FİKİRSEL' den Fikirtepe'liye Eylem ve Yol Haritası ...

FİKİRSEL'in yol haritası ...!

İMZA KAMPANYASI DÜZENLİYORUZ

'Fikirtepeliler Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesine Dava Açmaya Hazırlanıyor...'' haber içeriğinde de belirttiğimiz gibi Fikirtepe Halkının mağduriyetlerinin tazmin edilmesi amacıyla imza kampanyası düzenlenecektir.Gönüllü Fikirtepelilerin katkılarıyla oluşturulacak imza istasyonlarında mağdur olan veya mağdur olduğunu düşünen halkımızın imzaları alınacaktır.

MAĞDURİYETLERİN HUKUKİ SÜRECE TAŞINMASI

Toplanan imzalar sonucunda dava konusu olan kurumlar ve kişilere iyi niyet çerçevesinde iletişime geçilecektir.Geçmişde dönük vaat ve sözlerinin tutmaları kendilerinden istenecektir.Eğer bu iletişimden bir sonuç alınamazsa Fikirtepe Halkının zararlarının tazmini için hukuk yoluna başvurulacakdır.

FİKİRTEPELİLER PROFESYONEL DANIŞMANLARDAN YARDIM ALACAKLAR

Önümüzde ki günlerde konusunda uzman Mimar,Mühendis,Akademisyen,Avukat 'lardan oluşan ekibimizle toplantılar organize edilecektir.Bu toplantılarda Fikirtepe Halkına bir yol haritası sunulacak,hak aramanın o kadarda korkulacak bir süreç olmadığı anlatılacaktır.

FİKİRTEPE KONUSUNU TEKRAR ÜLKE GÜNDEMİNE TAŞIMA

Fikirtepe Halkının mağduriyetini tüm ülke kamuoyuna duyurabilmek için demokratik eylemler gerektiğinde organize edilecektir.Fikirtepelilerin başlatacağı hukuksal hak arama süreciyle eş zamanlı tüm ulusal medyamızın davet edileceği basın duyuruları yapılacaktır.

SOSYAL MEDYANIN GÜCÜYLE YÖNETİCİLERİMİZE SESİMİZİ DUYURMAK

''Fikirtepelileri Bakanımız İdris Güllüce'nin Sosyal Medya Hesaplarına Yazmaya Davet Ediyoruz'' haber içeriğinde duyurduğumuz kampanyalar devam edecektir.Facebook,Twitter hesapları üzerinden yöneticilerimize ulaşarak ''Fikirtepe Sorunsalını'' hatırlatma meselesi çok önemlidir.Fikirtepeliler daha önce eski bakanımız Erdoğan Bayrakdar üzerinde bunu denemiş ve başarılı olmuşlardır.Ayrıca alakalı alakasız tüm Uusal Medyamızın internet sayfalarında ki okuyucu yorum kısımlarına Fikirtepelilerin memnuniyetsiliklerini yazmaları ülke gündemine ''FİKİRTEPE SORUNSALININ'' gelmesini hızlandıracak yöntemlerden birisidir.

BİRLİK BERABERLİKLE TEK SES OLMAYI BAŞARMAK

Yapılacak çalışmalarda ilk hedef Fikirtepede ki bölünmüşlüğün önüne geçip tek ses olmayı başarabilmek olmalıdır.Fikirtepelilerin Sesi olduğunu iddağa eden kişiler,dernekler,oluşumlar,platformlar,dernekler'in bu güne kadar aldıkları sorun çözme mesafesi ortadadır.Bu aldıkları mesafeye koskocaman bir kaos olarakda adlandırabiliriz.Bu sonuçlar ışığında bu güne kadar katkıda bulunanlara teşekkür edip ''artık biraz geride durmalarını' istemek Fikirtepe Halkının hakkıdır.

FİKİRTEPELİLER NE İSTİYOR ?

1-Mali olarak zayıf firmaların devletimiz tarafından ayıklanması.Yapabilirliklerinin sorgulanması.Gerekli teminatların alınması.

2-Devletimizin uzmanlarına hazırlatacağı arsa sahiplerinin haklarını koruyan sözleşme metinlerini firmalara yaptırım gücünü kullanarak uygulatması.

3-Eğer bakanlığımız hukuki zorlukları aşamıyorlarsa.Yasal boşluklardan yararlanan inşaat firmalarından imza atmış vatandaşlar yakasını kurtaramıyacaksa.Yapı adası bazında arsa sahiplerini örgütleyerek ''Kooparatif Modeli'' yasal birlikler oluşmasını sağlamalı.Devletimiz uzmanlarına hazırlatacağı şeffaf ihale,sözleşme hukuki metinlerini ve izlenecek yol haritasını halkımıza bir seçenek olarak sunabilmelidir.

4-Devlet yöneticilerimizin Fikirtepelilere verdiği sözleri yerine getirilmesi.Tutmadıkları sözler nedenleriyle yaşattıkları zarar ve ziyanların tazmin edilmesi.

5-Kamu Kurumlarının kendi aralarında sahip olma kavgalarını ettikleri Fikirtepelilerin arsalarından kesilecek büyük toprak parçalarının ileride rant kapısı olmasından,satılmasından,amacı dışında kullanılmasından endişe etmektedirler.Toplamı neredeyse Fikirtepe Kentsel Dönüşüm alanının yarısına denk gelen devasa büyüklükde ki bu arsaların yeşil alan olarak kullanılması şarttır.Vatandaşın arsalarından kanuni zorumluluk olarak kesilen bu payların (yol ve ilave %25 lik sosyal donatı alanları) her yapı adasında oluşacak site yönetim planlarına kayıt edilerek amacı dışında kullanılması engellenmelidir.Yeşil alan olarak kayıt edilecek bu alanlar tüm kamunun kullanımına açık olmalıdır.

ÖZETLE FİKİRTEPE HALKI ARKASINDA DEVLETİNİN OLMASINI İSTİYOR.

FİKİRTEPE KENTSEL DÖNÜŞÜMÜNDE DEVLETİNİN GARANTÖR OLMASINI İSTİYOR !!!

................................

Tüm kamuoyunun faydası ve çıkarı için,olayları kişiselleştirmeden,her türlü yorum ve görüşlerinizi bizlerle paylaşmanızı bekliyoruz...

''FİKİRSEL'' , içinizden biri...

banner23
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.