FİKİRTEPE YÜRÜYÜŞ ÖNCESİ BÜYÜK TOPLANTIYA HAZIRLANIYOR ...
Büyük Fikirtepe Toplantısı

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği
geçen gün açıkladığı yürüyüş yapma eylemi öncesi tüm vatandaşlara açık istişari bir toplantı yapmayı planlıyor . Büyük Fikirtepe Yürüyüşü öncesi hazırlıklar ve organizasyon sıkı ve hızlı bir şekilde yapılırken Mağdur veya mağdur emsali tüm Fikirtepeli vatandaşların katılımına açık büyük bir toplantı tertip ediyor.

Toplantı günü önümüzdeki günlerde Fikirtepe Haber ve tüm sosyal medyadaki hesaplar üzerinden bütün Fikirtepelilere duyurulacaktır.

Mağdur ve Mazlum Fikirtepelilerin toplantısı ve yürüyüşü

Dernekten yapılan açıklamada toplantının amacını, hazırlıkları devam eden ve ciddi bir organizasyon hazırlığı yapılan Büyük Fikirtepe Yürüyüşü hakkında herkesin, bu işte benim de payım ve katkım olsun düşüncesi ile istişare etmek herkesin fikir birliğini ve toplumun bütünlüğünü sağlamak amacı taşıdığı yönünde olmuştur.Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği Başkanı Yasin Bektaş yaptığı açıklamada tüm Fikirtepeli komşularımızın dikkatle bilmesi ve takip etmesi gereken hususu '' Hiç kimse kimsenin hakkını kendisinden daha iyi savunamaz ve koruyamaz ! '' olarak özetledi.
Bektaş, açıklamasında her hangi bir firma veya partinin hedef alınmadığını ve aksine her hangi bir parti veya firmadan da destek talep edilmeden kendi imkanları ile bu toplantının yapılacağını vurguladı.

Bektaş amaçlarının da birlik ve beraberlik içerisinde eylem yaparak , bir an önce firmaların denetlenmesini ve iş yapabilme kabiliyetinde olan firmaların ruhsatlarının verilerek sürecin hızlandırılmasını sağlamak olduğunu söyledi. Boşa geçen 4 yıllık zaman kaybına değinen Bektaş kamuoyuna sorunlarını daha iyi duyurabilmek ve yetkili makamlarca işlemlerin hızlanmasını sağlamak amacı ile böyle bir eylem yapma ihtiyacının ortaya çıktığını, bazı firmaların her şeyi kılıfına uydurduğu için de mağdur vatandaşların seslerini yetkililere  başka türlü duyuramadığını söyledi.Bektaş , hangi avukat , mimar, müteahit, temsilci, dernek veya aklımıza gelen umut bağladığımız kim veya neresi varsa kesinlikle bunların destekleyici unsurlar olduğu özellikle herkesin bir vatandaş ve yetişkin bireyler olarak haklarını kendisinin en iyi şekilde savunabileceğini bilmesi gerekir diyen Bektaş sözlerine şöyle devam etti ; kişi kendi hakkını en iyi savunmak amacı ile bunun haricinde diğer destekleyici kişi veya oluşumlardan bilinçli olarak savunduğu hak ve hukuku adına kendi belirlediği doğrultuda destekler alması gerektiğini söyledi.

Bektaş, Büyük Fikirtepe Yürüyüşü ön çalışmaları amacı ile istişari olarak tüm halka açık ve yoğun bir katılımının beklendiği bir toplantı tertip edeceklerini , her kesin kendi malını ve hakkını korumak adına bireysel söz hakkının da var olduğunu bunu hiçbir temsilci , avukat veya oluşumun engellemeye veya susturmaya hakkının da olmadığını ve olamayacağını belirtti.
Büyük Fikirtepe Toplantısı için de çalışmalar başlamış olup iki gün içinde yeri ve saati için Fikirtepe Haber aracılığı ile Derneğin bir açıklama yapacağı belirtildi.

Bu amaçla tüm kamuoyunun bilinçlenmesini, kendi hakkına ,hukukuna sahip çıkmasını hedeflediklerini söyleyen Bektaş , '' birlikten kuvvet doğar , bir elin nesi var iki elin sesi var '' ata sözlerini vatandaşlara hatırlatarak herkesin kadın , erkek , çocuk demeden toplantıya ve özellikle yürüyüşe sahip çıkmalarını ve yoğun olarak katılımlarını beklediklerini söyledi.Bektaş yürüyüş planının açıklanmasından sonra telefon ve e-mailler ile ciddi bir destek ve yoğun talep gördüklerini de özellikle vurgulayarak , tüm Fikirtepeyi ilgilendiren böyle bir oluşuma verdikleri destekten ötürü bizzat arayan , yazan ve görüşlerini birebir beyan eden vatandaşlara yine Fikirtepe ve tüm Fikirtepeliler adına Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği olarak çok teşekkür etti.

Büyük Fikirtepe Yürüyüşünün amacı nedir ?

Firmalar imza aşamasında neden denetlenmiyor, Ruhsatlar neden verilmiyor? 

Bektaş Büyük Fikirtepe Yürüyüşünün amacı olarak kısaca, Fikirtepe'nin ve Fikirtepelilerin haklarının savunulması ve yaşanılan mağduriyetliklerin son bulmasıdır dedi. Firmaların bakanlıkça ruhsat aşamasında dedğil imza aşamasında iken ciddi olaraka araştırılıp mali yapısı yetersiz firmaların elenmesini, imzası bitmiş iş yapma potansiyeli olan firmaların da ruhsatlarının bir an önce verilerek işlerin hızlandırılmasıdır dedi.

Son olarak Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği Başkanı Yasin Bektaş şöyle dedi. Yetkililerin boşa geçen 4 yıl ve daha şimdiden ödenmeyen kiralar hakkında dikkatlerini çekerek ufak tedbirler ve alınacak bazı kararlar ile ilerde yaşanabilecek büyük kaos ve mağduriyetliklerin önüne şimdiden geçilmesini istiyoruz ve ekliyoruz ; bırakın 4 yılı Fikirtepeliler olarak 4 gün daha dayanacak, bekleyecek takatlerinin kalmadığını, vatandaşı mağdur eden firmaların bakanlıkça ciddi denetimlerinin yapılıp elenmesi yolu ile mağduriyetliklere son verilmesini beklediklerini söyledi.

ajansFİKİRTEPE / Fikirtepe Haber
banner23
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
emre 5 yıl önce

süper hadi fikirtepeliler böle bişey yapılmadan bunlar yola gelmicek hep beraber yürüyüşe

Misafir Avatar
aytekin kalkan 5 yıl önce

Aynen birlik beraberlik olduktan sonra halkın önünde kimse duramaz ne cantacısı nede insanları kandırıp imza attıranlar

Misafir Avatar
Fikirtepe Mağduru 5 yıl önce

Artık sabrımız kalmadı.Herkes yürüyüşe,sesimizi haykırmaya

Misafir Avatar
Kaya topuat 5 yıl önce

"Yollar yürümekte asinmaz! " Demirel
Yürüyüş, bilgilendirme, direnis, organize ile beraber mahkemelere basvuru , politik destek ve satinalinmiyacak kişilerle beraber olursa başarılı olur!
Doğru insan, doğru dava başarı gelecektir.

Misafir Avatar
TEMEL ÇELİK 5 yıl önce

hem yürüyüş hemde hukuki̇ mücadaleye devam

Misafir Avatar
hakan 5 yıl önce

Bu toplantıda dolandirici uç kagitci mutahitlerle birlikte AC gözlü hakkından fazla sini talep eden mal sahiplerini de konusursaniz mükemmel olur

Misafir Avatar
Ali Zor 5 yıl önce

Banka hesap numarasi verirseniz yurt disi ve icinden bu hakli davaya destek olmak isteyenler olabilir.

Misafir Avatar
akil 5 yıl önce

Bu yürüyüş kime göz dağı bakanlığa mı yoksa aç gözlü arsa sahibine mi anlayamadım çözüme mi çözümsüz mi yoksa müteahhit mi