Fikirtepede Çağdaş - Emiroğlu Rüzgarı
Fikirtepe Haber olarak yaptığımız araştırma ve Firmanında katkıları ile elde ettiğimiz bazı bilgilerin sizlerin işine yarayacağını düşünüyor ve Emiroğlu - Çağdaş Firma ortaklığı hakkında bazı bilgileri sizler ile paylaşıyoruz. Çağdaş - Emiroğlu firması ile ilgili merak edilen bazı bilgiler, firmanın burada ilgilendiği adalar ile ilgili bazı kısa bilgiler ve Firmanın daha önceden yapmış olduğu bazı projelerinin hakkında detayları aşağıda görebilirsiniz.

Firmanın yapmış olduğu projelerle ilgili bize verilen bilgilere göre, Ataköy Konakları , Ataköy Plus AVM , Sultan Makamı tamamlanmış olan projelerimiz arasında yer almaktadır. Mira Marine ve Güneşli projemiz şu anda devam etmektedir. 

 Bunun dışında sözleşme ile ilgili ve Fikirtepe Haber olarak sözleşme içinde aklımıza takılarak ve firma yetkililerine sorduğumuz sorular ile ilgili olarak firmadan bize yapılan açıklamalarıda aşağıda görebileceksiniz.

 Fikirtepe Haber olarak sorduğumuz sorulara Firma yetkilisi Hülya Hanımdan Şimşek tarafından gönderilen açıklama aşağıdaki gibidir.

'' Fikirtepe Haber olarak sormuş olduğunuz soru ile ilgili olarak ;

1 -Tapudaki hisse payı devirlerinde , tevhid işlemi yapılıp tüm arsalar 20 dönüm olarak tek tapu olduktan sonra 4 emsal ile imar durumu da alınması ile arsa sahiplerinin tapularının % 46 larının tapu devirleri müteahhit firmaya gerçekleşecektir . Biz arsaları tevhid edene kadar veya imar durumunu alana kadar hiçbir arsa sahibimizin tapusunun % 46 sını almıyoruz. Ayrıca alma işlemi gerçekleşeceği zaman , sözleşme gereği almamız gereken bu % 46 lık payın üstüne 1. sırada arsa sahipleri lehine inşaat teminat ipoteği koyuyoruz. Bu ipotek de belirli oranlarda inşaatın ilerleme seviyesine göre kaldırılmaktadır. Bu oranları 7.1.3. maddesinde görebilirsiniz. (sayfa 7-8) . 

 2 - Diğer altını çizmiş olduğunuz maddeye gelecek olursak ; (5.4) , bu maddede anlatılmak istenen satılabilir alan dışı olan depo , sosyal tesis ve otopark gibi alanların kullanım şekli müteahhit ve temsilciler kurulu ile 634 sayılı kat mülkiyeti yasasına uygun bir şekilde düzenlenecek yönetim planı ile belirlenerek bu yönetim planı tapulara işletilecektir. Arsa sahipleri bu madde de satılabilir alan dışındaki yerlerin kendilerini ait olmadığını düşünüyorlar .Ancak madde 4 , ilk paragrafta konut ,recidence,ticaret+sosyal tesis ve benzeri inşaat yapımı sonunda ortaya çıkacak bağımsız bölümlerin % 54 ü arsa sahiplerinin % 46 sı müteahhit firmanın olacaktır şeklinde belirtilmektedir. Aynı ortaklıkta madde 16 -1g , emsal dışında kalan depo , otopark,sosyal tesislerde ortaya çıkabilecek alanlara yine arsa sahipleri % 54 ,müteahhit firma % 46 şeklinde belirtilmiştir. 

Fikirtepe Haber' e hassasiyetinden dolayı teşekkür eder , iyi çalışmalar dileriz.   Hülya ŞİMŞEK  ''


 Bizde Fikirtepe Haber olarak sormuş olduğumuz sorularımıza göstermiş olduğu hassasiyetten ve cevap verme nezaketinden dolayı Hülya Hanım' a teşekkür ediyoruz. Firmadan bize gönderilen diğer açıklamaları
ve firma hakkında öğrendiğimiz diğer bilgileri sizler için paylaşmaya devam ediyoruz...

  

Şirketten aldığımız bilgilere göre, Emiroğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Servet Demir ve Çağdaş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Fırat , yarım asra dayanan güç ve tecrübeleriyle bugüne kadar Ataköy Konakları , Ataköy A Plus Alışveriş Merkezi ,Florya Ekşinar Konakları , Bahçeşehir Hillpark , Çengelköy Sultan Makamı gibi İstanbul'un prestiji yüksek projelerine imza atmışlardır. Sadece yükselen değil yükselme potansiyeli olan bölgeleri en iyi ve en verimli biçimde değerlendiren Emiroğlu Grup ve Çağdaş Yapı Fikirtepe'yede marka değeri yüksek , modern  karma kullanımlı bir proje yapmak üzere Fikirtepe deki yerini almıştır.  

         

Emiroğlu Grup ve Çağdaş Yapı Fikirtepe 'de 2275-2276-2277-2278-2279  Nolu adalarda imza toplamaktadır . Bulunduğumuz adalar konum olarak Fikirtepe Mandıra Caddesinin merkezinde ve insan yoğunluğunun en fazla olduğu lokasyondadır. İmza topladığımız bu adalardaki toplam alan 20 dönümden oluşmaktır. Bu alanın 17 dönümü konut alanı geriye kalan 3 dönümü ise ticari alandır. Ayrıca 2275-2276-2277-2278-2279  Nolu adalar 88'i konut 13'ü Ticari parsel olmak üzere 101 parselden meydana gelmektedir.

 

Önemli Hususlar ;

-Konut + ticari olarak  karma kullanımlı bir proje yatırım yapmayı düşünüyoruz.

-Ruhsat alındıktan sonra 24 ile 30 ay arasında inşaatı bitirmeyi hedefliyoruz.

- Yapılan tüm inşaat alanının %54 ü Arsa sahiplerinin - %46 sı Müteahhit Firmanın

- Noter sözleşmesi sırasında konutlar için 12 Aylık kira peşin ve m2 x 75 TL Bonus

- Noter sözleşmesi sırasında dükkanlar için arsa metre karesi x 20 TL den 12 Aylık kira peşin ve m2 x 75 TL Bonus

-Taşınma sırasında 6 aylık kira peşinatının daha verilmesi ile 18 aylık kiranın tamamlanması ve bağımsız bölüm başına 1.500 TL taşınma bedelinin karşılanması 

-Evlerin tahliyesi için arsa sahiplerine tebligat gönderildikten sonra tüm arsa alanının

 %70 inin yükleniciye teslim edilince kiraların başlaması

 

2275-2276-2277-2278-2279  Nolu adalarda , ada sakinleri ile  hızla devam eden anlaşmalar neticesinde imzalarımızın %45 e geldiğini, Fikirtepe 'nin yüzünü aydınlatmak , daha modern daha çağdaş bir Fikirtepe inşa etmek adına dürüstlük ve güven ilkeleri eşliğinde hızlı ve emin adımlarla ilerlemek ve imzalarımızı tamamlamak için saygıdeğer ada sakinlerimizi Mandıra Caddesindeki ofisimize bekliyoruz. EMİROĞLU GRUP VE ÇAĞDAŞ YAPI '' 

Çağdaş - Emiroğlu ortaklık Firmasının imza aldığı ada içerisinde 
Çağdaş - Emiroğlu  haricinde SRP İnşaat da imza almış ve almaya devam etmektedir.

'' iyi günde Kalın, Fikirtepe Haber' de Kalın ! ''
 Yasin BEKTAŞ / Fikirtepe Haber     

 


banner23
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Gökhan kaya 5 yıl önce

bu nasıl oluyor hem srp imza topluyor hem de çağdaş yapı

Misafir Avatar
salim erat 5 yıl önce

ee bu firmalar hiç teminatsızmı alıyolar bu arsaları..tuhaf değilmi

Misafir Avatar
Özden Gökkaya 3 yıl önce

Ben coşkunlar sok.oturuyorum .görüşmelerimiz hep SRP yapıyla oldu .yüzde 98'e ulaştıklarını söylüyorlar.doğrumu?bizim adada emiroğlu-çağdaş yapıyla anlaşan duymadım .ne tür bir aldatmacanın içerisindeyiz.arsamı topluyorlar .bizede baskıyla imza attırmaya çalışıyorlar.teminatımız yok ileride sorun yaşadığımızda muhatap bulamamaktan korkuyorum .beni aydınlatırsanız sevinirim

Misafir Avatar
Mrt ylmz 7 ay önce

Biz daha çok bekleriz bunlar 2firma bi köprüde keçi misali bekliyorlar olan kime biz mülk sahiplerine biz birleşip bi karar alsak bunlarì birbirine kırdırsaydìk biz değil onlar düşunecekti tam 4 senedir bunlarìn pisliğini bekliyoruz tabiki TEMSİLCİLER de bunlara dahil.