FİKİRTEPEYE 1 MİLYAR AVRO YATIRIMA DEVLET GÜVENCESİ

Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Derneği girişim ve aracılığı yurt dışından bir firmanın Fikirtepeye yapmayı düşündüğü bir milyar Avroluk yatırım yavaş yavaş netleşmeye başladı.

Fikirtepe'de yatırım yapmayı düşünen firma Türkiyede büyük bir firma ön yüzü ile Fikirtepeye giriş yapacak. Her hangi bir aksaklık olmaması durumunda bununla ilgili protokollerin önümüzdeki bir iki hafta içerisinde imzalanarak kamuoyuna duyurulması bekleniyor.

Yurt dışı kaynaklı firmanın Fikirtepe'de yapmayı düşündüğü projeler ile ilgili mühendis ve mimarlarının hazırladığı slayt gösterisi ile ilgili p.tesi( bugün) günü gündüz bir slayt gösterimini ortaklık kuracağı Türk firma ve Türkiye tarafından bazı yetkililerin katılımı ile gerçekleştirilecek.Davetliler arasında Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Derneği adına Yönetim kurulu Yasin Bektaş da bulunuyor.

Fikirtepe Haber'e özel bir açıklama yapan Yasin Bektaş , bu firmanın ve yapacağı yatırımın büyüklüğü gerçekten Fikirtepe başta olmak üzere ,Türkiye için bir kazanım olacaktır. Böylesi bir yatırıma ve meblağı büyük paranın Türkiye'ye girişine öncülük etmekten gurur duyduklarını söyledi.Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Derneği Başkanı Yasin Bektaş dernek olarak Fikirtepeliler için en iyi teklifin ve ortamın oluşması için elini taşın altına soktuklarını. Fikirtepede yapım gücü olmayan , çantacı firmalara imza atmak istemeyen vatandaşlara baskı uygulamaktan ziyade ister devlet eli ile ister ise özel sektör eli ile sağlam ve güvenilir bir ortamın sağlanarak vatandaşların imza atmaları taraftarı olduklarını söyledi. Bektaş bu konuda pozitif her türlü girişimi yaptıklarını, vatandaşın sesinin duyulmasını sağlamak ve dertlerine derman olabilmek için ciddi bir gayret ve çaba harcadıklarını söyledi.

Bektaş ayrıca, artık bundan sonra Fikirtepe'de imza toplayan çantacı ve ekonomik gücü yetersiz firmalara yer olmadığını zamanla Fikirtepe'nin önünü tıkayan bu tarz kümeleşmelerin de hızlı bir şekilde temizlenerek Fikirtepe'nin önünün açılacağını umduklarını söyledi.

Bektaş son olarak Türkiye kaynaklı bu dev firma ile prtokollerin imzalanması akabinde zaten hızlı bir şekilde Fikirtepeye giriş yapacak olan bu yabancı sermayeli firmanın önünde her hangi bir engel kalmayacağını , ondan sonra artık işin duyarlı ve hakkını korumak isteyen vatandaşlara kalacağını belirtti.

Fikirtepe'deki çantacılık uluslararası boyuta mı taşınıyor !?

Bektaş isim açıklamamalarındaki sebep olarak, henüz her hangi bir yatırım başlangıcı olmasa bile, bu yurt dışı firmanın temsilcisi konumunda bulunan kişi ile irtibata geçen bazı Fikirtepeli 4-5 Firmanın da bu yabancı firma aracısı vatandaşın kaldığı otel önünde nafile bir nöbete başladıkları haberinin kendilerine iletildiğini belirterek sözlerine şöyle devam etti, Fikirtepeli firmaların para ve ortaklık talebinde bulundukları hatta bu kişiyi kafalamak için İstanbul'a nazır manzaralı bir tepede rakılı özel masa donatma davetinde bile bulundukları yönünde duyumunun da kendilerine geldiğini belirterek, böylesine ciddi bir yatırımın Fikirtepeye gelmesi ve kaçırtılmaması için isim açıklamama noktasında ne kadar haklı olduklarının teyidi olduğunu söyledi. Bektaş bu konu ile ilgili son olarak otel kapılarında nöbet tutan Fikirtepeli Firmaların yanlış kapıyı çaldıklarını, zaten zamanı gelince gerekli bilginin kendilerine detaylı bir şekilde yetkili merciler tarafından iletileceğini bilmelerinin yeterli olacağını söyledi.

FİKİRTEPELİ HANGİ FİRMA VATANDAŞA % 40 KENDİSİNE % 60 PAYLAŞIMLI SÖZLEŞME İMZALATTI !?

Bektaş Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Derneği sürecin içerisinde olmasalar bile ciddi olarak bu işin ciddi takipçisi olduklarını özellikle yabancı firma temsilcisinden para talep edilirken bu kişiye anlatılan ve gösterilen bazı evrak ve sözleşmeler karşısında kendilerininde hayrete düştüklerini , gösterilen bir sözleşmede özellikle vatandaşa % 40 ve fikirtepede ada alan firmaya % 60 kalacak şekilde bir paylaşımın hangi ada da yapıldığını bilmediklerini söyledi.

Bektaş Fikirtepe'de bu şekilde bir paylaşım karşılığı sözleşme imzalayan vatandaşaların varlığı noktasında dernek olarak tereddütlerinin olduğunu ama varsa bile bu tarz sözleşme imzalayan vatandaşların kendilerini aramalarını beklediklerini sözlerine ekledi.

Bektaş son olarak, bazı çantacı firmalar hakkında Dernek olarak kamu adına dava açmayı düşündüklerini, bunun hukuki altyapısını araştırdıklarını ve gerekli belge ve dökümanların ellerinde olduğunu ama vatandaşlardan gelebilecek her türlü belge ve bilgiye de dernek olarak açık olduklarını belirterek sözlerini bitirdi.

Fikirtepe Haber olarak yeni gelişmeleri sizler ile paylaşmaya devam edeceğiz ...

ajansFİKİRTEPE / Fikirtepe Haber

banner23
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
misafir 4 yıl önce

müteahhitler fikirtepede fazla ev yapsalarda satamazlar satılamıyan ve reklamları yapılan bina sayısı çok

Misafir Avatar
Mehmet 4 yıl önce

çok ortada, isim yok, kaynak yok. hiç bir şey yok. sürreal duruyor.

Misafir Avatar
YUSUF ÇANKAYA 4 yıl önce

bu firma hangi adalarla ilgileniyor bir bilginiz varmidir.saygilarimla emeğinize yüreğinize sağlik..

Misafir Avatar
Ali 4 yıl önce

Hayırlısı bir milyar bütün Fikirtepe yi yapar.

Misafir Avatar
s.aygun 4 yıl önce

Fikirtepe kadar basiniza taş düşsün, çok rezilce bir durum ve komiksiniz.

Misafir Avatar
fikirtepeli 4 yıl önce

Yaptığınız haberlerle fikirtepeyi daha karmaşık üç kağıdın kol gezdiği yer olarak göstermeye devam ediyorsun;ne yazikki bu durum da fikirtepe ye zarar veriyor

Misafir Avatar
Fikirtepe Haber @fikirtepeli 4 yıl önce

Devlet güvencesi ve yabancı nakit yatırım haberinin neresi kötü ANLAYAMADIK !? Siz Fikirtepe'de hangi adadan , hangi firma ile sözleşme imzaladınız ? Fikirtepede olan olaylar , mağduriyetlikler ve dönen fırıldakların değilde bunları gündeme getirmek ve insanların sesi olmak mı kötü olan şey sizce !? Her ne kadar şu anda sizin her hangi bir sıkıntınız, mağduriyetniz olmasa ve halinizden memnun olsanız bile Unutmayınız ! gün gelir sizde ( eğer bir firma sahibi veya elemanı değilseniz ) sesinizi , mağduriyetinizi duyurmak için çalacak bir kapı arayabilirsiniz ..!

Misafir Avatar
HABERCİ 4 yıl önce

yalan haber yapmayin yazik ya .... devlet güvencesi̇ nerelerde veri̇li̇r nasil veri̇li̇r once arastirin ..veya acikca sozleyi̇n ben bu fi̇rmayla pr anlasmasi yaptim para kazaniyorum onun i̇ci̇n tüm fi̇ki̇rtepe yi̇ kandiriyorum