EMAY CEVAP VE DÜZELTME HAKKIDIR

 CEVAP VE DÜZELTME HAKKIDIR

http://www.fikirtepehaber.com/fikirtepe-kulusi/fikirtepe-kentsel-donusum-derneginden-emay-kent-plus-firmasina-kira-ve-ruhsatsiz-satis-sikayeti-uyarisi-h1954.html

Yukarıda linki verilen yazıda, “…Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği’nin vatandaşlardan gelen şikayetler doğrultusunda firmlara uyarılarda bulunduğu, Fikirtepe’de kat karşılığı sözleşme imzalayarak proje yapacak ve bu amaçla ruhsat başvurusunda bulunan Emay Kent Plus firmasına ruhsat almadan satış yaptığı ve vatandaşların kiralarını 3 aydır aksatarak ödememesinden dolayı vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine uyarıda bulunduğu, Emay Kent Plus Firmasının çoğu evi boşaltıp yıkmasına karşın sözleşmedeki, '' son ev yıkılınca kiralar başlar !'' maddesinin arkasına sığınarak kira ödemelerini 3 aydır aksattığı ve bilinçli olarak yıkılmadığı düşünülen bu son evin sayesinde kiraları ödemeyerek hala ruhsat almamış olmasına karşın ön talep toplama adı altında satışlara devam ettiği şikayetlerinin iletildiği…” şeklinde gerçeklere tümüyle aykırı beyanlara yer verilmiştir.

Öncelikle belirtmek gerekir ki, yasal olarak faaliyet yürütüp yürütmediği tespit edilemeyen, hakkında herhangi bir iletişim bilgisine dahi ulaşılamayan Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği tarafından müvekkil şirkete herhangi bir uyarıda bulunulması söz konusu değildir. Bununla birlikte, arsa sahipleri ile akdedilen Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmeleri’nde yer alan tüm yükümlülükler müvekkil şirket tarafından yerine getirilmekte olup, kiraların ödenmemesi gibi bir durum söz konusu değildir.

 Arsa Sahipleri ile müvekkil şirket arasında akdedilen sözleşmeler kapsamında tüm binalar tahliye edilene kadar müvekkil şirketin herhangi bir ödeme yükümlülüğü bulunmamasına karşın müvekkil şirket bugüne kadar tüm iyi niyeti ile kira ödemeleri yapmıştır. Ancak gelinen aşamada son binada bulunan bir kısım arsa sahiplerinin keyfi olarak taşınmazlarını tahliye etmemesi sebebiyle işler aksamakta olup, bir kısım arsa sahiplerinin keyfi uygulamasına ve sözleşmeye aykırı tavırlarına son vermek adına kira ödemeleri durdurulmuştur. Ortada bir mağduriyet var ise bir kısım arsa sahiplerinin sözleşmeye aykırı tavrı nedeniyle bu mağduriyete uğrayan müvekkil şirkettir. Bunun dışında, sözleşmeye aykırı bu davranışlar nedeniyle henüz ruhsat alınmayan son binanın kaldığı söz konusu parselden herhangi bir satış da yapılmamakta olup, bu yöndeki beyanlarınız da tümüyle gerçeklere aykırı ve itibar zedelemeye yöneliktir. Hal böyle iken, sitenizde yer alan yazı tümüyle gerçeklere aykırı olduğu gibi, tamamıyla müvekkil şirketin itibarını zedelemek amacıyla kaleme alınmış olup, söz konusu yazının derhal kaldırılması ile ilgili linke erişimin derhal engellenmesi gerekmektedir.

Emay İnşaat Taahhüt San. Ve Tic. A.Ş. Vekili Av.Ceylan TÜRKOĞLU 

banner23
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
irfan dagistan 5 yıl önce

Sirketlerin haksiz ve insanlari magdur ed en hukuk ve vicdan disi tutumlarini alkisliyan beslemelerine mezartasi gibi sessiz kalan fikirtepeli ne zaman uyanacaksin

Misafir Avatar
mehmet çiftçi 5 yıl önce

Emay ve diğer firmalara tarafınızca atılan iftiralardan dolayı sıkıntı yaşayan maliklerden fikirtepehaber.com ve adresi bile olmayan dernek Özür dilemelidir.

Misafir Avatar
mehmet 5 yıl önce

fikirtepehaber bir cevap verir mi; bundan sonraki adimlarina itibar edecek insanlar icin buyuk bir sarsintidir bu. resmen adamlar bizle kimse iletisime gecmedi yazmis.

Misafir Avatar
Fikirtepe Haber 5 yıl önce

Fikirtepe Haber olarak yayın hayatımıza başladığımızdan beri iletişime geçmediğimiz veya geçmek istemediğimiz hiç bir firma, kurum ya da vatandaş kalmamıştır.Bahsi geçen haberde, öncesinde veya sonrasında her türlü girişimlerimize rağmen firmanın hiç bir yetkilisine ulaşamamışız veya bize geri dönüş yapılmamıştır. Yaptığımız yayınlarda birinci hedefimiz ve düsturumuz belgesi olsa bile tarafların görüşünü almak ve yanlış bir anlaşılmaya meydan vermemektir.Fikirtepe Haber olarak elimize geçen bilgi ve belgelerin sağlamlığını araştırmadan hiç bir haber yayını yapmamışızdır. Bu haberle ilgili olaraki oluşan mağduriyet hakkında hem bakanlık nezdinde girişimde bulunulmuş hem de kamuoyunu yaşanılabilecek sıkıntılara karşı uyarmak içi haber haber değeri görülmüş ve yapılmıştır. Bahse konu olan bölgede bize ulaşan bilgilere göre,evinden taşınmış olan vatandaşların mağduriyeti devam etmektedir.Firmanın avukatının yaptığı '' Arsa Sahipleri ile müvekkil şirket arasında akdedilen sözleşmeler kapsamında tüm binalar tahliye edilene kadar müvekkil şirketin herhangi bir ödeme yükümlülüğü bulunmamasına karşın müvekkil şirket bugüne kadar tüm iyi niyeti ile kira ödemeleri yapmıştır. Ancak gelinen aşamada son binada bulunan bir kısım arsa sahiplerinin keyfi olarak taşınmazlarını tahliye etmemesi sebebiyle işler aksamakta olup, bir kısım arsa sahiplerinin keyfi uygulamasına ve sözleşmeye aykırı tavırlarına son vermek adına kira ödemeleri durdurulmuştur, '' açıklamasında da bu durum açıkça beyan edilmiştir. E-mail yolu ile ve resmi olmayan bir şekilde bize firmanın görüşü iletilmiş olsa dahi objektif ve tarafsız habercilik gereği yayınlamış bulunmaktayız. Bize ulaşmak isteyen herkese firma veya vatandaş olsun sayfalarımız sonuna kadar açıktır, yeter ki belgeli olsun .. Yayınlanan haberler de kasıtlı olmayan bazı tipografik hatalar olsa bile bu bizim sorumluluğumuzu ortadan kaldırmaz. ajansFİKİRTEPE / Fikirtepe Haber olarak doğru ve tarafsız habercilik anlayışımızdan ödün vermeden objektif olarak halkımızı aydınlatıcı ve yol gösterici yayınımızı yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Fikirtepe Haber'e yapılan yorum saldırılarda veya başkaca tehditlerinde maksatlı ve taraflı olduğunu düşünüyor gerekli her türlü hukuki haklarımızın da saklı olduğunu tüm taraflara belirtmek istiyoruz. Saygılarımızla,

ajansFİKİRTEPE / Fikirtepe Haber

Misafir Avatar
TUNÇ ERAY 5 yıl önce

bende bu arsada toprak sahi̇bi̇yi̇m kendi̇leri̇ne defalarca sorduk yetki̇li̇ bi̇ri̇ çikip açiklama yapmadi.bu durumdan haberi̇mi̇z yok

Misafir Avatar
mehmet 5 yıl önce

herkes kendince hakli, fikirtepehaber her ne kadar bazi yazis sekillerini ve kullandiklari ve gercekci olarak hic bir yere kayit olmayan "ajansfikirtepe" gibi ünvanlari kullanmiş olsa da ana amaci, kör dövüşüne işik tutmaya çalişmak.

emay, bu dövüşte iddiasina göre zan altinda birakildiğinda buna cevap verebilmek...

fikirtepe halki, artik giderek bir hayal haline dönen evlerini alma peşinde.

hepimiz kendimizce hakliyiz.

Misafir Avatar
Sözleşmenin önemi 5 yıl önce

madem o vatandaşlar yerlerini yıktırmıyor neden inşaata başladınız.evi yıkılan adam ne yapsın?

Misafir Avatar
kentplus mağduru 5 yıl önce

Sayın Emay İnş. Av. sizinle yapmış olduğumuz kat karşılığı inş. Sözleşmesinde kira ödemelerinin yapılabilmesi için bütün binaların tahliye edilmesi gerekiyorda , binaların yıkılması için tamamının tahliye edilmesi gerekmiyormu? Siz binarın tamamı tahliye edilmeden neden insanların evlerini yıkıp mağdur ediyorsunuz neden tek taraflı düşünüyorsunuz. Ayrıca firmanızla iletişim kurmak , muhattap olmak imkansız sekreterinizden başka telefonlarınıza cevap veren geri dönüş yapanda yok. Umuyorumki bir gün Adalet denen kavram güçlünün yanında değil haklının yanında olacaktır.