FİKİRTEPE, ÇARESİZ DEĞİLSİN ÇARE SENSİN ''HAYDİ YÜRÜYÜŞE ..!''
Ve Fikirtepeliler çaresiz beklemek yerine büyük bir yürüyüş yapmayı planlıyor ...

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneğinden yürüyüş açıklaması yapıldı. Dernek olarak Fikirtepe'nin girdiği dönüşememe ve had safhaya ulaşan sosyo - ekonomik sorunlar çekilemez ve tahammül edilemez boyuta ulaşmıştır.

Gelinen bu süreç Fikirtepelilerin birlik ve beraberlik içerisinde seslerini daha gür bir şekilde duyurma , bu amaçla kanun ve nizamlar içerisinde haklı davalarına geniş sivil toplum platformların da desteğini sağlamak için Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği öncülüğünde büyük bir yürüyüş düzenleme planı yapmayı mecbur ve zorunlu hale getirmiştir. 


Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği yürüyüş ile ilgili şu aşamada plan ve organizasyon çalışmalarını yürütmekte olup tarihle ilgili açıklamayı en kısa süre içerisinde yapacaktır...
Bu amaç ve faaliyet doğrultusunda Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği bir açıklama yayınlayarak tüm Fikirtepelilerin kenetlenmelerini, birlik olmalarını ve planlanan bu yürüyüş amacı ile herkesin kendi gelecekleri ve menfaatleri adına öncelikle organizasyona, yürüyüşe ve derneğimize sahip çıkmalarını, bu amaçla yapabilecekleri fikri maksimum desteklerini sunmalarını beklediklerini duyurdu. 

İŞTE FİKİRTEPE KENTSEL DÖNÜŞÜM DERNEĞİNİN AÇIKLAMASI

'' Sayın Fikirtepeliler,
Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği olarak sizlerin de destek ve gayretleri ile üstlenmiş bulunduğumuz mağdur Fikirtepelilerin sesini duyurma görevini her mecrada sürdürdük ve sürdürmeye devam edeceğiz.
Bu amaçla geniş katılımlı bir yürüyüş ve basın açıklaması planlamaktayız.
Unutmayın ! Katılımın çokluğu, desteğin büyüklüğü bizlerin hedeflerimize ulaşmamızda haklarımızın korunmasında ve işlerin hızlanmasında büyük rol oynayacaktır.
Bu konuda '' ben katılsam ne olur katılmasam ne olur !'' diye düşünmeyiniz lütfen! 
Bu yapacağımız yürüyüş bir son değil, elbette bir başlangıç yürüyüşü olacak ve geçmiş 4 yıla bakarak önümüzdeki yıllara bir ön hazırlık ve prova çalışması olacaktır. Yani, bugün yaşanılan sorunlar ile önümüzde uzun ve zorlu bir süreç olduğu maalesef dikkatlerden kaçmamaktadır.
Bu amaç ve doğrultuda sizlerden bu konu hakkında gelebilecek her türlü fikir ve desteğe açık olduğumuzu ve beklediğimizi bilmenizi isteriz.
Fikirtepe Anaları, Fikirtepe Gençleri, Fikirtepe Dostları ve Fikirtepe Sevdalıları neredesiniz !?
Ben Fikirtepeliyim onur ve gururu ile yaşarken düştüğümüz bu durum karşısında, Lütfen görüşlerinizi, fikirlerinizi, önerilerinizi ve desteklerinizi bizlerden esirgemeden bizzat başvurarak iletmenizi bekliyoruz.
Unutmayın , Fikirtepelinin Fikirtepeliden başka dostu yoktur ve hiç kimse sizin hakkınızı sizden daha iyi savunamaz ..!
Haydi Fikirtepe Yürüyüşe , Haydi Fikirtepe Yürüyüşümüze Desteğe ..!
 
Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği Yönetimi

e-mail : fikirtepedernegi@hotmail.com / İrtibat Tel : 0551 239 88 98İŞTE FİKİRTEPE KENTSEL DÖNÜŞÜM DERNEĞİNİN FİKİRTEPELİLERİN SIKINTILARI VE BEKLENTİLERİNE YÖNELİK TESPİTLERİMağdur Fikirtepeliler Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği'nin öncülüğünde büyük bir tepki yürüyüşü yaparak sesini duyurma planları yapıyor ...

Fikirtepeliler Mağdur ... Ve Fikirtepeliler çaresiz beklemek yerine büyük bir yürüyüş yapmayı planlıyor ...

4 yıllık dönüşememe süreci Fikirtepelileri imza atan atmayan ayrım yapmaksızın mağdur etti. Kimisi işini kaybetti, kimisi eşini . bir ömür geçilen Fikirtepede iş, eş , aş derken insanların başlarını sokacakları evleri vardı , bugün o da sıkıntılı hale geldi .!!

Kiracılar firmalar ile anlaşma yapıldı , süresi başlamasa bile peşin kira ödendi diye daireleri, iş yapamayan esnaflarda iş yerlerini boşalttı, hala oturan kiracılar ise çok düşük kira rakamlarına oturuyorlar ya da kiralarını ödemiyorlar. Zaman ve belirsizlikler Fikirtepelilerin aleyhine işliyor !

Fikirtepe'de iş yeri sahibi olan malikler iş yerlerini kapatmak zorunda kaldılar

Firmalar ile imzalarının tamamlayan fikirtepeliler hala devletin denetimsizliği ve ruhsat vermemesinden dolayı mağdur ve harabe evlerde oturmaya devam ediyorlar, ha bugün ha yarın boşaltılacak , yıkılacak diye tadilat bile yapılamıyor !

Firmalar her ne kadar peşin kira ödemesi yapıyor olsalar bile inşaat başlamadığı için çoğu firmanın resmi kira ödemesi başlamamış durumda. Kiraya çıkan vatandaşlar ellerindeki peşin paraları bitince ne yapacaklar ?

Kirasını firmalardan alamayan ve sıkışan vatandaşlar ufak parçalar halinde arsalarını satarak geçimlerini sağlamaya ve taşındıkları yerlerdeki kiralarını ödemeye çalışıyorlar ...

Milyoner oldunuz goygoyculuğu ile olan maddi durumu üzerinde harcama yapan ve borçlanan arsa sahipleri de aynı şekilde hacizler ve tefeciler ile boğuşmaya başladı, bu durumda olanlar da arsalarını tamamen satarak hayatlarını başka varoşlarda devam ettirmeye çalışıyorlar ...

Komşuluk öldü, kimse kimseyi tanımaz oldu, mahalleye gelen yabancıların haddi hesabı yok, taşınarak eya her ne şekilde oldu ise ortadan kaybolan fikirtepeliler mevcut, nerede oldukları , nereye gittikleri ve ne yaptıklarını hiç kimse bilmiyor ..

Fikirtepe çantacı ve emlakçı firma cenneti oldu denetimler yetersiz ..!

Fikirtepe'de insanların haklarını gasp eden tek taraflı dayatma sözleşmelere baskı ile imza attırılımaya ve insanlar sindirilmeye çalışılıyor ...

Sesini çıkaran , hakkını savunan Fikirtepeliler ve yerel medya gizli tehditler, mahkeme ve tazminat kıskacı ile sindirilmeye, susturulmaya, kamu adına haber yapma ve kamuoyunun 
anayasa
l bilgi alma hakkı engellenmeye çalışılıyor ...

Fikirtepeye girmiş bir çok firma aldığı imzaların bedelini bile ödeyemezken, bazılarının iflas ertleme yoluna gitmeye başlaması veya iflas etmesi Fikirtepelileri kara  kara düşündürüyor ! Temsilcilerden tıss yok , vatandaşlar çaresiz ...

Evi yıkılmış vatandaşlar büyük küçük fark etmeksizin bazı firmalardan 5 - 6 aydır kimisinden de neredeyse 16 aydır kiralarını alamıyorlar , çaresiz emekli veya cüzi maaşları ile geçim derdinin yanına kira sıkıntısı ile yaşamaya çalışıyorlar. Firmalar bu konuda gayet geniş ve rahat davranırlarken, peki bakanlık neden bu mağduriyetliklere karşı duyarsız !?

Fikirtepeli devlete ve devlet büyüklerine inandı ve güvendi. Gelinen nokta gözler önünde iken, h
ani nerde Dicle kenarında kuzusu kurda çalınan çobanın hakkını koruyan Ömer'in adaleti !?

Fikirtepe'de vatandaş kan ağlar, sosyal ve ekonomik çöküntü içerisinde kıvranırken kimi firma ve temsilcileri utanmadan eğlenerek kendi zaferlerini kutluyor ...

Sokak araları tenha , Fikirtepe genelinde güvenlik zayıf, geceler korkutucu ve hırsızlık had safhada ...
Metruk binalar hala tehlike saçıyor bazı boş binalar yıkılmış olsalar bile molozlarının varlığı tehlikeyi devam ettiriyor , tinerciler ,esrarcılar ve yaşamsal tedirginlik had safhada ...

İmzası yarım kalan veya belirli bir aşamaya kadar gelen adalarda imzalar güvensizlikten dolayı tamamlanamıyor , devlet vatandaşın rahat ve huzur içerisinde imza atması için 4 maddelik taleplerini karşılayarak güven ortamı oluşturmak yerine firmaların istekleri doğrultusunda mali gücü yetersiz veya bazı art niyetli firmalar lehine kamulaştırma kararını uygulama yollarını arıyor ...

Acele kamulaştırma kararının uygulanmasının önünde yargıtayın ve danıştayın verdiği iptal kararlarının bulunması büyük engel teşkil ederken Fikirtepe'nin çözümsüzlüğünün artmasından başka bir işe yaramıyor , VATANDAŞ MAĞDURİYETİN KATMERLİSİNİ YAŞIYOR ..!

Fikirtepede imza atmış olan vatandaşlar imza attıkları bazı inşaat firmalarının ön talep toplama adı altında maket üzerinden ellerindeki daireleri hangi ölçüte göre sattıklarından bi haberken kendilerine düşenin ne olduklarından habersiz beklemekteler.

Fikirtepe hariç tüm çevrelerde son bir kaç yıl içerisinde başlayan tüm kentsel dönüşüm projeleri bitip insanlar oturmaya başladılar. Buna rağmen neden hala Fikirtepe'de kepçeler sahalarda misket oynar gibi çalışıyorlar? Ve neden hala Fikirtepe'de 4 yıl sonunda biten tek bir inşaat bile yok !? 

Fikirtepeliler de bu devletin vatandaşı olarak mülkiyet hakları gereği, anayasal ve uluslararası evrensel barınma ihtiyacının devlet tarafından her türlü bela ve musibetlerden korunacak şekilde konutlarının yaptırılmasını, ya da yaptırtılanamıyorsa insanların kendi yerlerini yapabilme ve sağlamlaştırabilme haklarının deprem riskinden dolayı bir an evvel tanınmasını istiyorlar .

Yeni yapılacak gökdelenlere rağmen alt yapı çalışmaları yetersiz ve ilerde Fikirtepe başta olmak üzere Tüm Kadıköyü ve dolayısı ile istanbulun merkezini trafik keşmekeşi bekliyor ...

Her ne kadar toplu taşıma araçları çeşitlendirilip zenginleştirilse bile şehrin göbeğinde yapılan gökdelenlerin yoğunluğuna yetişemiyor ve zaten felç olan yaşamı daha kötü olacağı sinyallerini veriyor ..!

Daha fazla yeşil alan ve büyük İstanbul depremine yakalanmadan daha sağlam modern konutlar diyerek yola çıkılmasına rağmen Fikirtepe'de yapılacak projelerde yeşil alanın esamisi bile okunmayacak şekilde, yükseklik sınırlandırması sonucu projeler adalara ancak sığar vaziyette üretilemek zorunda kalınması ve geçen 4 yıla rağmen şükür ki büyük bir depreme yakalanmamış olmamız bizleri amaçla sonuç arasındaki kopukluğa götürüyor ..!

Tüm yaşanılan sıkıntılar ve çilelere rağmen fikirtepliler sağduyulu davranırken yetkililerin baskıcı ve tepeden bakarak ağır davranışlarından dolayı gecikilen zaman kayıpları artık bardağın taşmasına sebep oluyor  hem firmaların hem de Fikirtepeli vatandaşların çileden çıkmasına sebep oluyor ... 

Ve Fikirtepeliler çaresiz beklemek yerine büyük bir yürüyüş yapmayı planlıyor ...
FİKİRTEPE MANİSİ Gerçekmisin hayal misin ?

Yıklasın Fikirtepe !


Eğer gerçek isen, neden hala sabah 5 te işe gidiyoruz ?


Hayal isen, neden bizi kandırıyorsun , 

neden zenginlik hikayeleri söylüyorsun ?


Gerçek isen gel artık , yeter gayri çektiklerimiz !

Yıkılasın Fikirtepe ..! ''

ajansFİKİRTEPE / Fikirtepe Haber
banner23
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
kemal 4 yıl önce

Mutlaka bir yürüyüş yapılmalı. ..

Misafir Avatar
oğuz çakmak 4 yıl önce

yürüyüş fikirtepeden ibş belediyesinin önünde son bulsun. katiller fikirtepeyi yok ettiniz diye bağıralım.

Misafir Avatar
fikirtepeli 4 yıl önce

kadıköy belediyesini alamayan akp intikamını fikirtepelilerde alıyor.

Misafir Avatar
fikirtepeli 4 yıl önce

Birlik olalim maksat sesimizi duyurmsk

Misafir Avatar
ccenk 4 yıl önce

Metrobüsü kapatalım böylelikle sesimizi herkez duyar arkadaşlar.

Misafir Avatar
fikirtepeli06 4 yıl önce

yürüyüş ne zaman tarih belli mi ?

Misafir Avatar
halim 4 yıl önce

kardeşim vermeyin yerinizi size zorla verin diyen mi var ondan sonra yürüyüşmüş zorunuz ne sizin

Misafir Avatar
yıldız yücel 4 yıl önce

yürüyüş bakanlık