Hektaş ''Mist'' Firması Üzerine Spekülasyonlar ve Gerçekler

Fikirtepe içerisinde Firmalar ile anlaşma sağlanırken ada içerisinde vatandaşların imza attıkları firma hakkında çıkan söylem ve iddialara karşılık olarak ve sözleşme ile alakalı yanlış anlaşılma olmaması için  kamuoyuna duyurmak istedikleri iddialara karşılık cevap mahiyetinde metin ve orjinal aslı aşağıdadır. 

İmza Atmış bulunduğumuz firma ile alakalı olarak internet üzerinde facebook üzerinden bir sitede yayınlanmak yolu ile yapılan karalama amaçlı olduğunu düşündüğümüz yazılı iddia ;

'' HEKTAŞ YANİ (MİST İSTANBUL) FİRMASINA İMZA ATAN ARKADAŞLARIN DİKKATİNE ÖNEMLİ UYARI SÖZLEŞMEDEKİ MADDELER SAKINCALI İMZA ATMADAN BİR KERE DAHA DÜŞÜNÜN!!!!!!
BU BİR BİLGİLENDİRME MESAJIDIR..2207-2208-2209-2220 ADA PARSELLERİ.. 

1-Sözleşmeyle beraber arsanın %43 tapusunu firmaya devrediyorsunuz..

2-Arsanızın üzerinde haciz ipotek varsa mist yapı rayiç bedel üzerinden arsanızı alabiliyor.

3-10.000.000 tl ada %100 imzalanınca teminat mektubu verilecek deniyor.Bu mümkün olmayacak adanın yarısı başka bir firmaya imza atmış durumda.

4-sözleşmede ortak alabilir deniyor ya bu ortak anka firması olursa siz %57 ankaya imza atanlar % 60 aynı bina olmasına ragmen sizden 3 puan fazla alma durumunda kalacaklar.

5-Ayrıca temsilciler grubunun inanılmaz bir yetkisi var bu kadar yetki verilmesi ileride kötü sonuçlara yol açabilir. ''

 


İmza Atmış bulunduğumuz firma ile alakalı olarak yapılan karalama ve çarpıtmalara karşılık kamuoyunun bilmesini istediğimiz gerçekler ;


1- İddia edildiği üzere devirler, sözleşme imza anında değil,

Madde 6.1'de belirtildiği üzere tüm parsellerin tevhidinin yapılıp projenin onaylanmasından sonra yapılacaktır. 

2- Arsanın üzerinde haciz olması durumunda rayiç bedel üzerinden alım söz konusu değildir.

Madde 15.1'de belirtildiği üzere öncelikle enkaz bedeli, hak mahrumiyeti bedeli  ve taşınma bedelinden mahsup edilecektir. Edilemez ve hak sahibi satmak isterse m2 bedeli olarak 2.500,00 DOLAR üzerinden satın alınabilecektir.

3- Teminat Mektubu verilmesi sözleşmenin asli edimidir. Bundan dolayı verilecek teminat mektubunun doğal olarak adanın tüm halkına tahsis edilmesi, herkesin haklarını koruması ve %100'ün imzalaması şartı ile verilir. Şu an imzalayanlar için verilmesi ve onlara tahsis edilmesi imza atmayan kişiler için haksızlık yaratacaktır.

4- İddia edildiği üzere sözleşmenin devri ve ortak alımının söz konusu olmadığı;

Madde 14.12'de;

"Kısmen yerli ve yabancı ortak alınabilir ancak söz konusu arsa üzerinde bulunan ve fiiliyatta arsa sahipleri tarafından imza atılmış olan firma ile ortaklık kurulamayacaktır. Bu firmanın ortaklarıyla da herhangi bir ticari ilişki kurulamayacaktır" şeklinde belirtilmiştir.

Madde 16'ya göre ;

Yüzdelik dilimler konusunda ise SPK lisanslı firma tarafından belirlenen rapora göre hakkıyla %57'lik oran sağlanacaktır.

5- Temsilciler kurulu yetkileri ise;

Her adada temsilcilere verilen yetkiler verilmiş olup birçok temsilciler kuruluna verilen para çekme yetkisi rağmen temsilciler kuruluna para çekme ve kira ile ilgili yetkiler verilmemiştir

6- Firma adı MİST İSTANBUL DEĞİLDİR. 

Saygılarımızla;

2207-2208-2209-2220 No'lu Yapı Ada'sının Mist İnşaat'la Sözleşme İmzalayan Ada Sakinleri

 
Not: Ekteki resimde ilgili firma adına gerekli duyuru ve açıklama detaylı olarak verilmiştir. 

 

banner23
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.