ŞUA İNŞAAT FİKİRTEPE' DE ARSA MI TOPLUYOR !?

192 Pafta , 746 Ada  da bulunan 13530 m2 arsa üzerine % 55 arsa sahiplerine ve % 45 Şua inşaatta kalacak şekilde 11 Şubat 2011 tarihinde imza atan vatandaşlar bekliyor ve soruyorlar; Buraları yapmadan Fikirtepe'den aldığınız adaları nasıl yapacaksınız !?

Fikirtepede anlaştığınız adaları bitirdikten sonra mı dönüp buraları yapacaksınız , bir 3-4 yıl daha mı bekleyeceğiz !? diye soruyorlar ...

Ada içerisinde imza tamamlanmamış olmasına rağmen firma kalan imzalar için ne çalışmalar yaptı ki bu adayı yarım bırakıp Fikirtepede anlaşma yapılmış bir ada ve bir firma ortaklığı ilede başka bir adaya girmiş bulunmaktadır. Bizler Merdivenköy'de Şua İnşata imza atmış vatandaşlar olarak daha ne kadar bekleyeceğiz , diye soruyorlar.

Şua İnşaatın Merdivenköy'de yapmış olduğu sözleşme içerisinde direkt devir yetkisi olmamasına karşın kurulacak ve sermayesi belirsiz bir ortaklık ta tapudan devrini aldığı ve şerh koydurma yetkisinin sadece kendisinde bulunan % 55 hissesini devir yapabiliyor olması acaba Şua İnşaatın gücü yok mu ki, hem böyle bir madde yazdırdı , hem de başka bir ortak üzerinden devir yetkisini kullanabileceği bir maddde eklemiş bulunmaktadır diye soruyorlar.

Şua İnşaatın Merdivenköy' de anlaşmış bulunduğu ada içerisinde her hangi bir kira ve inşaat teminatı olmamasına karşın, arsa maliklerine her hangi bir ödeme de yapmamış bulunmakta ve kira ödeme vaadi de imzalatılan sözleşme içeriğinde bulunmamaktadır.

Merdivenköy'de yarım bırakılmış bir arsa varken neden yarım bir adaya daha girerek imza toplamaya çalıştığı noktasında vatandaşların kafasında Şua hakkında inşaat yapıp yapmayacağı yönünde şüpheler mevcut ...

Şua İnşaat merdivenköyde 3 yıl önce imzaya başlayıp yarım kalan adanın haricinde Fikirtepe'de girdiği bir ada haricinde, CC. Yapı ortaklığı ilede başka bir ikinci adaya girmiş bulunmakta. Aldığı adalar duruken neden hala yeni yerlerde kat karşılığı sözleşme yaparak yeni yerler toplamaya devam ediyor ? İmzasını aldığı yerlerin projelerini ne zaman başlayacaklar ?

Fikirtepe Habere konuşan ve Şua İnşaata imza atan bazı arsa malikleri,  imzaların bitiminde projelerin başlayacağı düşüncesi ile imza verdiklerini ama imzaların bu kadar uzatılacağını hiç beklemediklerini , bunda her hangi bir kasıt olup olmadığı noktasında da zaman zaman şüpheye düştüklerini ve bu konuda firmadan doyurucu bir açıklama beklediklerini ifade ettiler.

Merdivenköyde imza veren vatandaşlar, Fikirtepede haklı veya haksız ayırt etmeksizin imza atanların ve firmanın lehine bakanlığın her türlü kanuni yaptırımı baskı aracı olarak kullanmasına rağmen Merdivenköy'de neden böyle bir uygulamaya gidilmediğini veya firmanın bu konuda ne tür bir girişimlerde bulunduğu noktasında kafalarında şüphe ve merak uyandıran soruların oluştuğunu belirttiler.

Vatandaşlar daha ne kadar bekleyeceklerini , imzaların ne zaman tamamlanıp Şua İnşaatın gerçek manada Merdivenköy ve Fikirtepede ki projelerini başlatacağını, başlarsa da hepsine aynı anda mı başlayacağını merak ediyorlar !?

Fikirtepe'de eksik imzaları olmasına rağmen her hangi bir ödeme yapmamak ve imzalattıkları sözleşme gereği bir yaptırımla karşılaşmamak için son kalan imzaları almak için uğraşmayan bazı firmaların varlığı ile beraber , % 100 imzası bittiği halde 3 yıldır her hangi bir icraatte bulunmayarak vatandaşları mağdur eden firmaların varlığı tedirgin etmeye devam ediyor ...

Fikirtepe Haberi arayan Merdivenköylü ve Fikirtepeli bazı vatandaşlar Fikirtepe imar plan notlarından doğan bazı uygulamalardaki prosedür belirsizliği işlerin içinden çıkılmaz bir hal almasına ve ağır gitmesine sebep olabilir ama Merdivenköyde plan notları ve imar uygulamasında her hangi bir belirsizlik söz konusu değilken firma hala neyi bekliyor hiç anlamış değiliz. Vatandaşlar daha kaç yıl bekleyeceğiz diyerek firmadan cevap bekliyorlar ..!

Fikirtepe Haber olarak Şua İnşaatan sorulan sorular ve mevcut durum hakkında en yetkili ağızdan bilgi almak için yaptığımız tüm başvurularımız karşılıksız kalmış ve vatandaşların bilgilenmesi adına firma tarafından FİKİRTEPEHABER.COM'a her hangi bir geri dönüş yapılmamıştır ...

ajansFİKİRTEPE / FİKİRTEPEHABER.COM
banner23
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
TEMEL ÇELİK 5 yıl önce

kamulaştirmayi bekliyor. ada içindeki imz atmayanlarin arsalarini başkasini araya sokarak kelepire kapatma peşinde olabilir.

Misafir Avatar
melike 5 yıl önce

korkmayınız kötülüğe batmadan kimse dönüşüme uğratılamaz ancak korkanlar kandırılır

Misafir Avatar
Hakan Seven @melike 5 yıl önce

melike hn. şimdi biz korkalim mi , korkmayalım mi yok sa kötülüğe mi batalim !? :)

Misafir Avatar
Miraç Özgür 5 yıl önce

merdivenköy projesinde imza atmayan ve direnç gösteren yaklaşık 2000 m2 yer var diye biliyoruz. allah allah haber kaynağınız nedir

Misafir Avatar
Hakan Seven 5 yıl önce

sayın fikirtepe haber kaynak nedir , bu konuda elinizde varsa bir sözleşme örneği yayınlarsanız seviniriz ...