FİKİRTEPELİLER 'BÜYÜK FİRMA' TUZAKLARINA DOĞRUMU ÇEKİLİYOR ? Bugünlerde Fikirtepeliler önlerine konulan yeni bir ikilemin içindeler !!!

Finansı inşaat yapmasına yetersiz firmalara  bir şekilde arsalarını temsilciler marifetiyle kaptıran Fikirtepelilere şu an yeni bir algı çalışması yapılıyor.
''ŞU FİRMA BÜYÜK FİRMA. BU FİRMA ÖTEKİSİ GİBİ DEĞİL VERELİM GİTSİN''  algı kampanyaları yavaş yavaş Fikirtepeliler üzerinde yapılmaya başlandı.
Ekonomik darboğaza girmiş, iflas etmiş veya yapabilme kabiliyetini kaybetmiş firmaların patronları sözleşmelerini fes edip özürlerini beyan ederek Fikirtepeden centilmence ayrılmaları gerekirken. Halkın karşısına daha büyük bir marka firmaların 'Fikirtepe Danışmanı' ' iyilik melekleri' 'gönlü hoşnut edilmek zorunda olunan mağdur insanlar' kılığında çıkmaktan çekinmiyorlar.

Bu örneklendirmemiz ışığında bunların iş yapma biçimlerini kısaca anlatalım:

1-Önce aldıkları ve yapamadıkları veya belkide yapmayı hiç düşünmedikleri ada veya adalar da kendilerine yakın arsa sahiplerini ikna ederek işe başlarlar.

2-Kapı arkalarında yapılan pazarlıklardan habersiz arsa sahipleri posta kutularında büyük firmaların düzenlediği toplantı davetini bulurlar.

3-Propaganda mekanizması zaten daha önceden hazırlanmış olur. 'Büyük firma bizim adaya girecek sevinelim kurtulduk, aman ona laf atıp küstürmeyelim, yan bile bakıp kaçırmayalım' fikri kurnazca arsa sahiplerinin aklına sokulur .

4-Fikri kendi istedikleri kıvama getirilmiş olan arsa sahipleri 'büyük firma bizi kurtaracak' zihni sarhoşluğuyla lüks otellerde ki toplantılarda hayranlıkla  firma sahiplerini ve idarecilerini dinlerler.Soru sormaya çalışan bir iki kişiyi de azarlayarak kontrol etmeye çalışırlar.Zaten toplantı zamanı öyle kurnazca ayarlanmış olur ki akıllı insanların zor sorular sorması imkansızdır.

5-Sonra arsa sahipleri düşürüldükleri bunalım ve çıkmaz görünen sıkıntıların verdiği tazyik ile bir önceki ekonomik darboğaza düşmüş firma veya firmalar ile yaptıkları sözleşmeleri bile sorgulayamadan eski şartlardan daha düşük ve daha da gerisine düşen büyük firma dayatma metinlerini (sözleşmeleri) posta kutularında bulurlar. 'Nasıl olsa büyük firma yapar ön kabulüyle sözleşmelerini bir avukata gösterme ya da okuma zahmetine bile katlanmaz çoğu arsa sahipleri.Hatta 'koca firma nasıl olsa bizim yerimizi yapıp verir,diğerinin ne yapacağını bile bilmiyoruz' diye kendisini zihnen avutmuştur.

6-Firma yetkilisi elemanlar 'Evraklarınızı ne zaman getiriyorsunuz?' diye arsa sahiplerinin düşünmesine bile fırsat vermeden psigolejik ikna hokkabazlığıyla imza almaya çalışırlar.

7-Filmin sonunda çantacı/ekonomik dar boğaza girmiş/iflas etmiş firmanın binalara takdığı tabelaları kaldırılıp,anlı şanlı büyük firmanın yeni tabelaları özellikle imza atmamış hak sahiplerinin burnunun dibine itinayla asılır.

SÖZLEŞME METİNLERİNİN İÇERİĞİNE KABACA DEĞİNECEK OLURSAK;

İnşaat firmalarının haklarını çoğunlukla koruya,ucu açık ifadelerle dolu.Arsa sahiplerine kesilmesi muhtemel ceza maddeleriyle içi doldurulmuş.İnşaatın ne zaman başlanacağı yuvarlak cümlelerle geçiştirilmiş.Net olarak arsa sahiplerinin  ne alacağı muğlak bırakılmış.Arsa sahiplerinin malları üzerinde ki vicdani takdir hakları çaktırmadan kendilerinin sözünden çıkmayacak 'Temsilcilere' vekalet verilmesi istenen.Firmaların dayattıkları kişilere istenen vekaletnameleri bir hak sahibi iptal etmeye kalkarsa,onun tüm malı mülküne el koyacak şekilde ceza maddeleri konulmuş haksız,hukuksuz metinlerdir.Bu devirde bir baba evladına bile vekalet vermezken, tanımadığı insanlara içeriği belli olmayan geniş takdir yetkili vekaletler verilmesinin istenmesi düşündürücüdür !!!

DEV FİRMALARIN DAYATTIĞI SÖZLEŞMELERDE DEĞİŞİKLİK YAPMA OLANAĞIMI DEDİNİZ !? İSTERSENİZ BİR DENEYİN ! FİRMAYA GELENE KADAR FİRMADAN DAHA KIRALCI DAVRANAN VATANDAŞ GÖRÜNÜMLÜ FİRMA ÇALIŞANLARI SİZİ SUSTURACAKDIR EMİN OLUN..!
Sorularımız !!!

1-Daha önce hokus pokusla imza toplamış  finansı yetersiz maceracı firmaların patronlarının yeni bir umutmuş gibi getirdikleri anlı şanlı büyük firmaların patronlarıyla olan akraba,tanıdık/dost bağlantılarının olması sizce tesadüf müdür ?

2-Burada iş yapma biçimlerini acıkça yazdığımız marka/büyük firmalar gerçekten büyük müdür?

3-Fikirtepeliler reklamı bol, bilindik büyük firmaların gerçekte sermaye yeterliliklerinin sıkıntılı olduğunu biliyorlar mı?

4-Böyle büyük zannedilen firmaların aslında  maketten proje  satış ve banka kredililerine bağımlı olduklarını biliyormuyuz?

5-Ülkemizde oluşacak en ufak bir finansal konjonktürel sıkıntıda büyük zannettiğimiz firmaların aslında ne kadar riskli olduklarını anlamak için biz Fikirtepelilerin başına illa bir şey mi gelmesi gerekiyor ?

SON ZAMANLARDA BİZ FİKİRTEPELİLERİN ZİHNİNE İŞLENMEK İSTENEN 'BÜYÜK FİRMA YAPAR'  HAYALLERİNE KAPILMAYALIM DOSTLAR ..!

Bir felakette mahkemelere düştüğünüz de arsa sahiplerini kurtaracak tek dayanak yapacağımız sözleşme metinleridir.

Mahkeme ve hakim sadece o metinlere bakarak karar verir. Ezbere gaza gelerek, birileri imzaladı diye ya da bıkkınlıktan küçük ya da büyük firmalara imza attınız veya attırıldınız.Sırf büyük diye.Yada yanılıp imza attığınız müteahhitlerden yakanızı kurtarmak için kapınıza gelen büyük firmaların önünüze koyduğu/koyacağı sözleşme metinlerine evet demeyiniz.

Bizden söylemesi !!!
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
fikirtepeli 4 yıl önce

FİKİRTEPE HABER hic bir firmadan memnunn degilsiniz uzaydanmi firma bulalim

Misafir Avatar
aydın 4 yıl önce

uzaydan firma bulalım demiyorlar sakat olan sözleşmelere imza atmayın diyorlar sözleşmelerimizi saglam yapalım diyorlar bunun neresi kötü anlamadım gelen firmaları insanlar iyi araştırsınlar ve öyle imzalasınlar

Misafir Avatar
Fatih 4 yıl önce

yazınız için teşekkür ederim. yazınızı büyük ölçüde beğendim. en can alıcı ve gerçek nokta ise şurasıydı - dev firmaların dayattığı sözleşmelerde değişiklik yapma olanağı mı dediniz !? isterseniz bir deneyin! firmaya gelene kadar firmadan daha kralcı davranan vatandaş görünümlü firma çalışanları sizi susturacaklardır emin olun ..!
malesef... her şey bi şeydir ama cehalet hiçbir şey...

Misafir Avatar
fatih 4 yıl önce

- dev firmaların dayattığı sözleşmelerde değişiklik yapma olanağı mı dediniz !? isterseniz bir deneyin! firmaya gelene kadar firmadan daha kralcı davranan vatandaş görünümlü firma çalışanları sizi susturacaklardır emin olun ..

Misafir Avatar
TEMEL ÇELİK 4 yıl önce

en iyisi boş hayallere kapilmadan eskisi gibi 3-5 kat ne ise iki komşu bir araya gelsin evini depreme dayanikli şekilde yapsin. rant peşinde koşmaya gerek yok zaten fikirtepelilere bu ranti yedirmezler

banner88