EMRULLAH TURANLI, '' İMZALAR BİTSİN, YETER Kİ İŞ BİZE KALSIN... ''
Fikirtepe Haberden Özel Emrullah Turanlı röportajı ,

Emrullah Turanlı Fikirtepe Haber'e yaptığı özel açıklamada , Fikirtepede imzalar bitmeden bir şey yapmalarının mümkün olmadığını ama alınan son kararlar ile işlerin hal yoluna gireceğini düşündüğünü söyledi.

Turanlı , Vatandaşlara verdikleri sözlerin arkasında olduklarını ama kendilerine karşı verilen sözlerin tam olarak tutulmadığını söyledi.
Fikirtepe'de kira alamadığı için mağdur olan ve zor geçinen vatandaşlar ile ilgili sorumuza Turanlı şöyle cevap verdi,

''Biz % 75 civarında imza alıp 2/3 çoğunluğu sağlayınca ordaki vatandaşlar bize gelerek boşaltmak ve kira ödememiz durumunda kalan imzaları da tamamlayacakları yönünde bize söz verdiler. Biz boşaltma işlemine başladık ve istedikleri 6 şar aylık kiralarınıda peşin olarak onlara gönderdik ama sonuçta bize verilen sözler tutulmadı ve imzalar tamamlanmadı . Bu gün % 95 orana gelinmiş olunsa bile hala imzalar % 100 bitmemiş durumdadır '' dedi.

Turanlı ayrıca , imzaların bitmesi durumunda verdikleri sözlerin arkasında olduklarını ve bir an  önce işe koyulacaklarını söyleyerek kamulaştırma için başvurduklarını ama kimsenin yerinde gözlerinin olmadığını belirterek insanların bir an önce kendi gönül rızaları ile gelerek sözleşmeleri imzalamalarını istediklerini sözlerine ekledi.

Emrullah Turanlı son olarak ordaki arsa sahiplerinin % 100 birleşip imzalarını tamamlamadan kendilerinin bir şeyler yapmalarının mümkün olmadığını , asıl mağdurun da kendilerinin olduğunu söyledi.

Taş Yapının Aldığı Adalar ile İlgili Son Durum Nedir ?

Taş Yapıdan Röportaj yaptığımız Kemal Köseoğlu ise , Çömlekçi çukuru ve Fikirtepe 2. ada olarak bilinen Salı Pazarı yakınındaki ada olmak üzere Fikirtepe'de toplam iki ada ile anlaştıklarını söyleyerek şöyle devam etti.

Çömlekçi çukurundaki adamızda şu an itibarı ile % 95 civarında imza oranı yakaladıklarını burası ile ilgili kamulaştırma başvurusunu yaptıklarını bir hafta , 10 güne kadar kamulaştırma uyarı yazısının imza atmamış olan arsa sahiplerinin ellerine ulaşmasını beklediklerini söyledi.

Bir diğer 2. ada olan salı pazarı yakınındaki adamızda da % 92 gibi bir imza oranı yakalandığını ve bu ada ile ilgilide kamulaştırma başvurusunda bulunduklarını burası ile ilgili de bayramdan sonra imza atmamış arsa maliklerinin ellerine ulaşmasını beklediklerin her şey yolunda giderse bir aylık bir süreç sonunda her şeyin netleşmesini beklediklerin ondan sonra imzaların bitmesi ile işin vatandaşlardan çıkarak kendilerinde kalacağını ve bundan sonra üzerlerine düşenleri söz verdikleri gibi yapacaklarını söyledi.

Taş Yapı Adasında İmza Atmayanlar Ne İstiyorlar !?

Kemal Köseoğlu , imza atmayan vatandaşların neden imza atmadığını ve neyi gerekçe gösterdiklerin sormamız üzerine ; çömlekçi çukurunda imza atmayan vatandaşlardan birisinin 5 m2 yerine 150 bin TL para ve aylık 25 bin TL kira istediğini, diğer bir arsa sahibinin iki dairesi için aylık 35 bin TL kira istediğini ve diğer bir parsel sahibininde % 60 oran istediğini iddia etti.

Bir yıldır kira alamayan vatandaşların durumu ...

Bir yıldır kira yardımı alamayan vatandaşların mağdur durumda olduklarını Firma olarak kendilerinin kira ödememede ki gerekçelerinin de kendilerince haklılık oluşturduğunu ve yeni alınan acele kamulaştırma kararı sonrası imzaların tamamlanması yönünde bir netliğin belirdiğini söyledik.

Bu netlik sonrası mağdur vatandaşlara yönelik bir jest olarak 3- 5 aylık kira ödemesinin yapılıp yapılamayacağı yönündeki soru ve Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği olarak talebimiz karşısında Kemal Bey öncelikle teşekkür ettiğini ama bununla ilgili kararın Emrullah Turanlı tarafından verilebileceğini söyledi.

Kentsel Dönüşüm Derneği yönetim kurulu Başkanı Yasin BEKTAŞ, vatandaşlardan gelen şikayet ve bu talepleri tekraren Emrullah Turanlıya ileteceklerini söyledi..

Yeni gelişmeler ve haberleri Fikirtepe Haber' den takip etmeye devam ediniz ... Y.B. ajansFİKİRTEPE / Fikirtepe Haber

banner23
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
TEMEL ÇELİK 5 yıl önce

taş yapinin açilamasi pek i̇nandirici gelmedi̇ bana büfeni̇n 25 tl ve vatandaşin 2 dai̇reye ayda 35 tl ki̇ra i̇stemesi̇ gi̇bi̇

Misafir Avatar
harun 5 yıl önce

emrullah turanlı kesinlikle dogru sölüyor inanmayın yalan diyenlere adamın dürüst oldugu belli zaten....

Misafir Avatar
. 5 yıl önce

aylik25-30bin tl az yazmissiniz 50bin yazsaydiniz daha inandiri olurmus insanlara inandiricu haberler verin

Misafir Avatar
TEMEL ÇELİK 5 yıl önce

emrullah beyi̇n acikladiği 2 dai̇reye 35 tl aylik ki̇ra i̇steyen ve büfeye 25 tl aylik ki̇ra i̇steyen vatandaşla si̇z gazeteci̇ olarak görüşüp buradan yayinlayancaya kadar emrullah beye i̇nanmam

Misafir Avatar
adsız 5 yıl önce

evet evet tüm doğruları emrullah turanlı ve kemal köseoglu söylüyor diğer insanlar yalan söylüyorlar yaniiiiiiiiiiii.

Misafir Avatar
adsız 5 yıl önce

adamızdaki promlem arsa sahiplerinin sözleşmeleri okumadan komşularına ve kendilerini temsilci diye nitelendiren kişilere güvenerek imza atmaları.

sayın emrullah turanlı öncelikli olarak t.c. kadiköy 1. noterligindan 02 nisan 2013 tarihli 04195 sayı numaralı düzenlenen sözleşmedeki imza tarihini mütakiben 7 iş günü içerisinde ödeyeceği bedelleri ödeyerek insanların maduriyetini gidermesi gerekli.

Misafir Avatar
adsız 5 yıl önce

ayrıca imza atmayan arkadaşların böyle bir taleplerinin olmadığını düşünmekteyim.birde onlara sormak gerekir diye düşünüyorum keza 5 meresi olan kimse kalmadı diye duyumlarım var.saygılarımla.

Misafir Avatar
Fikirtepe Haber @adsız 5 yıl önce

taşkapı adasından bize ulaşan vatandaslar olursa kendileriyle röportaj yapar birebir yayınlarız. f.tepehaber@hotmail.com