Fikirtepe Kulusi; Fikirtepede Neler Oluyor? Başaran, Dervişoğlu, Dumankaya Firmaların Son Durumu !?

Öncelikle Başaran Holding haberi ile başlayalım, Başaran Holding Patronu Mustafa Başaran Mandıra Cadddesi Üzerinde anlaşmış bulunduğu iki ada hak sahipleri ile önümüzdeki hafta yani ayın 28.04.2014 tarihinde Vatan Düğün salonunda bir toplantı tertip ediyor ve tüm hak sahipleriyle bir toplantı yapıp son durum değerlendirmesini yapacaklar. Gelişmeleri Fikirtepe Haber olarak takip edip sizler ile paylaşacağız.

 Dervişoğlu Firması ile ilgili habere gelince, Dervişoğlu İnşaatın patronu Erol Bey' in Fikirtepe Habere yaptığı açıklamaya göre anlaşmış bulunduğu adadan çekilmeyi düşünmediği ancak adadan 5-6 kişinin yoğun isteği ! nedeni ile adayı bağlamak ya da önünü kesmek gibi bir niyetinin olmadığı yönünde görüş belirtmişti.
 
Bizim duyumlarımıza göre Dervişoğlu firmasının takribi 2 milyon TL masraf yaptığı şeklinde bir beyanda bulunduğu ve bu masrafın karşılanması durumunda adadan çekilebileceği yönünde ..

 Dervişoğlu Firması Patronu Erol Bey mevcutta idareden kaynaklanan ve gerçek olan sıkıntılardan dolayı her hangi bir faaliyette bulunamadıklarını mevcut durumda yaklaşık 6 kişinin imzasını atmamış bulunmasından dolayı % 100 imza oranını yakalayamadığını ve vatandaşların da 3.60 oranla yapılaşmayı kabul etmediği için de beklemek durumunda kaldıkları yönünde daha öncelerden açıklamaları olmuştu.

 Gelinen süreçte firmaya imza vermeyen vatandaşların beklentileri nelerdir , Dervişoğlu Firmasının çekilmesi için ısrarlı davranan ada sakinleri kimlerdir ve neden bu kadar ısrarlı davranmaktadırlar , tüm bunların yanında mevcuttaki imza atmayanlar ile idari sıkıntılar belli iken neden bazı kişiler ısrarla bu adaya yeni bir firma bulma telaş ve heyecanı içerisindedir !? 

 Evet vatandaşların kafasını kurcalayan tüm bu sorular ile beraber imza atmamış bulunan vatandaşların ilk imza atması önceliğine odaklanılması acaba bu vatandaşların imza atacak ve söz haklarının diğer arsa sahiplerinin sözlerinin üstünde ve yeterli bir ifade mi ? gibi soruların da geçmesine sebep olmaktadır.

Mevcutta % 90 imza oranı yakalanmmış ve 5-6 hissedarın imza atmamasının haricinde idari sıkıntılarında sebep olduğu inşaat firmalarnın eylemsizliği karşısında yeni bir firmanın gelmesi sürecin uzamasını sağlayacağı kesin. Peki, imza atmamış bu vatandaşların ilk imza atacak olması şartına bağlı olarak farklı bir firmaya devir yapılacak olması ve bu yeni firmanın bu 6 kişiye ayrıcalık mı tanıyacak ki diğer vatandaşlar sorgusuz sualsiz peşlerinden imza atacaklar ve başka bir firmaya devir yapılmasına razı olacaklar gibi yeni sıkıntılara kapı aralayacağa benziyor ...  Gelişmeleri Fikirtepe Haber olarak takip edip sizler ile paylaşacağız.

 Evet son olarak Fikirtepede iflas ederek iflas erteleme talebinde bulunan ama kendisine imza vermiş vatandaşlara da vefa borcu olarak yeni ve güçlü bir firmanın gelmesine öncülük ederek çekileceği adaya Dumankaya Firmasının gelmesini sağlayan Yazıcı İnşaatın çekildiği adada imzaları son sürat toplamaya devam ediyor.

 Dumankaya inşaatın sözleşmesini okuyup irdeleyen bazı vatandaşlar sürecin belirsiz olması ve oluşturulan bıkkınlık karşısında sözleşme içerisindek göze takılan sakat maddelere bile odaklanamadıklarını , imza atarken firmanın büyüklüğüne ve yapabilirliğine güvenrek çaresiz bir şekilde topluma uyarak imza atmak zorunda kaldıklarını veya toplumu karşılarına almak durumunda olduklarını söylediler.

 Dumankaya' nın sözleşmesinde vatandaşların itiraz ettikleri noktalardan bazıları her şeyin firmanın lehine yazıldığı , sözleşmede alacakları yerlerin ve büyüklüklerinin, daha doğrusu avan projenin çizilip tam olarak belirlenmemiş olmasının yanında, kendi bağımsız bölümlerini satış noktasında tamamen firmanın iyi niyet ve insiyatifine bıraktıklarını , firmanın kendisine düşen bağımsız bölümlerin % 80 nini satmadan arsa sahiplerine satış yetkisini vermemesi, paylaşım ve bazı asil hakların kullanımında temsilciler kuruluna aşırı yetki verilmesi, kira ve inşaat maliyetine karşılık her hangi bir teminat verilmemesi gibi firmanın her hangi bir art niyetli davranışında işlerinin tamamen Allah' a kalacağını belirttiler.  Gelişmeleri Fikirtepe Haber olarak takip edip sizler ile paylaşacağız. 

 Dördüncü bir Haber konusuda Dervişoğlu firmasının çekilmesi muhtemel ada için önümüzdeki salı 22.04.2014 tarihinde pendik Titanic otelde bu ada sakinlerine bir sunum yapacağı haberidir.  Gelişmeleri Fikirtepe Haber olarak takip edip sizler ile paylaşacağız. 

 Tüm bu ve yeni gelişmeler ile birlikte yeni haberler ile detayları için Fikirtepe Haber olarak yoğun bir çalışma ve koşuşturma içerisindeyiz. Bu konuda sizlerinde destek ve görüşleri ile beraber haber , bilgi paylaşımı noktasında desteklerinize teşekür edİyoruz. 

İyi günde kalın Fikirtepe Haber' de kalın ! Fikirtepe Haber


banner23
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Fuat Eyibi 5 yıl önce

Hayırlı sabahlar dileyerek konuya başlayalım saygı değer Fikirtepe halkı öncelikle düzeltilir Başaran Holding'in sahibinin adı Hüseyin başaran daha sonra şunu söyleme ihtiyacı duyuyorum bu imzadan uzak durmaya çalışan tüm Fikirtepe halkı özellikle parselde herkes imza atmış fakat o kendini uyanık sanıp da imza atmaya yapamayan vatandaşlara sesleniyorum milletin ah'ini almayın burdan fazladan alacağınız size kar getirmez bir an önce imza'nizi atın bu kadar insanı beklemeyin! ..

Misafir Avatar
Mehmet @Fuat Eyibi 5 yıl önce

fuat beye katılıyorum. kaç sene geçti, hala çakallık peşinde olmaya çalışıyorlar. hem komik, hem acı verici. kentsel dönüşüm süreci olmasa günlük hayatta ne ile meşgul olacaklardır acaba.

yasin bey; sizden artık bir maritaş haberi bekliyoruz. bu firmanın da bu kadar sessiz kalması hayra alamet değil diye düşünüyoruz.

Misafir Avatar
fikirtepe sakini 5 yıl önce

yasin bey yazıcı grubun fen lisesinin yanındaki 3051.3052.3053. nolu adalardaki durum ne bir bilginiz bvarmı

Misafir Avatar
4. ada 5 yıl önce

Anlayamadıgim bizim 4.ada3 kişi imza atmamış 5 sene imza atmasalar ne olacak bekleyecekmi imza atan millet 5 sene bekleyecekmi ozama çözüm vermeyenlerin yerleri pas geçilerek 3.65 ten inşaata başlarsın yada 600m2bulan komşlsr inşaata başlar vermezlerse olmazmış al sana çözüm.

Misafir Avatar
TEMEL ÇELİK 5 yıl önce

4. adada 3 kişi̇ kalmişsa neden i̇mzlamadiğini tespi̇tedersiniz. onun yeri̇ne kendi̇ni̇zi̇ koyarsiniz. hakliysa bi̇vraz arsa sahi̇plari̇ bi̇razda fi̇rma fedakarlik yapar uzlaşilir bi̇ter. fakat bi̇zi̇mle fi̇rmanin bakiş acisi farkli olunca üstüne üstlük bi̇rde yasal tehdi̇tler olunca o zaman nereden i̇nceli̇rse oradan kopsun di̇yori̇nsan e çözümsüz kaliniyor.

Misafir Avatar
GARİP 5 yıl önce

merhaba yasin bey dervişoğlu titanic toplantısı için gün vermişsiniz fakat saat vermemişsiniz tşk.

Misafir Avatar
Yonca 5 yıl önce

merhaba,
22.04.2014'te dervişoğlu inşaatın toplantisi gerçekleşti̇ mi̇? geli̇şmelerden haberdar olmak i̇steri̇z.

teşekkürler.