FİDEM' DEN EMLAKÇILARA DERS VE BİR FİDEM BAŞKANININ ADA PAZARLAMA BELGESİ
FİDEM BÜYÜKSEHİRİN İSMEKTE VERMİŞ OLDUGU EMLAK DANİŞMANLİGİ KURSUNDA KATİLİMCİLARA BİLGİ VERDİ...

Özellikle emlak siteleri ile içli dışlı olan derneğin bu tarz bir faaliyeti vatandaşlar tarafından anlamlı bulundu.

Fidem Dernek Başkanı olan bu kişinin de aracılığı ile bir şekilde anlaşılmış bulunan Dervişoğlu Firması aradan geçen 2 yıllık zaman dilimine rağmen anlaşmış bulunduğu ada içerisinde her hangi bir faaliyette bulunmamış ve en son olarak bu adayı Dumankaya Firmasına devretmiştir.

Özellikle bu ada içerisinde yeri olan bazı vatandaşlar ile yaptığımız röportajlarda kendilerinin imza atmış olmalarına ve iki yıl gibi bir zaman diliminin geçmiş olmasına rağmen, firmanın her hangi bir icraat yapmamış olmasından dolayı mağdur olduklarını dile getirdiler.

Ekşioğlu firmasının almış olduğu ada içerisinde de temsilci olan dernek başkanının kendi adası içerisinde % 100 imza bitmiş olmasına rağmen anlaşmış bulundukları firmanın da bu ada içerisinde her hangi bir icraatinin olmaması bu ada içerisindeki tüm vatandaşları mağdur etmektedir.

Fidem başkanının % 100 imzası biten kendi adasındaki Ekşioğlu firmasının bile aradan geçen 3 yıla rağmen hiç bir faaliyette bulunmamış olmasını görmezlikten gelmekte.

Firmaların tek taraflı olarak dayattıkları sözleşme metinlerinin  içeriği, firmaların zayıf  mali yapıları ve diğer haklı gerekçeleri sebep göstererek imza atmayan vatandaşları suçlayan röportajlar vererek bu konuda firmalar ile işbirliği içerisinde resmi makamlarda girişimlerde bulunmakta.

Fidem' in bu tarz haklı gerekçeler ile imza atmamış vatandaşların yüzünden firmaların iş yapamıyor olduğu bahanesi ile imza atmayan vatandaşların parsellerinin firmaların menfaatleri ve talepleri doğrultusunda kamulaştırılmasına yönelik girişimlerde bulunması vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanmaktadır.Fikirtepe Haberi yalan habercilik yapmakla itham ederek suçlayan ve karalayan , haber yapmasını engelleyici bir biçimde tehdit ve hakaretler içeren bildirimler gönderen , FİDEM ve yönetiminin haber olarak kendi sayfasında da servis ettiği fotoğraflar ve haber içeriği mevcuttur.

Fikirtepe Haber olarak yayınladığımız bu belge ve kendi sayfasında Emlakçılara verdiklerini iddia ettikleri ve kendi sayfalarında da yayınladıkları ders haberi karşısında nasıl bir tavır takınacağı ve cevap göndereceği vatandaşlar tarafından merak edilmektedir.

Evrakta ismi geçen ve Dernek başkanı da olan bu kişinin, kendisinin veya her hangi bir aile bireyinin üstüne yaptığı gayrimenkul alımları ile beraber servet artışı kamuoyunun dikkatini çekmekte.Fidem derneği başkanının kendisinin Dervişoğlu Firmasının anlaştığı ve çekilerek Dumankaya Firmasına devrettiği bu ada içerisinde her hangi bir parseli veya hissesi bulunmamaktadır. Vatandaşlar kendi yeri ve her hangi bir akrabalık ilişkii bile bulunmamasına rağmen Fidem başkanının bu ada içerisinde tanık veya vekalet alabilecek derecede nasıl bir etki sahibi olabildiğini merak etmektedir.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığının toplantısında Firmaları savunan konuşması ile tepkileri üzerine çeken Fidem Derneği İstanbul Büyükşehir Belediyesinin İsmekte düzenlediği emlak danışmanlığı toplantısında emlakçı adaylarına ders verdiğini bizzat kendisi sayfasında resimler ile duyurdu. işte Fidemin kendi sayfasından da duyurduğu emlakçılar toplantısının haber içeriği.

Fidem' in tüm resmi kurumlarda özellikle ; belediyeler , bakanlık , defterdarlık ve tapuda firmalar lehine yaptığı kulislerin haricinde emlakçılara ders faaliyeti de diğer faaliyetleri gibi kamuoyunda hayretle karşılanarak manidar bulundu...

Fikirtepe Haber olarak tüm resmi makamları ve vatandaşları bu tarz çıkar amaçlı firmalar ile içli dışlı, sivil toplum görünümlü yapılanmalara ve kişilere karşı uyarıyor gizli ilişkileri belgeleri ile tüm kamuoyu önünde ifşa etmeye devam ediyoruz ...

Fidemin yerel basına tehdit ve sindirme girişimi ve vatandaşın haber alma özgürlüğünü kısıtlamaktan dolayı açılmış bir savcılık soruşturması var ve bu soruşturma savcılık tarafından halen yürütülmektedir.
 
Halkı temsil etmeyen , halktan çok firmaların işlerini çözüm ortağı adı altında takip ettiği yönünde kamuoyu algısı bulunan Fidem Dernek Başkanının bazı emlakçı ve temsilciler ile beraber işbirliğinin delilli tescil ve ispatı ,


 ajansFİKİRTEPE / Fikirtepe Haber
banner23
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
engin 5 yıl önce

bunların hepsi çakal! fikirtepede nerede kirli iş var bunlar orada!

Misafir Avatar
TEMEL ÇELİK 5 yıl önce

devlet çıkardığı tutarsız yasalarla fikirtepelileri perişan etti.

Misafir Avatar
Sefa Adasından.. 5 yıl önce

fikirtepenin en büyük sıkıntısı bu tarz çıkarcı insanlar ve onların etrafına konuşlanan saflar tüm adalarda öyle.hepsi müteahhit yalakalı ve yalancı bezirganlık yapıyorlar.fikirtepe haber olarak lütfen sefa-koyuncu haberlerine de yer veriniz.

Misafir Avatar
gökhan 5 yıl önce

ellerinşze sağlık, bu belgelerle birlikte ne kadar haklı olduğumu görüyorum. lütfen fikirtepe halkı bilinçlensin ve tek yürek olsun. kimseye hak verilmeyecektir. bunun örnekleri olmasına rağmen bu tuzaklara düşmeyelim. borçlanmayan ev sahibi olamayacaktır. fikirtepe tek yürek çoğunluk olması halinde davaya gitmelidir.

Misafir Avatar
gökhan 5 yıl önce

bizleri istimlak, kamulaştırma ve afet, riskli alan altında bu bölgeden asimile etmek istiyorlar, riskli alan edilen bölgede nasıl 80 metre yükseklikte residence yapacaksın. hangi paralarla dava açılmalıdır.

Misafir Avatar
sefa koyuncu @Sefa Adasından.. 5 yıl önce

sefa sinema adasinda imzalarini cekmeye baslayanlar oldu.soylesi yapmanizi oneririz.bakkal ilker ve levent (hac malzemesi satan)

Misafir Avatar
4.ada 5 yıl önce

sayın editör düne kadar sizde fidem derneği bünyesin de değilmiydiniz.ne olduda buğün bu kutuplaşma ortaya çıktı?

Misafir Avatar
ajansFİKİRTEPE @4.ada 5 yıl önce

sayın 4.ada , Fikirtepe Haber , ajansFİKİRTEPE idaresinde ve yönetiminde mevcutta oluşan kaynağından ve belgeli gerçek haberleri yaparak kamuoyunu dün nasıl oldu ise bugün de aynı şekilde bilgilendirmek için çalışmakta ve çabalamaktadır. Bahsettiğiniz dernek ile her hangi bir bağımız bulunmamakla beraber , her hangi bir faliyet , oluşum yada kişinin dün yapılan doğrularında yanında bulunmuş olmamız, bugün yapılan ve kamuoyunu etkileme amacı güden yanlışlarını yazmamıza engel değildir .Doğruları yazarak kamuoyunu bilgilendirmek basın olarak görevimizdir. İlginiz için teşekkür ederiz. Kamuoyuna duyrulur. ajansFİKİRTEPE