Fikirtepede Terkler Tamam, 2/3 ve Tebligat Kördüğümüne Devam !

 Yetkililerden Fikirtepe Haber olarak aldığımız özel bilgilere göre bazı soruların karşılığı aşağıdaki gibidir. Aşağıda soru cevap şeklinde yazdığımız son durumla ilgili detayları bulabilirsiniz .

*  Kademeli imar Plan notlarında belirtildiği gibi aynen devam ediyor ve her hangi bir değişiklik yok.

*  Kademeli imarda belirlenen 600 m2 minimum sınırı aynen geçerlidir ve tapusunda 600 m2 alanı olan herkes bu hükümden faydalanarak denk düşen emsal değerine göre projesini onaylatıp yapabilir.
Bununla ilgili dolaşan 600 m2 net olmalı brüt 750 m2 olması gerek terk alnı olan % 25 ten sonra 600 m2 kalıyorsa şeklinde ki ifadelerin gerçeği yansıtmadığı anlaşılmaktadır.
*  Bakanlıktan gelen son belgedeki görüşe göre terkler bundan sonra hazine adına maliyeye kayıt yapılacaktır.
Burada önemli olan ve Fikirtepelilerinde itiraz ettikleri nokta bu alanların belirlenen amaç dışı kullanılmamasıdır. Terk işlemi yapılırken her ne kadar amaç belirtiliyor olsa bile ileri dönük her hangi bir kanuni değişiklik ile bu alanların kullanım şeklinin değişebileceği gerçeğidir.

*  ÜÇTE İKİ UYGULAMASI İLE İLGİLİ OLARAK BU UYGULAMANIN ADA DEĞİL PARSEL BAZLI BİR UYGULAMA OLDUĞU VE O ADA İÇERİSİNDE İŞ YAPMAK İSTEYEN FİRMANIN ANLAŞTIĞI ALANLAR VEYA ANLAŞMADIĞI ALANLAR KENARDA VE PROJEYE HER HANGİ BİR ENGEL TEŞKİL ETMİYORSA YAPILAŞABİLECEĞİ , ENGEL TEŞKİL EDER BİR KONUMDA İSE MUTLAK % 100 ANLAŞMASI GEREKTİĞİ AKSİ TAKDİRDE YAPILAŞMANIN BÜYÜK SORUN OLUŞTURACAĞI ÖNEMLİ BİR SORUN OLARAK DEVAM ETMEKTE ,

*  Gönderilen tebligatların her hangi bir geçerliliğinin olup olmadığı noktasında belirsilik devam ediyor ve bundan sonra da gönderilip gönderilmeyeceği noktasındaki belirsizlik gerçeğinin yanında bizimde daha önce haber yaptığımız tarzda her hangi bir ihale kurulu tarzında bir çalışmanın olmadığı bize gelen bilgilerden biri , tabi bu konuda aldığımız tüm bilgileri şeffaf bir şekilde sizler ile paylaşmaya devam edeceğiz .

*  Sözleşme noktasında bakanlık ilk başta olduğu gibi aynı noktada ve karışmıyor , bunun özel bir sözleşme olduğu noktasında devletinde her hangi bir şekilde müdahale edemeyecği Fikirtepeye sönüşümün başından beri söylenen ve değişmeyen tek gerçek olarak durmaktaa ve durmaya da devam etmektedir.

*  Afyonda seminere katılan ekibinde katılımı ile 50 60 kişilik bir heyet oluşturuldu ve birikmiş olan arşivler dahil sıkı bir şekilde çalışmaya başladıkları , Fikirtepede de % 100 imzasını bitirmiş olup encümen onayını almış veya alacak olanların evraklarının imzalanması noktasında ki eksikliğinde giderilmesinden dolayı bu engelin de ortadan kalktığı ,

İşte bakanlıktan sorulan görüşe karşılık terk alanlarının hazineye kalacağına dair gönderilmiş resmi evraklar ve orjinal görüntüleri ...

BAKANLIĞIN BUGÜN 30.04.2014 TARİHİ İTİBARI İLE GÖNDERMİŞ OLDUĞU SON BELGE

GELEN SON BELGEDEN ÖNCE BAKANLIĞIN 04.04.2014 TARİHİ İTİBARI İLE GÖNDERMİŞ OLDUĞU İLK BELGEwww.fikirtepehaber.com
banner23
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.