonunda ajite edilen mağduriyetlikler ve kaçınılmaz yeni problemler ...

ABD’de bir askeri okulda ders olarak anlatılan Horoz ve Tilki Hikayesi!
“Dershanede hocayı beklerken ışıklar kapanmış ve bir çizgi film gösterilmeye başlanmış.

Filmin adı ” Küçük Tavuk “. Bir kümes var. Kümeste bir çok tavuk ile genç ve küçük horozlar, bir de kümesin yaşlı ve büyük horozu bulunuyor. Kümesin etrafında da bir tilki dolaşıyor.

Yaşlı ve büyük horoz, tilki içeri girmesin diye kümesinkapısını sıkı sıkıya kapatmış, tavukları dışarı bırakmıyor.
Tabii dışarı çıkamadıkları için doğru dürüst yemlenemeyen tavuklar da zayıf ve küçük tavuklar.
Yaşlı ve büyük horoz ise dışarı bırakmadığı tavuklara ölmeyecek kadar mısır tanesi dağıtarak yaşamalarını sağlıyor.

Kümese giremeyen tilki bunun üzerine kümesin tellerinde küçük bir delik açarak küçük ve genç bir horoza sesleniyor ve ona biraz mısır veriyor. Mısırı yiyen küçük ve genç horoz her gün gelip tilkiden mısır
alıyor. Bir süre sonra tilki küçük ve genç horoza tek başına yiyebileceğinden fazla mısır verince genç horoz hem kendisi yiyor hem de diğer tavuklara mısır dağıtıyor.

Böylece yavaş yavaş yaşlı ve büyük horozun kümesteki gücü kırılıyor. Horozun etrafındaki tavuklar azalmaya başlıyorlar. Artık popüler olan genç ve artık irileşen horozun etrafında ise tavuklar toplanıyor.Bu aşamada tilki kümesin kapısının önüne mısır bırakıyor. Kümeste bir tartışma çıkıyor.
Kapıyı açalım mı açmayalım mı diye. Sonunda korkarak kapıyı açıyorlar ve kafalarını dışarı uzatıp yemlenip hemen geri çekiyorlar. Bir süre böyle devam ediyor. Hiçbir şey olmuyor. Kümesteki tavuklar rahatlıyor. Korkuları azalıyor.

Nihayet bir gece tilki kümesin önündeki avluya mısır döküyor. Artık korkusuz olan tavuklar genç ve artık güçlü horozun öncülüğünde dışarı çıkıyor ve rahat rahat yemleniyorlar. Kümesteki her tavuk semiriyor. Tilki bir süre sonra gece kümesin kapısından kendi mağarasına kadar mısır tanelerini döküyor.

Sabah kümesten çıkan ve korkusuzca yemlenen tavuklar yemlene yemlene mağaraya kadar gidiyorlar. Sonra mağaraya giriyorlar. Onları içeride bekleyen tilki bütün kümes mağaraya girince mağaranın kapısını kapatıyor.”

Çizgi film burada bitmiş. Işıklar yanmış. Ve dersin hocası kürsüye çıkarak, “İşte Üçüncü Dünya ülkeleri böyle yönetilir” diyerek derse başlamış.

Sorular:
1-Kümes NERESİ?,
2-Yaşlı horozlar KİMLER?
3-Genç horoz KİM, şu anda neler yapıyor?
4-En önemlisi tilki KİM?

4 yıldır çekilen sıkıtılar, vatandaşa yalan yanlış sözleşmelere imza attıranlar, firmalardan nemalananalar, çantacılık ve emlakçılık yapanlar bugün farklı söylemler ve halkın mağduriyetini de kullanarak halk kahramanı ve kurtarıcısı rolüne bürünmüş durumdalar. Hele birde arkadan pohpohlayan firmalar, siteleri ve birlikte çalıştıkları emlakçıları, çantacıları vitrine çıkmazlar mı !? gülelim mi ağlayalım mı a dostlar ..!?
Neyse Fikirtepe' de Firmaları destekleme merkezimi dersiniz, Fikirtepe Tilkiler klubü mü, yoksa Fiemalar ve Temsilciler kulubümü ona siz karar verin...
Bizde burada ufak bir anti parantez açarak iyileri, iyi niyetlileri, dürüst olanları ve aynı kategoride olup iş yapmak isteyen firmaları ayrı tuttuğumuzu özellikle vurgulayarak; firmalar , temsilciler ve halk içinden firmalar aracılığı ile nemalananlar diyerek hikayeyi okumanızı istiyor ve yorumu sizlere bırakıyoruz. 
Buna göre içinde bulunduğumuz durumu sorgular isek binlerce yorum ortaya çıkar. Unutmayalım Ulusların  dostları yok sadece çıkarları vardır.

AjansFİKİRTEPE / Fikirtepe Haber


banner23
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
fatih fikirtepeli 4 yıl önce

işte bizbu dürüst olanlar ve çıkarcılar diye bir kavram yaptığımız için bence hep olduğumuz yerde saymaya devam edeceğiz.sorun kökten yani tamamen yepyeni bir anlayışla fikirtepe mizi kurtarmak olmalı.

Misafir Avatar
Sebastian Hayrettin @fatih fikirtepeli 4 yıl önce

fatih bey doğrusunuz da geçmişin hatalarını örterek nereye kadar gidebiliriz. !? geçmişten ders alıp eksiklikleri ve yanlışları düzeltmeden geleceğe nasıl emin adımlarla ilerleyebiliriz ?

Misafir Avatar
Ali 4 yıl önce

Bir hikaye de benden Eşşek bir gün Aslan postu giymiş;bir itibar, bir itibar!bütün orman hayvanları, Eşşeği Aslan zan ettikleri için itibar artmış taa ki;gerçek Aslan karşısına çıkınca kadar,Aslan Eşşeğe bir pence vurmuş, eşşek olmuş. Onun krallığı bitmiş. Şimdi burda Aslan postuna girmiş eşşek kim? Orman neresi? Diğer hayvanlar kimler? Tabi bu bir kısadır hakaret amacı yoktur.

Misafir Avatar
4 yıl önce

vatandaşa yalan, yanlışlarla firma adına imza attıranlar,düne kadar çantacı firmalardan nemalanıp para alanlar, bugün gösteri düzenliyor. 3 kuruş para için komşuluklarını satanlar,yarın para için başka değerlerinide satarlar. yazık

Misafir Avatar
misafir 4 yıl önce

kümesin sahibi anlaşılan tavukları tilkiye satmış